Затяжні пологи

Зміст статті:

  • Затяжні пологи: причини
  • Діагностика та лікування затяжних пологів

Затяжні пологи — це ненормально повільний розкриття шийки матки та опускання голівки під час активного періоду пологів. Активний період пологів — це період при відкритті шийки матки до 4 см або більше. Зазвичай швидкість розкриття шийки матки та опускання голівки в порожнину тазу в нормі становить 1 см/год; і значно більше у жінок, що багато народжують.


Затяжні пологи: причини

Затяжні пологи можуть бути результатом плодно-тазової або плодно-мате-ринской диспропорції, такий стан може зустрічатися при непропорційно маленьких розмірах таза матері або при великих розмірах плода, або неправильне його розташуванні. Інша причина — це занадто слабкі або рідкісні маткові скорочення або занадто сильні або часті сутички.

Діагностика та лікування затяжних пологів

Діагноз встановлюють на підставі клінічних даних. Необхідно виявити причину затяжних пологів, тому що це визначає подальшу тактику лікування. Оцінка розмірів таза і розмірів і положення плоду може допомогти визначити, чи є причиною тривалих пологів плодно-тазова диспропорція. Наприклад, маса плода більше 5000 м припускає наявність плодно-тазової диспропорції. При масі плоду більше 4500 м у пацієнток з діабетом також може діагностуватися така ж диспропорція. Маткова дисфункція діагностується на підставі тривалості і частоти маткових скорочень при пальпації матки або з допомогою внутрішньоматкового катетера. Діагноз часто заснований на реакції на лікування. Якщо 1-й або 2-й період пологів надто затягнулися і маса плода менше 5000 м, пологи можуть бути прискорені введенням окситоцину, який застосовується для лікування гіпотонічної дисфункції. Якщо нормальне просування голівки відновлено, пологи можуть закінчитися самостійно. В іншому випадку підозрюють плодно-тазову диспропорцію або важку гіпотонічній дисфункції, і може знадобитися розродження шляхом кесаревого розтину. У 2-му періоді пологів можуть застосовуватися акушерські щипці або вакуум-екстракція після оцінки розмірів плоду, передлежання і розташування голівки та оцінки розмірів тазу матері. Лікування гіпертонічної маткової дисфункції утруднено, але можуть допомогти репозиція та анальгетики.