В 19 столітті, коли на зміну вітрильного флоту стали приходити пароплави, потреба в парусини різко відпала. Склади були забиті щільною тканиною. Як це завжди буває у випадках з геніальними винаходами, небагатий баварський емігрант, син кравця, Леб (Леві) Штраусс перетнув Атлантичний океан в надії на нове життя і дістався до протилежного берега Америки — міста Сан-Франциско. Ще під час плавання він продав всі тканини, що віз із собою, і залишилася тільки парусина. По прибутті на місце Лівай Стросс (так його стали кликати на американський манер) почув розповідь захмелілого золотошукача, що «в добротних штанях можна ночувати і під відкритим небом», пошив з парусини перші в світі джинси. Назву було взято від назви щільної тканини, яку привозили з італійського міста Генуя (Genova) і називалася по-італійськи «gene». Знову ж на американський манер її стали називати «jean». Так і з’явилися штани, призначені для старателів часів «Золотої лихоманки», а згодом стали культовими для всього світу.

Відомі бренди джинсів

Лівай Стросс побудував першу, найпотужнішу і славнозвісну джинсову імперію, ім’я якої — levi’s. Якість на розрив перевіряли двома потужними кіньми, про що і відображено на фірмовому лейблі компанії.

Вже потім, через багато років після 1853 року, коли була заснована джинсова імперія Ливайс, з’явилися і інші бренди — Wrangler, Lee. Америка знову стала законодавцем моди. Джинсового.

Основні виробники джинсів

На ринку джинсового моди відомі 5 китів, що випускають якісні речі:

— Сполучені Штати (такі бренди, як levi’s, Wrangler, Lee, Guess та багато інших);

— Туреччина (colin’s, Mavi Jeans);

— Німеччина (Mustang);

— Італія (Diesel, Armani Jeans і інші дизайнерські);

— Японія (Evisu).

Сині джинси

Класичні бренди джинсів, перевірені часом

1) Повертаючись до Ливаю Строссу, варто згадати, що спочатку брюки-джинси шилися, як зручна і функціональна одяг для робітників, у першу чергу, золотошукачів. Штани були щільними, носкими, їх можна було прати, на відміну від шкіряних. Кишені були для носіння годин, грошей і ножа. Однак хлопці складали туди і дрібний інструмент, і здобуті самородки. Кишені не витримували такого навантаження і рвалися. Інтерес до джинсів став падати. Тоді на сцені з’являється емігрант з Росії Джейкоб (Яків) Девіс. Він придумав ставити на стиках швів додаткові клепки. Кишені стали міцнішими.

Щоправда, надалі від клепок на задніх кишенях довелося відмовитися через те, що вони дряпали сідло і меблі, а спереду нагрівалися від полум’я багаття і обпалювали шкіру.

Отже, бренд Levi Strauss&Co (він же levi’s) та їх сама класична модель всіх часів і народів — levi’s 501 Original.

Пошиття з голубої або темно-синього деніму (джинсова тканина з назви французького міста Них, звідки родом), ширінка тільки на болтах і обов’язковий червоний шов з зовнішньої сторони штанів.

Модель несносимая і безсмертна, вигоряє на сонці зовсім небагато і тільки після декількох років шкарпетки, не сідає після прання.

Levi’s 501 Original
Levi’s

2) Wrangler. Компанія-конкурент, створена в 1904 році, врахувала нюанси і почала шити свої джинси, призначені для ковбоїв і родео. Для цього була створена особлива манера пошиття — cowboy cut, що не давало тканини сідати після прання.

Особливістю даної марки стало відсутність клепок на задніх кишенях.

Класична модель Wrangler — Arizona Stonewash: застібка-блискавка, посилений кроковий шов і суджений пояс.

В цілому, моделі Wrangler вважаються спортивними. Крім того, у них сама смілива й оригінальна забарвлення: від темно-фіолетового до кавового кольору.

Wrangler Arizona Stonewash
Wrangler

3) Lee. Компанія заснована в 1911 році Чи Купером (Lee Cooper), поступово стала другою за величиною джинсового маркою Америки. У своїй роботі дотримується принципу «4F»: Fit–Fabric–Finish–Features, тобто Посадка-Тканина-Обробка-Деталі.

Відмітні особливості бренду: використання темного деніму, кишені з багатою обробкою, заклепки, рядок у вигляді хвилі на задньому кишені.

Самої продаваної і класичною моделлю марки Lee вважається Lee 101.

Lee
Lee 101

4) Круті джинси турецької марки colin’s (утворена в Стамбулі в 1983 році) завоювали російський ринок у 90-х роках, коли стала сходити мода на підроблені «Ливайсы» і «Вранглеры». Турки швидко зайняли спорожнілу нішу якісними і оригінальними моделями. Вони чесно створювали свої моделі, не копіюючи американські марки.

До особливостей відносяться універсальність, невелику кількість фурнітури, молодіжний стиль і колірна гамма: сині, блакитні, білі та сірі тони.

Класичною моделлю джинсів для жінок стала colin’s Monica 792.

Colin’s Monica 792
Colin’s

5) Ще одна турецька компанія з виробництва джинсів — MAVI, що в перекладі з турецької означає «синій». Компанія заснована в 1991 році, але вже встигла завоювати весь світ, завдяки класичним моделям з консервативним декором. У джинсах марки MAVI красуються відомі музиканти і голлівудські зірки.

MAVI
MAVI

6) Evisu — не тільки ім’я японського бога успіху і багатства, але також і назва японської марки джинсів, які завоювали європейський ринок в 90-ті роки. Завдяки любові до вінтажних речей, Хідехіко Яманэ створив свою унікальну колекцію вінтажних джинсів. Практична і зручна одяг неперевершеної якості з японської ретельністю до деталей створена на обладнанні, яке простояло непрацюючим 40 років. Ще одним з факторів популярності стало те, що Evisu закуповує матеріал для пошиття там же, де і levi’s.

Evisu
Evisu

Від класики до сучасності

1) Mustang. Вперше в Європі в 1953 році цей німецький бренд випустив джинси для жінок. А в 1955 році створив модель з вельвету. Перші в світі джинси-стрейч також придумані в Мустангу.

Перевага німецьких джинсів перед американськими в тому, що вони більше пристосовані до європейської фігурі, за це їх оцінили російські жінки.

Mustang

Mustang
Mustang

2) Diesel. Світова нафтова криза — і в 1978 році Ренцо Россо засновує бренд Diesel. Джинси популярні серед молоді, завдяки вільному крою і маркетингових ходів, в основі яких свобода, бунтарство, жорсткість.

Для джинсів характерні велика кількість кишень, заклепки, потертості і поношеності деніму темних і світлих відтінків.

Diesel
Diesel

3) GUESS. Створена братами-італійцями Марчіано в Америці. В ту пору популярність джинсів стала падати, і італійці вирішили привнести яскраві елементи в повсякденне джинсову моду.

Модель Marilyn, створена на честь Мерилін Монро, стала проривом і справжньою революцією. Вона мала облягаючий силует і три блискавки в якості декору.

Guess
Guess

4) ARMANI. Респектабельні італійці теж хочуть носити джинси, не тільки ділові костюми. Тому з 1981 року будинок Армані випускає круті джинси для чоловіків.

Класична модель — Armani Jeans темно-синього кольору. Степенева класика і екстравагантність. Темний денім прямого крою, відсутність великої кількості аксесуарів.

ARMANI
ARMANI
ARMANI