Нормальний менструальний цикл коливається в діапазоні від 26 до 33 днів за умови, що жінка здорова і знаходиться в репродуктивному віці. Дівчата, що бажають завагітніти суворо дотримуються свій календар критичних днів«. Найменшу затримку менструації вони сприймають як вагітність. На жаль, відсутність місячних у належний час і больовий синдром в районі нижньої частини живота. Затримка місячних може бути викликаний безліччю причин, про яких жінці необхідно бути обізнаною.

Зміст:

 • 1 Затримка місячних, що супроводжується болями внизу живота
 • 2 Немає місячних, а тест негативний
 • 3 Збій циклу після антибіотиків
 • 4 Білі виділення з затримкою місячних

Затримка місячних, що супроводжується болями внизу живота

Відсутність місячних може бути викликано різними факторами

Запізнення місячних може бути спричинено серйозними патологіями:

 • позаматкова вагітність
 • кіста яєчника
 • можливе внутрішнє кровотеча матки
 • загроза викидня

Єдиною причиною, не пов’язаної з дисфункцією репродуктивних та інших органів, можна вважати психологічну затримку. Жінка настільки сильно хоче мати дитину, що в її організмі відбуваються ті ж зміни, що і на ранній стадії вагітності — запізнюється менструація, болить низ живота, наливається груди. Причина ця скоріше психосоматична, пізніше цикл нормалізується.

Крім важких хвороб, затримка місячних і болі внизу живота обумовлені рядом факторів:

 • Стресова ситуація. Постійне перебування в нервовому напруженні порушує нормальний обмін речовин із-за чого виникають розлади менструального циклу. Зазвичай пізніше 7 днів місячні, викликані стресом, не затримуються;
 • Різка зміна клімату і надмірне захоплення сонячними ваннами. Відпустку в жарких країнах в зимовий період сприяє запізнення місячних на кілька днів;
 • Скасування контрацептивів після тривалого прийому;
 • Різка втрата ваги або стрімкий набір зайвих кілограмів;
 • Синдром полікістозних яєчників (гормональне порушення, що перешкоджає овуляції);
 • Наслідки гінекологічних процедур (припікання ерозії);
 • Годування грудьми, післяродовий період (відновлення постійного циклу може зайняти до двох років).

Найбільш ймовірна причина ниючого болю при затримці менструації — запальний процес жіночих репродуктивних органів. Регулярно повторювані затримки місячних вимагають лікарського втручання, в іншому випадку є ризик втрати дітородної функції.

Місячні можуть спізнюватися до 7 днів, більш тривалий строк затримки, біль, поява нетипових виділень сигналізують про внутрішніх порушеннях органів.

Немає місячних, а тест негативний

Болі внизу живота можуть свідчити про вагітність

Одним з ранніх проявів вагітності дійсно прийнято вважати незначні болі в області лобка, що свідчать про гормональної перебудови організму. Але ніяких сумнівних виділень (мажуть, кров’янистих, коричневих) бути не повинно.

Гінекологи рекомендують проводити тест на визначення вагітності на 3-й день затримки. Після нього можливі два варіанти: зачаття все-таки відбулося або на тесті вимальовується одна смужка.

Тест може помилятися в таких випадках:

 • вагітність настала, але речовина в тесті не здатне визначити наявність ембріона (перевіряти ймовірне зачаття необхідно не раніше, ніж через місяць після сексуального контакту);
 • неякісний (бракований) тест або не дотримувалася інструкція по застосуванню;
 • зачаття не відбулося, а збій менструального циклу викликана іншими факторами.

Точно визначити настала вагітність чи ні допомагає аналіз крові на гормон ХГЛ. В організмі жінки хоріонічний гонадотропін виробляється після того, як яйцеклітина благополучно запліднюється. Аналіз на його наявність здається на 12 день після передбачуваного зачаття, за день до забору крові виключаються фізичні навантаження.

Якщо менструація не починається на 7 день, живіт болить, а результат тесту негативний, то тискати причину потрібно в порушення роботи організму.

Про перші ознаки вагітності розповість доктор Макарова.

Збій циклу після антибіотиків

Деякі дівчата затримку пов’язують з прийомом антибіотиків

Деяким жінкам притаманне списувати затримку місячних на недавній прийом антибіотиків. Менструальний цикл збивається дійсно після курсу певних медикаментів, але збій викликаний самим захворюванням. Антибактеріальні препарати не здатні впливати на менструальний цикл.

Чим серйозніше хвороба, тим інтенсивніше призначається антибіотик, тим довше курс лікування і більше дозування. Будь-яке захворювання є стресом для організму, а стреси, як відомо, негативно впливають на сталість циклу.

Профілактичний прийом антибіотиків у відновний період після операції також позначається на статевій сфері. Терапію антибіотиками призначають при гормональних порушеннях, викликаних мимовільним перериванням вагітності або запланованим абортом. А будь-яка гормональна перебудова може сприяти затримці регулярних місячних.

Антибіотики впливають на роботу печінки, нирок, травну систему, але до гормонального обміну вони відношення не мають. В якості профілактики відразу після закінчення курсу ліків можна провести тест на вагітність.

Якщо збій циклу після антибіотиків все-таки стався, то рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Білі виділення з затримкою місячних

Одночасно з затримкою місячних у жінки можуть виникнути білі виділення. Іноді рясні білі виділення з’являються у вагітних, що говорить про формування слизової захисної пробки від інфекції.

Білі виділення можуть з’явитися з-за стресу

Горезвісний стрес також може стати винуватцем білих виділень. Лікарі радять у цьому випадку прийняти слабкі заспокійливі і відпочивати, щоб збій циклу не став постійним.

Але, на жаль, виділення частіше всього сигналізують про інфекціях сечостатевих органів:

 • кандидоз (молочниця)
 • оофорит, сальпінгіт
 • запалення придатків (аднексит)

Білі виділення на тлі затримки з’являються з-за перенесених респіраторних інфекцій, а також в результаті гормонального дисбалансу щитовидної залози, наднирників.

Тривала відсутність місячних — тривожна ознака. Бажано звернутися до гінеколога для взяття мазка на мікрофлору, здати аналізи крові і сечі, при необхідності пройти кольпоскопію і ультразвукову діагностику.

Іноді білі виділення не пов’язані з запізненням місячних, їх виникнення викликано алергією на білизну, цукровий діабет, прийомом гормональних контрацептивів.

На коливання циклу і виникнення больового синдрому при затримці впливає величезна кількість факторів, крім вагітності. Це і перший сексуальний досвід, наближення менопаузи, надмірна інтенсивність фізичного навантаження і підняття важких предметів.

Підготовка до іспитів, здача квартального звіту, весілля і похорон — лише мінімальний список подій, здатних порушити крихку рівновагу гормональної системи жінки. Основним завданням представниць прекрасної статі стає не пропустити початок запального процесу або зриву довгоочікуваної вагітності. Тому регулярні тривалі затримки рекомендується лікувати у відділенні гінекології.