Фасони і види роздільних і слитных жіночих купальників

Час йде, мода змінюється, фасони, матеріали і принти змінюють один одного, але види купальників залишаються незмінними: слитные (закриті або суцільні) і роздільні (відкриті). Кожен з них має кілька різновидів, що підходять для різних жіночих образів і фігур. Типи купальників майже завжди отримують назву за форму та крій ліфа.

Фасони і види роздільних і слитных жіночих купальниківМодний чорний купальник

Закриті купальники

  • Майо;
  • Пландж;
  • Халтер;
  • Танк;
  • Свім-дрес;
  • Бандо;
  • Буркіні;
  • Хай-нек.

Фасони і види роздільних і слитных жіночих купальниківКупальник майо
Фасони і види роздільних і слитных жіночих купальників

Купальник пландж
Фасони і види роздільних і слитных жіночих купальниківКупальник халтер
Фасони і види роздільних і слитных жіночих купальниківКупальник танкіні
Фасони і види роздільних і слитных жіночих купальниківКупальник свім-дрес
Фасони і види роздільних і слитных жіночих купальниківКупальник бандо
Фасони і види роздільних і слитных жіночих купальниківКупальник буркіні
Фасони і види роздільних і слитных жіночих купальниківКупальник гайнек

Майо – класичний злитий купальний костюм з V-образним, квадратним чи округлим вирізом і пришивними бретелями. Деякі сучасні зразки оснащені посиленими поздовжніми бічними лініями, щоб приховати невеликі недоліки фігури і підтягти її. Допускаються легкі драпірування і високі бічні вирізи. Майо універсальний, тому що підходить пані з будь-яким статурою. В ньому можна як відпочивати, так і займатися спортом. Багато в чому на майо схожий танк.

Бретелі і чашечки для бюста танка суцільнокроєні. Бретелі набагато ширше, ніж у майо, і відмінно підтримують велику груди. Дівчата з пишними формами часто віддають йому перевагу, тому що такий купальник візуально робить фігуру стрункішою. Бандо теж схожий на майо, але не має бретелей або має одну, яка надягають через шию. Суцільний його тип менш поширений. Бандо отримав визнання пляжних модниць завдяки журналам і голлівудським фільмам ще в 50-ті роки в Америці.

Модним він став і завдяки першій красуні США Бетті Бросмер. Візуально бандо роблять великі стегна менше, а верхню частину тіла – коротше. Свім-дрес теж приховає неугодні дамі недоліки сідниць і стегон, чудово «оформить» велику груди – ліфи такого купального костюма можуть бути виконані в стилі халтера або бандо. Назва купальник отримав за форму мікро-міні сукні, під спідницею якого можуть ховатися шорти, трусики-танга або стрінги. Фасон свім-дрес може бути найрізноманітнішим. Пландж виділяється на тлі побратимів дуже глибокими вирізами ззаду і спереду купального костюма. Такий купальник подовжить тулуб і шию, але не обтяжить перше, а також візуально збільшить бюст.

Хай-нек частіше спортивний, ніж пляжний. Його особливість – маленький виріз до ключиць. Хай-нек чудово підійде для дівчат та жінок, які хочуть візуально подовжити тулуб і зробити його візуально більш струнким. Халтер має дві відмінні риси: бретелі, зав’язані на шиї і фасон ліфа, що підкреслює груди. Такий купальний костюм часто вибирають для зрівноваження нижньої і верхньої частин тіла. Найскромніший купальник, який залишає оголеними лише долоні, ступні та особа – це буркіні. Він призначений для мусульманок, шиється з стовідсоткового поліестеру, крій його, більш за все нагадує піжаму.

Одна з цікавих варіацій такого виду — китайський фейскини, який виглядає як буркіні з балаклавою. Фейскини призначений для захисту від засмаги.

Відкриті купальники

Фасони і види роздільних і слитных жіночих купальниківБікіні

Майже всі види купальників можуть бути суцільними, і відкритими. Самим відкритим купальним костюмом вважається бікіні, він же самий багатий у своїх варіаціях. Плавки-бікіні традиційно з дуже низькою посадкою, зав’язками або застібками з боків, а ліф являє собою два трикутника матерії на зав’язці. Нижня частина бікіні може бути стрингами різного ступеня відкритості, трусами-танга або шортиками. Нанокини – найменший по займаній площі з варіантів бікіні. Він являє собою кілька шнурків або смужок тканини, які майже нічого не прикривають. Стікіні дає незвичайну варіацію ліфа, який замінений на круглі наклейки з синтетичного матеріалу, що не пропускає ультрафіолетові промені.

Ще однією цікавою формою бікіні є трікіні. Доповненням до двох основних складових традиційного купальника служать парео, шорти або спідничка. Халтер більш поширений у відкритому варіанті, який має бретелі, зав’язані на шиї.

Фасони і види роздільних і слитных жіночих купальниківТрікіні

Свім-дрес має відкриту форму, яку також називають скайркини: спідничка відокремлюється від ліфа і може мати різний крій і довжину. Одна з відкритих різновидів танка – це танкіні, що включає в себе верхню частину у вигляді маєчки або топа (який може бути і коротким) і плавки. Останні можуть бути різними: шортиками, стрингами, сліпами або танга. Камкини – варіація танкіні – відрізняється лише чітко окресленою лінією грудей, що робить верхню частину схожою на жакет. Бандо також має відкриту різновид, чий ліф зазвичай драпірована, не має бретелей або має одну витончену бретель через шию. Бандіні – одна з різновидів відкритого бандо. Відмітна риса — подовжена верхня частина, яка може доходити до талії.

Комбінації видів

Одну з варіацій бікіні важко віднести до того чи іншого виду, тому монокіні визнаний комбінованим. На купальнику можуть бути всілякі вирізи різної форми і розмірів, а ліф з нижньою частиною з’єднаний декоративними або тканинними елементами.

Фасони і види роздільних і слитных жіночих купальниківМонокіні