Знеболюючі таблетки для дітей: які ліки можна

Для багатьох батьків питання про те, як усунути болі у дитини, є дуже актуальним. Пов’язано це з тим, що діти з раннього віку стикаються з больовим синдромом з різних причин. Очевидно, що більшість препаратів, анальгетиків не призначені для дітей. Зважаючи на це, слід знати, які існують знеболюючі таблетки для дітей.

Зміст:

 • 1 Коли необхідний прийом анальгетиків
 • 2 Які таблетки можна давати дітям
 • 3 Правильний прийом ліків
 • 4 Протипоказання

Коли необхідний прийом анальгетиків

Дитячий організм дуже чутливий, а тому діти хворіють значно частіше за дорослих. Виникнення хворобливих відчуттів завжди стає приводом для занепокоєння батьків. Очевидно, що біль не може з’явитися самостійно, а є наслідком певного патологічного процесу. Визначити точну причину болю може педіатр, на підставі огляду дитини та проведення інших процедур.

Знеболюючі таблетки для дітей: які ліки можна

При високій температурі

В основному болю у дитини виникають з таких причин:

 • травми
 • прорізування зубів
 • захворювання органів ШКТ
 • харчове отруєння
 • алергія
 • інфекційні хвороби

Такі порушення є прямим показанням до застосування знеболюючих таблеток. Важливо пам’ятати про те, що біль є тільки симптомом хвороби, а тому прийом анальгетиків тільки на якийсь час усуне больовий синдром. Щоб повністю позбавити дитину від болю, необхідно виявити і усунути першопричину її появи.

Доцільність прийому знеболюючого препарату визначається лікарем-терапевтом. При серйозних захворюваннях дитині можуть бути призначені ліки, які можна придбати тільки за рецептом. Вибір відповідного препарату здійснюється з урахуванням складу лікарського засобу, характеру захворювання і вікових особливостей дитини.

В цілому, існують різні причини виникнення болю у дитини, при яких необхідно приймати знеболюючі ліки.

Які таблетки можна давати дітям

Аналгетичних препаратів у формі таблеток, які призначені для застосування в дитячому віці, небагато. Пов’язано це з тим, що ліки, які використовуються для усунення болю в педіатрії випускаються, як правило, у формі сиропів або порошків для приготування рідких суспензій. Така форма більш зручна для прийому дітьми, особливо якщо їх вік молодше 2 років.

Таблетки від болю, дозволені дітям:

Знеболюючі таблетки для дітей: які ліки можна

Препарат в суспензії

 • Ібупрофен. Вважається найбільш ефективним анальгетиком для дітей. Характеризується протизапальною ефектом, використовується при болях різного походження. Перевагою препарату є низька ймовірність побічного ефекту, а також тривалий ефект.
 • Парацетамол. У чистому вигляді і у складі комбінованих ліків, Парацетамол активно використовується в педіатрії при різних порушеннях, що супроводжуються больовим синдромом. Препарат також часто використовують, щоб збити високу температуру. Тривалий прийом не рекомендується із-за негативного впливу на печінку.
 • Німесулід. Характеризується вираженим анальгетическим дією. Ефект від прийому триває близько 12 годин, що дозволяє полегшити біль при прорізуванні зубів у дитини. Дітям препарат рекомендується приймати в дуже малих дозах, тільки з дозволу лікаря.
 • Анальгін. Даний препарат зараз рідко використовується в педіатрії з-за високої ймовірності побічних реакцій. Використовувати таблетки рекомендується тільки в тому випадку, якщо інші засоби виявляються неефективними. Припустимо прийом дітям віком від 3 років.
 • Аспірин. Рідко застосовується в педіатрії, так як негативно впливає на органи травлення дитини. Використовується в малих дозах при інфекційних захворюваннях, що супроводжуються високою температурою. Протипоказаний при наявності гастриту або коліту, а також дітям до 12 років.

Найбільш безпечними для дітей вважаються Парацетамол та Ібупрофен, а також препарати, до складу яких входять дані речовини.

Правильний прийом ліків

Знеболюючі таблетки для дітей: які ліки можна

Як розрахувати дозування

Застосування будь-яких ліків, у тому числі і знеболюючих, повинно здійснюватися у відповідності з вказівками, зазначеними в інструкції. Щодо дітей це особливо важливо, так як неправильний прийом болезаспокійливих ліків може призвести до отруєння або інших серйозних наслідків.

Перед прийомом рекомендується повторно проконсультуватися з лікарем. Він зможе призначити оптимальну схему прийому з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.

Ібупрофен і Парацетамол необхідно давати дитині з розрахунком маси тіла. Оптимальна доза становить 10-15 мг на 1 кг У віці до 3 місяців прийом знеболюючих не рекомендується у будь-якій кількості. Доза препарату Німесулід становить 1.5 мг на 1 кг маси тіла дитини.

Тривалість застосування таблеток може змінюватись в залежності від характеру патології. У деяких випадках для повного усунення болю достатньо одноразового прийому.

У разі тривалого застосування необхідно давати дитині болезаспокійливий засіб з проміжками 8 годин, виключно після прийому їжі. При виникненні будь-яких побічних явищ, необхідно припинити прийом ліків і звернутися до фахівця.

При використанні знеболюючих таблеток необхідно дотримуватися інструкції, дотримуватися призначених доз і тривалості прийому.

Протипоказання

Давати дитині анальгетики необхідно тільки в тому випадку, якщо була визначена точна причина недуги. В іншому випадку, прийом може призвести до того, що буде усунено симптом, але захворювання, яке його спровокувало, буде продовжувати розвиватися.

Знеболюючі таблетки для дітей: які ліки можна

До 3 місяців протипоказано!

Особливо протипоказано давати дитині анальгетики при сильних болях в животі. Причина больового синдрому може полягати в виразкової хвороби або апендициті. Прийом знеболюючих тільки погіршить перебіг захворювання і може спровокувати серйозні наслідки.

Існують також такі протипоказання до прийому:

 • наявність індивідуальної гіперчутливості
 • харчове отруєння
 • тривалий запор
 • захворювання печінки
 • вікове обмеження
 • гормональні порушення
 • поєднання з певними продуктами харчування

Приймати анальгетики при наявності протипоказань категорично заборонено! Необхідно відвідати лікаря, так як він зможе знайти альтернативний варіант лікування і позбавити дитину від болю.

Існує ряд протипоказань, при яких приймати знеболюючі таблетки дітям не можна з-за високої ймовірності шкідливого впливу на організм.

Щоб вибрати знеболюючі таблетки для дітей, необхідно, в першу чергу, проконсультуватися з фахівцем. Здійснювати прийом ліків слід тільки строго за призначенням, відповідно до призначеної дозуванням.