В американському штаті Невада від інфекції уперше в світі померла жінка, якій не допоміг ЖОДЕН з 26 доступних в США антибіотиків!

Цей інцидент потряс і наукове співтовариство, і весь світ цілком.

Світ давно чекав появи перших «супербактерій» або «сверхинфектов» — мікроорганізмів, на яких не діють і не будуть діяти антибіотики, тому що еволюція навчила їх виживати навіть під їх впливом.

Якщо найгірші побоювання вчених підтвердяться, це означає, що в найближчим часом у світі можуть загинути сотні мільйонів людей, а взагалі «супербактерії» — теоретично, можуть запросто вбити все людство.

І хоча фахівці кажуть, що такі бактерії все ще вкрай рідкісні, прогнозується, що в майбутньому ми будемо стикатися з ними частіше і частіше.

Ось що насправді відбулося в США.

Жінка у віці 70 з гаком років повернулася в країну після довгого перебування в Індії.

У серпні її госпіталізували з діагнозом «синдром системної запальної реакції»: жар, прискорене серцебиття, аномальний вміст лейкоцитів і порушення дихання.

Через тиждень було встановлено, що у неї інфекція, викликана карбопенеморезистентным штамом кишкових бактерій Klebsiella pneumoniae (клебсиелла пневмонії).

Кишкові бактерії — нормальна частина мікрофлори кишечника, але карбопенеморезистентными називаються ті мікроби, на які не діють карбопенемы, — клас антибіотиків, що представляє собою останню лінію захисту проти бактеріальних інфекцій.

Персонал лікарні не здавався. Лікарі продовжували пошуки ліків, але з жахом виявили, що збудники інфекції стійкі до всіх 14 антибіотиків, наявними в їх розпорядженні.

Подальші дослідження, проведені Центрами з контролю та профілактики захворювань, виявили стійкість бактерій до всіх 26 антибіотиків, наявними в США.

Тим часом у пацієнтки розвинувся сепсис. На початку вересня вона померла.

Останні кілька десятиліть спостерігається тривожна картина: відкриття нових антибіотиків трапляються все рідше, а кількість стійких до антибіотиків штамів неухильно зростає. Деякі вчені вже охрестили наш час «пост-антибіотичною ерою».

У листопаді 2015 року Всесвітня організація охорони здоров’я запустила глобальну інформаційну кампанію про протимікробної стійкості, що включає в себе підтримку нових досліджень. Однак неправильне застосування антибіотиків у багатьох країнах, особливо країн — ускладнює ці зусилля, приводячи до виникнення нових небезпечних штамів.

І що тепер нам робити?!!

Ви не можете захиститися від цього на 100%. але ось кращі способи мінімізувати ризики:

По-перше, стійкість до антибіотиків виробляється в результаті вживання антибіотиків. Ось чому так важливо не приймати антибіотики «просто так», тому що ви відчуваєте неважливо, чи тому, що у вас звичайний грип (його, до речі, вбивають не антибіотики, а противірусні речовини).

Антибіотики діють лише проти бактерій — але не вірусів!

По-друге, слід запам’ятати одне просте правило: якщо вам прописали антибіотики, чітко дотримуйтесь визначеним курсом прийому.

Не припиняйте приймати антибіотики до закінчення курсу, навіть якщо вам вже полегшало: це вкрай шкідливо для організму і може викликати нові хвороби.

І нарешті, по-третє, не забувайте про базові правила безпеки: регулярно мийте руки, не пропускайте щеплення, стежте за чистотою в приготуванні їжі і забезпечуйте безпеку під час сексу.

Поділіться цією статтею з друзями і близькими! Тільки разом ми можемо перемогти ці жахливі «побічні ефекти» глобалізації!

Джерело