Поява таких неприємних утворень викликає вірус папіломи людини, який вважається одним з найбільш поширених. Незважаючи на те, що найчастіше вірус передається при статевому контакті, можна отримати його і побутовим шляхом, при терті слизової або уражених ділянок шкіри про відповідні ділянки шкіри здорової людини.

Страшно не те, що папіломи можуть заподіювати певний дискомфорт, наприклад, від хворобливого і травмуючого їх тертя об одяг або від розчісування, але вони, на жаль, здатні перероджуватися в смертельно небезпечні злоякісні утворення. Так, жінки, у яких були виявлені папіломи в області вульви, в 60% випадків пізніше захворювали раком шийки матки. Саме тому лікарі рекомендують видаляти виросли на тілі папіломи. Природно, що в домашніх умовах робити це небезпечно, хоча є деякі перевірені способи боротьби із зовнішніми ознаками захворювання. І все ж, не забувайте, що медичні клініки, які застосовують ефективні методи боротьби з папилломами, гарантовано нададуть вам безпечне позбавлення від напасті.

Способи боротьби з папіломою

Простий відомий спосіб боротьби із зовнішніми проявами вірусу папіломи — припікання саліцилової кислотою, але його повинен здійснювати тільки досвідчений дерматолог, щоб такий вплив не викликало запалень шкіри або атипового переродження шкірних клітин.

Користується популярністю видалення папіломи хірургічним шляхом, означає оперативне видалення новоутворення скальпелем. Альтернативою такого втручання може бути використання лазера, що менш травматично навіть при видаленні великих папілом.

Методом кріодеструкції швидко і практично безболісно «випалюють» папіломи рідким азотом. Єдиний недолік методу — неможливо точно контролювати глибину дії рідкого азоту, тому через деякий час може виникнути необхідність повторної процедури.

Метод електрокоагуляції (точкове вплив високочастотного струму) показаний для видалення папілом на тілі, але небажаний для усунення наростів на особу, оскільки існує ймовірність утворення шрамів.