Традиція називати дитину згідно Святцях має глибоке коріння на Русі виникла з часів прийняття Православ’я. Здавна вважалося, що якщо дитина буде носити ім’я святого, він набуває з ним незриму тісний зв’язок, а, можливо інколи, переймає навіть його благородні якості і силу. Крім того, нарікаючи людини ім’ям певного святого, вважалось, що він буде супроводжувати його під час усього життєвого шляху, буде для нього якимось покровителем, ангелом-охоронцем, який буде оберігати його від зла і темних сил.

Повний список імен по місяцях 2017

Ім’я того чи іншого канонізірованого церквою Святого могли вибирати або батьки, або церковний священнослужитель згідно Святцях або Месяцеслову. В такому календарі на кожну дату припадає прославлення імені одного святого, а на деякі дати припадає кілька святих. При цьому, якщо за рік одного і того ж імені в православному церковному календарі відповідає кілька дат саме ці дні і стануть святкуванням іменин людини, який називався на честь цього святого.

Календар імен по святцях і іменин:

 • Січень
 • Лютий
 • Березень
 • Квітень
 • Травень
 • Червень
 • Липень
 • Серпень
 • Вересень
 • Жовтень
 • Листопад
 • Грудень
 • У церковному календарі або Святцях налічується більше 1000 імен самого різного походження, завдяки такому широкому вибору навіть ті сучасні батьки, які далеко не завжди дотримуються всі традиції і обряди християнства, зможуть з легкістю вибрати ім’я для свого довгоочікуваного дитини. У церковному календарі є імена грецького, давньоєврейського походження, а також латинські й слов’янські імена. Деякі імена того чи іншого святого на сьогоднішній день, на жаль, є вже анахронізмами тобто практично не вживаються. Однак останні роки все більше і більше поширюється тенденція називати дитину рідко використовуваним ім’ям.

  Якщо батьки бажають назвати дитину символічним чином, даючи його імені глибокий сенс, і, в теж час, вибираючи традиційне ім’я Святці є ідеальним варіантом.

  Як же правильно вибрати ім’я дитини згідно Святцях в 2017 році? Тут все досить просто першим і традиційним варіантом вибору імені для дитини є дата його народження. Згідно певному числу та місяцю батьки дивляться які святі згадуються в цей день народження дитини і вибір імені допускається серед вищезазначеного переліку. Якщо ж серед цих імен пам’яті святих цього дня жодне ім’я не зацікавило родичів, церква допускає вибір імені згідно з восьмого дня від дня народження дитини. Цей період у вісім днів обраний неспроста ця традиція існувала ще в давнину, коли на восьмий день після дня народження влаштовували обряд святкування Ім’янаречення. Якщо ж ні імена святих в день народження дитини, не імена на восьмий день після його дня народження, батькам не підходять тоді можливий вибір зі списку відповідних імен, які припадають на 40-й день від дня народження. Дана традиція пов’язано з тим, що дитину приносили в храм для хрещення саме на 40-й день після народження. Крім того, у вигляді виключення з правил, сім’ї дозволяється назвати дитину на честь шанованого в родині святого.

  Цікаво, що вибір імені для хлопчика і для дівчинки процеси різної складності, оскільки в Святцях чоловічих імен значно більше. Тому, здавна вважається, що дівчинку можна називати в честь імені святого чоловіка, якщо вживається аналог чоловічого імені, то-є похідне ім’я в жіночому варіанті. Наприклад, якщо дівчинка народилася в день пам’яті святого Олександра, Віктора або Євгена, то її цілком можливо назвати Олександрою, Вікторією або Євгенією. У такому разі її заступником буде вищезгаданий святий.

  Крім того, є кілька нюансів, які зобов’язані знати всі батьки. По-перше, ім’я при хрестинах дається одна і на все життя. Змінити її можна, згідно з церковними канонами, лише в разі зміни віри або чернечого постригу. По-друге, якщо ви вибрали ім’я для немовляти, якого немає в Святцях слід вибрати максимально співзвучне до нього з церковного календаря, і в такому випадку, дадуть дитині подвійне ім’я.