На зустрічі фахівців раку в Університеті Найробі минулого тижня, експерт з питань репродуктивного здоров’я, Неллі Мюго, говорила, що навіть коли ми приймаємо всі заходи захисту, використовуючи презервативи проти більшості інфекцій, що переносяться статевим шляхом (ІПСШ), включаючи ВІЛ/СНІД, гумові оболонки не в змозі забезпечити 100% захист проти Вірус Папіломи Людини (ВПЛ).

«Презервативи дають всього 60% захист від ВПЛ, таким чином, вірус може поширюватися через шкіру, при її контакті з інфікованими ділянками шкіри, не покритій презервативом», — говорить доктор Мюго.

Проведене демографічний та медичне обстеження в 2014 році в Кенії, показало, що презервативи найбільш популярний метод захисту серед неодружених жінок.

Неодружені чоловіки теж воліють презервативи в якості методу захисту від ІПСШ. Але для вірусу, чиє захворювання не має симптомів, навіть з наявністю гумової захисту — це не заважає його швидкому і більш широкому поширенню, особливо серед тих людей, у яких безліч сек*вих партнерів.

Тільки на 100 відсотків ефективним способом профілактики передачі ВПЛ є утримання від будь-якого сек*ального контакт, включаючи оральний, вагінальний і т. д.

Жінки можуть також передавати вірус ВПЛ без яких-небудь симптомів. Але шанс заразитися від жінки оцінюється в менш ніж 5% на відміну від чоловічого.

Є більш ніж 100 типів ВПЛ і близько 13 з них викликають рак. Деякі типи ВПЛ у 70% всіх випадків стають причиною раку шийки матки.

На жаль, візуально важко визначити, чи має ваш партнер вірус ВПЛ, якщо у нього є бородавки, але ті, хто не мають видимих ознак також можуть поширювати цей вірус.

Інший цікавий аспект цього вірусу — це те, що вам не потрібен статевий контакт для того, щоб передати цей вірус від однієї людини до іншої. Вірус виявлений у прилеглих до статевих органів шкірних покривах, включаючи: мошопку, vaгиnу і апус людини, які мають вірус ВПЛ.

Можна заразитися через поцілунок або дотик до заражених статевим органам або через оральні ласки.

Так як рак шийки матки найчастіша причина смерті від раку серед дорослих жінок, в країнах, що розвиваються, і друга найбільш поширена форма раку серед жінок у всьому світі — профілактичні заходи включають в себе збір мазка і/або вакцинацію.

А ще краще, і не менш важливо, щоб ви були чесні зі своїм партнером про вашої інтимної історії.

Джерело