Не варто легковажно ставитися до відчуття болю у коренях волосся. Те, що зазвичай виникає тоді, коли розпускається туга укладання волосся – відносно нешкідливо і швидко проходить, а лікується простим униканням зайво тугих зачісок.

Але якщо раптом біль відчувається без якогось зовнішнього впливу, абсолютно раптово – це привід серйозно задуматися про причини такого симптому.

Біль в коренях волосся насправді стосується більше шкіри голови, ніж самого волосяного покриву. Одна з найпростіших причин больових відчуттів – переохолодження голови при прогулянці в холодну погоду без головного убору. Волосяні цибулинки починають зазнавати труднощів з припливом крові, що може викликати безліч проблем. Ще біль може бути викликана неправильним вибором шампуню. Засіб гігієни, призначене для іншого типу волосся, може змінити кислотно-лужний баланс шкіри голови і викликати неприємні відчуття біля коренів. В окремих випадках шампунь може спровокувати появу лупи або надмірно висушити голову, що так само вкрай негативно позначиться на здоров’ї шкіри.

Так само біль може сигналізувати про проблеми з судинами.

У разі виникнення неприємних відчуттів, варто проконсультуватися з фахівцем. Щоденний масаж голови буде зовсім не зайвим, забезпечуючи додатковий живильний приплив крові і допомагаючи лімфосістеме позбутися від шкідливих речовин. Також корисною буде турбота про здорове харчування, обов’язкове вживання свіжих овочів і фруктів. Під час дієти обов’язково потрібно приймати вітамінні комплекси.

Сприятливо вплине на шкіру голови похід в сауну.

Після миття голови найкраще намагатися дати волоссю просохнути природним шляхом, без використання фена. Саму ж воду для миття дуже корисно попередньо прокип’ятити або ж використовувати фільтровану.