«Жити здорово»: гіпертонія і артеріальний тиск

Зміст статті:

 • 1 Високий тиск: причини
 • 2 Клінічна картина
 • 3 Лікування

Артеріальну гіпертензію називають стійке підвищення цифр артеріального тиску, коли верхній тиск понад 140 мм ртутного стовпа, а нижнє тиск більше 90 мм. Артеріальним тиском називають тиск всередині кровоносних судин, яке виникає як наслідок руху крові по них.

Спираючись на медичну статистику можна сказати, що гіпертензія є найбільш поширеною хворобою, яка володіє цілим списком серйозних ускладнень. Вона провокує патології серцево-судинної системи, як інфаркт міокарда, інсульт, стенокардію, а також інші недуги внутрішніх органів людського організму.

На ранніх етапах розвитку захворювання вдається впоратися простими способами терапії – це виключення алкогольних напоїв, відмова від куріння і вживання солі, оптимальна фізична активність, правильне і збалансоване харчування. Якщо дані варіанти не допомагають вирішити проблему, то рекомендуються медикаментозні препарати.

Артеріальний тиск може підскочити раптово до позамежних цифр, і, якщо оперативно не лікувати такий стан, знизивши ПЕКЛО, то не виключається і летальний результат. Передача «Жити Здорово» свідчить, що гіпертонія – це бич сучасного світу, що вражає літніх і молодих людей, і навіть дітей.

Високий тиск: причини

«Жити здорово»: гіпертонія і артеріальний тискВиділяють кілька форм артеріальної гіпертензії, до яких наводять різні причини і фактори. Олена Малишева у передачі «Жити Здорово» разом із запрошеними лікарями озвучили саму провідну причину гіпертонії – це часті стреси.

Лікарі «Жити Здорово!» стверджують, що психічне напруження негативно впливає на організм, і внаслідок нього відбувається викид адреналіну в кров, який впливає на серцево-судинну систему, зокрема, на серце, і воно починає швидше скорочуватися, як підсумок, судини переповнюються кров’ю, і тиск підвищується.

До другої причини можна віднести атеросклеротичні зміни в організмі людини. На стінках судин утворюються атеросклеротичні бляшки, їх природний просвіт стає більш вузьким, що ускладнює повноцінне циркуляцію крові.

Серце працює в більш швидкому темпі, і створює підвищений тиск. Крім цього, небезпека полягає в тому, що внутрішній орган швидко зношується.

Гіпертонія може розвинутися з наступних причин:

 • Ожиріння або просто зайва маса тіла, взагалі, ожиріння та артеріальна гіпертензія завжди пов’язані! Дослідження показали, що гіпертонія у більше огрядних пацієнтів діагностується набагато частіше, ніж у людей з нормальною вагою. А також, зайві кілограми призводять до атеросклерозу судин, що виступає додатковим чинником високого тиску.
 • Патології внутрішніх органів, порушення функціональності центральної нервової системи, порушення метаболічних процесів, патології нирок.
 • Спадковий фактор, шкідливі звички – алкоголь, наркотики, сигарети, психотропні препарати.
 • Вікові зміни. З плином часу організм людини зношується, і якщо ігнорувати багато захворювання, не приділяючи належної уваги своєму здоров’ю, то ймовірність діагнозу артеріальна гіпертонія збільшується в кілька разів.

У передачі «Жити Здорово!» лікарі озвучили ще й такі причини розвитку гіпертензії – це прийом деяких медикаментозних препаратів.

Цікавий факт, що люди, які живуть близько до природи» в екологічно чистих місцях, практично не страждають перепадами артеріального тиску.

Клінічна картина

«Жити здорово»: гіпертонія і артеріальний тискУ програмі «Жити Здорово!» обговорювалося підступність артеріальної гіпертонії, і основна небезпека полягає в тому, що високий артеріальний тиск може себе і не проявляти вираженими симптомами, але функціональність внутрішніх органів все одно пригнічується.

