Handmade: ексклюзивний декор чобіт

Як відомо, дівчата — істоти загадкові, і не кожну представницю прекрасної статі влаштує нехай нова і дорога, але звичайне взуття, яку можна зустріти ще на сотні ніжок таких же чарівних дам. Хочеться ексклюзиву! Таких, приміром, чобітків, яких більше немає ні у кого. Що ж робити в цьому випадку? Звертатися до дизайнерам для створення унікальної прикраси своїх чобіт? Зовсім не обов’язково! Зробити ексклюзивний декор можна і своїми руками. При цьому підійде будь взуття: шкіряне, замшеве, гумова, особливо нова, тільки що куплена або стара, вже поношена.

Handmade: ексклюзивний декор чобіт

Як прикрасити гумові чоботи своїми руками?

Однотонні гумові чоботи найкраще прикрасити ручним розписом. Для цього слід підготувати:

  • Наждачний папір.
  • Акрилові фарби або автомобільний лак/фарби/аерозоль для гуми.
  • Трафарет.

Перед нанесенням фарби гумові чоботи необхідно злегка потерти наждачним папером і знежирити поверхню. Потім нанести контур малюнка і розфарбувати малюнок акриловими фарбами. Дати фарбам висохнути і закріпити зверху безбарвним автомобільним лаком. В якості орнаменту можна вибрати строгі геометричні фігури, яскраві квіти, метелики, сніжинки та інше, а також будь-фантазійний малюнок, відповідний до вашого повсякденного одягу й аксесуарам.

Handmade: ексклюзивний декор чобітГумові чоботи з геометричним малюнком

Красиво задекорувати поверхню гумових чобіт своїми руками або вміло приховати наявні дефекти взуття можна навіть в тому випадку, якщо у вас немає особливої схильності до малювання. Для цього акрилові фарби наносяться за допомогою заздалегідь вирізане з паперу трафарету. Для початківців рукодільниць швидше і простіше всього прикрасити гумове взуття через трафарет різнокольоровими аерозольними фарбами для гуми. Автомобільну фарбу-аерозоль завжди можна придбати в спеціалізованому магазині, а для виготовлення трафарету просто роздрукувати з інтернету будь-який орнамент.

Handmade: ексклюзивний декор чобіт

Декорування чобіт

Handmade: ексклюзивний декор чобіт

Як прикрасити замшеві чоботи своїми руками?

На замшевих чоботах в якості оригінального прикраси краще всього використовувати в’язане халяву. Халява для замшевих чобіт в’яжеться окремо. В’язку можна вибрати будь — рельєфну або просту, з великим або дрібним орнаментом, з рослинним або геометричним візерунком, використовуючи однотонну, в колір взуття, або різнобарвну пряжу. Полотно за бажанням можна прикрасити намистинами, тасьмою, гудзиками або стразами. Довжина в’язаного халяви повинна трохи прикривати підстава каблука. Потім готовий декор просто пришивається по верхній окантовці чобіт і опускається по всій довжині халяви до каблука. Це дуже вдалий варіант прикраси, так що при необхідності його легко замінити на новий.

Handmade: ексклюзивний декор чобітВ’язане халява напівчобіт

Handmade: ексклюзивний декор чобіт

Handmade: ексклюзивний декор чобітЧоботи, оздоблені великої в’яззю

Прикрашені плетеним полотном замшеві чоботи виглядають не тільки оригінально, але і повністю відповідають модним тенденціям сезону.

Як прикрасити шкіряні чоботи своїми руками?

Будь-яка модниця буде кожен день відчувати себе наче на подіумі у високих шкіряних чоботях, прикрашених стразами. При цьому стразами можна прикрасити не тільки халяви або верхній кант взуття, але і високий каблук.
Для прикраси шкіряних чобіт стразами вам знадобиться:

  • Клей для взуття (Е 6000, Супер Момент тощо) і шприц для точкового нанесення клею.
  • Щипчики або воскові палички для зручного захоплення страз.
  • Стрази різного розміру і форми.
  • Трафарет.

Шкіряну поверхню взуття слід знежирити в місцях наклейки страз і нанести необхідний орнамент за допомогою трафарету. Клей для зручності нанесення слід перелити в шприц, а носик шприца закривати ковпачком для запобігання передчасного висихання клею. Технологія наклеювання страз проста, але зажадає від рукодільниці деяких навичок.

Handmade: ексклюзивний декор чобітЧоботи зі стразами
Handmade: ексклюзивний декор чобітЧоботи зі стразами

Як правильно наклеїти стрази?

Обережно захоплюємо воскової паличкою зразу, наносимо на внутрішню поверхню крапельку клею і акуратно приклеюємо її до поверхні взуття у відповідності з лініями орнаменту. Після повного висихання клею протираємо м’якою сухою ганчірочкою готовий декор для того, щоб очистити стрази від залишків воску. Якщо халява шкіряних чобіт декорується тонким і витонченим візерунком з страз, то каблук можна обклеювати стразами повністю. І навпаки — тонка лінія страз на підборах буде прекрасно гармоніювати з широким орнаментом прикрашеного блискучими стразами халяви.

Handmade: ексклюзивний декор чобіт

Handmade: ексклюзивний декор чобіт

Handmade: ексклюзивний декор чобіт

Для поточного сезону характерний асиметричний декор високих шкіряних чобіт. Високі халяви надають велике поле для прикраси осінньо-зимового взуття, а також дозволяють в повній мірі проявити свою індивідуальність і фантазію під час декорування улюблених чобіт.

Як прикрасити старі чоботи своїми руками?

Старим і поношені чобіт дуже легко подарувати нове життя, прикрасивши їх стразами, шматочками хутра, шкірою інших кольорів і будь-якими підручними матеріалами (ґудзиками оригінальної форми, елементами вже непотрібної біжутерії, брошками та іншим). Спочатку чоботи необхідно привести в робочий стан самостійно або скориставшись послугами шевця (підклеїти, прошити, пофарбувати потертості на носиках і каблуці). Потім визначитися з декором і приступити до роботи.

При сильних потертостях на халяву оптимальніше всього приховати дефекти за допомогою аплікації. Аплікацію можна виконати з грубої полотняної тканини, шматочків різнобарвної шкіри та хутра. Для цього треба олівцем нанести на поверхню чобіт контур майбутнього орнаменту, вирізати згідно з контуром тканину та шкіру, а потім акуратно наклеїти взуттєвим гумовим клеєм всі елементи аплікації на халяви чобіт. Прикрасити готову аплікацію шматочками і смужками хутра, наклеївши їх аналогічним чином по контуру аплікації.

Handmade: ексклюзивний декор чобітВисокі чоботи з аплікацією
Handmade: ексклюзивний декор чобітЧоботи з в’язаним халявою і декоративними клепками
Handmade: ексклюзивний декор чобітЧоботи з джинси

Елементи для декору старих чобіт можна підготувати заздалегідь — це можуть бути виготовлені своїми руками квіти з обрізків шкіри, хутряні помпони, шкіряна або тканинна косичка, печворк, решітка або будь необ’ємний тип плетіння, який може використовуватися для прикраси чобіт. Особливо привертають увагу жіночі чоботи, тематично прикрашені до певного свята — Хелловін, Різдво та інше.