Як «включити» нормальний фізіологічний процес схуднення уві сні? Для цього потрібно лише обзавестися парою нових звичок, про яких ми розповімо вам нижче.

1. Висипайтеся

Якщо вам вдасться перетворити цю непросту рекомендацію в звичку і привчити себе спати по 8,5 годин на добу, ви зможете прискорити процес схуднення в два рази.

2. Кисень

Якщо ви хочете схуднути уві сні, не забувайте про достатній кількості кисню і дбайливе ставлення до судинах. Рекомендована температура в приміщенні повинна бути не вище 20 градусів.

3. Не їжте на ніч важку, гостру, солодку їжу

Легкий перекус перед сном допускається, особливо якщо в ньому будуть переважати продукти, багаті триптофаном (амінокислота, яка допомагає виробленню гормону сну) — це тверді сири, цільнозерновий хліб, мед.

4. Не пийте алкоголь

Пара-трійка келихів червоного перед сном не заспокоює, а навпаки, бадьорить. Причому в другій половині ночі. Це тому, що метаболізм цукру в алкогольних напоях не дає вашому тілу нормально спати. У 2015 році в Мельбурнському університеті помітили: після нічних пиятик у людини в мозку починається справжній феєрверк з нервових імпульсів. Тут вже не до схуднення і не до сну.

5. Вимкніть обігрівач

Теплу ковдру — поганий помічник у засипанні і схудненні. Вчені виявили, що в прохолодній кімнаті людина витрачає частину калорій зі сховища білого жиру для спалювання бурого.

6. Приберіть гаджети

Вчені продовжують твердити: мінімум за годину до сну потрібно відкласти гаджети і відійти подалі від комп’ютерів і телевізорів. Синій світло моніторів скорочує вироблення гормону сну мелатоніну.

7. Пийте молоко

Стакан молока перед сном не тільки допомагає заснути, але і допомагає зростанню м’язової тканини, поки ви спите. Все тому, що молоко або йогурт багаті казеїном — білком, що «підживлює» всі м’язи амінокислотами.

8. Готуйтеся до сну з ранку

Готуватися до сну потрібно з самого ранку, ситний і поживний сніданок і ситний обід допоможуть вам справитися з відчуттям голоду протягом дня і уникнути вечірнього переїдання.

9. Закрийте штори

У 2014 дослідники з Оксфордського Університету вивчили здоров’я жінок, які люблять спати в темних кімнатах. На 21 % вони були менше схильні до повноти, ніж ті, хто віддавав перевагу спати з включеними торшерами або відкритими вікнами. І, до речі, зараз знову увійшли в моду «окуляри для сну» на очі.

10. Намагайтеся не сваритися

Якщо ви йдете спати після сварки і сильно засмучені, то рівень гормону кортизолу різко зростає. А адже саме цей гормон гальмує обмінні процеси і значно знижує швидкість спалювання калорій. Постарайтеся заспокоїтися і розслабитися. Почитайте улюблену книгу або прогуляйтеся, подихайте повітрям.

Джерело