Всі ми багато знаємо про користь меду. Їмо його з чаєм, мажемо хліб, додаємо в сир або ранкову вівсянку. Однак, більшість із нас забуває про мед у сотах, користь якого цінувалася у всі часи. З давніх часів вважалося, що цей продукт володіє особливою цілющою силою. Та й смачно це — поласувати маленькими солодкими шматочками.

Медові соти

ЦІННІСТЬ СКЛАДУ:

 • Найголовніша їх користь є те, що мед до споживача надходить у стерильному стані. До того ж, мед у стільниках буде дуже довгий час залишатися рідким.
 • Мед багатий біогенними стимуляторами, що підвищують загальний життєвий тонус, ростовими речовинами — біосами, антибіотичними субстанціями, що згубно діють на бактерії.
 • Бджолиний віск – це приємно пахне тверда речовина жовтого кольору. У його складі вуглець, водень і кисень, а також безліч мінеральних речовин і вітамін А. Крім лікувальних цілей віск використовують у багатьох промислових галузях, в тому числі косметичної і парфумерної.
 • Прополіс у великій кількості стримає смоли і ефірні олії. Він має протизапальні, болезаспокійливі, бактерицидні властивості.
 • Квітковий пилок – це продукт рослинного походження. Але після її переробки бджолами, в ній утворюється велика кількість ферментів, що володіють високою біологічною активністю.
 • ЗАСТОСУВАННЯ:

 • Стільниковий мед настійно рекомендується жувати тим, кого турбують запальні процеси в ротовій порожнині: карієс, запалення ясен, стоматит та інші. Під час жування відбувається очищення як зубного нальоту, так і дезінфекція ротової порожнини.
 • Для чищення шлунка і кишечника дуже корисно ретельно жувати стільники, а потім ковтати невеликі кульки з воску. Складний хімічний склад сприятливо діє на секреторну і рухову діяльність шлунка, а крім того, нормалізує кислотність шлункової секреції. Цікаве спостереження: кислотність знижується, якщо приймати стільники за 1,5 — 2 години до їжі, і, навпаки, збільшується при прийомі безпосередньо перед їжею.
 • Часто стерильний стільниковий мед застосовують для профілактики і лікування катаракти. Його розводять кип’яченою водою, і капають в очі. Але в цьому випадку краще проконсультуватися з фахівцем у цій сфері. Віск щільників також застосовується при опіках очей, необхідно тільки моментально, за допомогою воску промити очі. Це допоможе відновити рогівку ока.
 • Медові соти володіють цілющими властивостями при профілактиці та лікуванні хвороб дихальних шляхів.
 • Ще стільниковий мед — це користь для імунітету і благотворний вплив на стан організму в цілому. І як не дивно — антиалергічну дію. Особливо велика користь меду в сотах для організму, що розвивається. При його постійному застосуванні, діти значно менше хворіють, ростуть більш міцними і здоровими.
 • Незважаючи на всі свої корисні властивості, мед у стільниках як і будь-який інший продукт може завдати шкоди організму. Головним протипоказанням до лікування або просто вживання цього продукту є індивідуальна непереносимість. Тобто, якщо у тебе проявляються якісь алергічні реакції, краще зменшити або припинити споживання.

  Також не варто зловживати і їсти стільники в помірній кількості — 1-3 рази на день в чистому вигляді або з чорним хлібом.

  Ми бажаємо тобі здоров’я! Поділись інформацією про цінності меду в сотах зі своїми друзями.

  Джерело