Застуда на губах – ознака ослабленого імунітету. Печіння та свербіж на губах, а потім набухання бульбашок з рідиною – досить неприємні прояви захворювання. Лікувати таку застуду треба на самих початкових стадіях.

Заразитися герпесом можна в будь-якому віці. Як правило, зараження відбувається в дитинстві, коли дитина контактує з хворими дорослими, користується ними одними побутовими предметами (посудом, рушниками). Герпес – дуже заразна хвороба. На етапі, коли на губах вискакують бульбашки з рідиною (папули), вона досягає піку небезпеки, так як в рідині міститься дуже високий концентрат вірусних тілець.

Однак наявність вірусу в організмі ще не означає, що виразки на губах будуть долати людини постійно. Застуда виступає на губах при певних обставинах або збігу кількох факторів:

— застуда;

— нервове потрясіння;

— перегрів;

— фізична перевтома;

— психологічне виснаження;

— сезонні простудні захворювання;

— гормональні коливання у жінок;

— виснаження від дієт;

— куріння;

— зловживання кофеїном;

— зловживанням алкоголем.

Спочатку на губах відчувається печіння, свербіж, на ураженій ділянці проглядається почервоніння. Саме в цей час слід застосовувати активне лікування – тоді воно буде максимально ефективним. Найефективнішими для усунення застуди на губах вважаються мазі: Зовіракс, Ацикловір, Валацикловір, Фамцикловір, Оксолінова мазь, Виру-Мерц Серол.

Наносити засіб на губи потрібно раз в 4 години протягом п’яти діб. Навіть якщо почервоніння перейшло у фазу папул або пухирці з рідиною лопнули і на їх місці утворилися болісні виразки, то не переставайте наносити мазі або гелі.

Як згадувалося раніше, герпес – це сигнал організму про зниженому імунітеті. Тому паралельно з застосуванням місцевих засобів потрібно вживати иммуноукрепляющие кошти. Найчастіше медики рекомендують Імудон, Іммунал, Бронхомунал, Рибомуніл, Віферон, Циклоферон, Левамізол, Лікопід та ін.

Якщо хвороба наздоганяє вас 2-3 рази в рік, це свідчить про серйозні проблеми з імунітетом, тому не чекайте чергового загострення, а займіться зміцненням організму. Краще, якщо цей процес буде проходити під керівництвом професійного медика.