Іноді гіпертонія плутається з хронічною втомою, або нервовим перенапруженням. І лише при різкому стрибку тиску, коли пацієнт звертається до лікаря, встановлюється те, що у людини давно стійко підвищений артеріальний тиск, і діагноз гіпертонія одразу ж стає.

Малишева своїх телеглядачів у передачі «Жити Здорово!» попереджає, що до свого здоров’я необхідно ставитися дуже дбайливо, і при наявності будь-яких незрозумілих симптомів та погіршення самопочуття, потрібно негайно відвідати лікаря, поки хвороба не завдала серйозної шкоди організму.

Якщо оперативно не почати лікування, то гіпертонія призводить до атеросклерозу судин, гіпертрофії серцевого м’яза, інфаркту міокарда та інсульту, а це незворотні зміни в організмі. У програмі «Жити Здорово» Малишева розповідає про ознаки високого тиску:

 • Систематична головний біль, запаморочення.
 • Високий артеріальний тиск: короткочасний або тривалий період.
 • Почуття «пульсу» в скроневій області.
 • Підвищена пітливість, почервоніння шкірних покривів обличчя.
 • Порушення зорового сприйняття, координації рухів.
 • Нудота, гарячкові стани, набряки обличчя, рук.
 • Безпричинна тривога, неспокій, порушення сну, часте биття серця.
 • Якщо на ранній стадії розвитку ознаки тиску з’являються час від часу, то на більш пізніх етапах вони стають більш вираженими і постійними супутниками.

  Крім того, на фоні такої клінічної картини у пацієнта починає погіршуватися пам’ять, він стає розсіяним, знижується чутливість кінцівок.

  Якщо оперативно не змінити спосіб життя, то, як говорять у програмі «Жити Здорово!», лікуватися доведеться довго, а успіху чекати ще довше.

  Лікування

  «Жити здорово»: гіпертонія і артеріальний тискНа жаль, ще не придумали таких препаратів, внаслідок прийому яких гіпертонія йде миттєво. Тому пацієнтам необхідно жити з таким діагнозом, пристосовуватися до нового способу життя, і постійно контролювати артеріальний тиск.

  Відомо, що високий артеріальний тиск може принести непоправну шкоду, тому терапія переслідує певні цілі. По-перше, не допустити погіршення ситуації, розвитку ускладнень, при цьому зберегти нормальне самопочуття людини.

  По-друге, оптимізувати рівень життя хворого, попередити такі патології як інфаркт і інсульт, і, звичайно ж, постійний контроль показників артеріального тиску.

  Якщо ж діагностується помірна артеріальна гіпертензія, але її супроводжують ускладнення, як гіпертонічний криз, різкі скачки тиску, атеросклеротичні зміни, або ж у близьких родичів варто діагноз тяжка та злоякісна гіпертонія, і є випадки смерті від цього захворювання, то відразу рекомендують прийом медикаментозних препаратів.

  Немедикаментозна терапія хвороби:

  • Обмежити споживання алкоголю, відмовитися від куріння.
  • Знизити споживання тваринних жирів, солі потрібно дієта при гіпертонії.
  • Виключити з раціону харчування шкідливу їжу – смажену, солону, гостру, копчену і так далі.
  • Активний спосіб життя – піші прогулянки на свіжому повітрі, плавання, їзда на велосипеді, ранкова зарядка.
  • Нормалізація режиму сну та відпочинку, бажано лягати спати щодня в один і той же час.

  Якщо всі перераховані вище варіанти терапії не впоралися з поставленим завданням, то в доповнення до них доктор рекомендує лікарські засоби першого ряду, мають мінімум протипоказань і побічних ефектів, а також, їх можна приймати тривалий період часу.

  На закінчення варто сказати, що контролювати свій тиск повинен кожна людина в незалежності від віку. При відхиленні від нормальних показників, або при спостереженні перепадів артеріального тиску, необхідно звернутися до лікаря, щоб встановити точні причини такого стану, не допускаючи серйозних ускладнень і наслідків у майбутньому. Про гіпертонії у відео у цій статті розкажуть гості та ведучі програми Жити Здорово.