Лазерний епілятор або фотоепілятор: що краще і безпечніше?

Жінки і дівчата зітхнули з полегшенням – нарешті на ринку побутової техніки з’явилися прилади, які дозволяють видаляти зайві волоски безболісно і практично безповоротно. Ім’я цим диво-апаратів – лазерний епілятор або фотоепілятор, і їх виробники стверджують, що краще пристроїв для салонних і домашніх процедур сьогодні не знайдете. Напевно вам не терпиться дізнатися, яка техніка проявила себе як найбільш ефективна і безпечна?

Розібратися, що до чого

Насправді лазерний метод епіляції новинкою назвати можна лише з натяжкою, оскільки він вже кілька років завойовує визнання на ринку косметологічних продуктів. Варто зазначити – досить успішно. Фотоепілятор з’явилися трохи пізніше. Незважаючи на зовнішню схожість і подібний принцип дії (руйнування меланіну у волосі), це все ж принципово різні прилади. Щоб зрозуміти, який епілятор краще, доведеться пригадати дещо з фізики старших класів.

Старий добрий лазер

Назва «лазерний» говорить сама за себе – в пристрої використовується саме цей тип випромінювання. Його характерна відмінність – монохромність, тобто кожен лазер генерує невидимий світ тільки з однією довжиною хвилі. Це властивість широко використовується в медицині, так як кожна тканина людського тіла здатна сприймати промені тільки певного діапазону, і під їх впливом руйнуватися.

Фотоспалах

У нових альтернативних епіляторах розробники використовували криптонові лампи. Їх принцип роботи нагадує фотоспалахи (звідси і назва). Криптонові лампи, на відміну від лазерних приладів, що випромінюють світлову енергію дуже широкого діапазону. Щоб убезпечити здоров’я людини від небезпечного ультрафіолетового випромінювання, виробники постачають епілятори такого типу різними фільтрами.

Лазерний епілятор або фотоепілятор: що краще і безпечніше?Лазерний епілятор або фотоепілятор: що краще і безпечніше?

Лазерний епілятор або фотоепілятор – визначити, що краще, буде непросто

А все тому, що дуже багато параметрів для порівняння. Подробиці про недоліки і переваги за всіма пунктами:

Швидкість

 • Вузька спрямованість променя лазерного епілятора дозволяє за один «підхід» обробляти тільки невелику ділянку шкіри (близько 0,5 кв. см). Так що бажаючим зробити епіляцію на ногах за допомогою лазерного приладу потрібно запастися терпінням.
 • Фотоепілятор здатний охопити значний ділянку тіла (до 6-7 кв. см), тому швидкість процедури зростає в рази. Для порівняння – зробити епіляцію на верхній губі лазерним приладом можна не менше, ніж за 15-20 хвилин, а маніпуляції фотоэпилятором займуть менше 7 хвилин.

Результати

 • Точність попадання лазера прямо в волосяний фолікул гарантує максимальний ефект від процедур. Це не означає, що після першого сеансу можна буде забути про непотрібної рослинності раз і назавжди – в будь-якому випадку їх потрібно провести кілька.
 • Як свідчать відгуки, фотоепіляція вимагає більшої кількості процедур. Неуважність світлового випромінювання не дозволяє охопити відразу всі волоски на оброблюваній ділянці.

Ресурси

 • Лазерним эпиляторам рідко потрібна заміна комплектуючих.
 • У фотоэпиляторах після певної кількості спалахів необхідно міняти лампи. Їх ціна не особливо б’є по гаманцю, складність полягає в тому, що до застарілим моделям лампу знайти важко.

Вартість

 • Домашні фото – і лазерні епілятори можна придбати приблизно за однією ціною, причому на ринку електротоварів можна знайти як щодо бюджетні пристрої, так і преміум-класу. Останні оснащені підвищеною потужністю або додатковими функціями. Наприклад, деякі лазерні епілятори мають сканер волосків, що дозволяє знаходити місце розташування «цілі» максимально точно.
 • Якщо говорити про салонних процедурах, то за лазерну епіляцію ви, знову-таки, заплатите менше. Пов’язано це з багатофункціональністю приладів цього типу. Звідси – можливість використовувати їх у різних галузях косметології. Вузька спеціалізація фотоепіляторів не дозволяє знижувати вартість процедур.

Можливості:

 • В домашніх приладах для епіляції застосовується в основному діодний лазер. Довжина його хвилі 808 нм. Такий промінь поглинається тільки волоссям і волосяний цибулинкою, тому для шкіри він абсолютно безпечний. Але! Оскільки цей промінь впливає на барвний пігмент меланін, то він здатний «нейтралізувати» швидше темний волосся, ніж світлий. І ще: бажано, щоб колір шкіри при цьому був максимально світлим.
 • Після застосування світлофільтрів «коридор» світлових хвиль в фотоэпиляторах становить від 560 до 1200 нм. Така особливість дозволяє впливати на волосся різної інтенсивності фарбування, у тому числі світлі і руді.

Небезпеки:

 • Лазерне випромінювання може пошкодити сітківку очей, тому всі без виключення моделі таких епіляторів оснащують спеціальним захистом – вони починають працювати тільки в тому випадку, якщо між насадкою і шкірою не залишається просвітів.
 • Промені з спектру фотоепілятора поглинаються не тільки волосинку, але й шкірою, тому зростає небезпека подразнень, почервоніння, в дуже рідкісних випадках – рубців (при неправильному підборі світлофільтру). Правда, з міркувань безпеки домашні фотоепілятор виробляють з невеликою потужністю, так що обпектися цим приладом потрібно ще зуміти.

Ефективність:

Якщо ви розібралися, в чому різниця лазерного епілятор і фотоепілятора, то можна поговорити про подібності. Є в цих приладів одна загальна риса – назавжди позбутися повністю від волосків на тілі вам не вдасться ні з одним, ні з іншим новомодним приладом. Природа виявляється зрештою сильніше технологій, чого б вам не обіцяли виробники. Так, ріст рослинності на тілі на час припиниться, але обов’язково відновиться через час. Будь – залежить від індивідуальних особливостей організму.

Ви стоїте перед вибором – лазерний епілятор або фотоепілятор? Вирішувати, що краще для вас, в будь-якому випадку тільки вам. Відповідь на це питання залежить від того, що саме ви ставите в пріоритет – швидкість і ефективність епіляції або здоров’я вашої шкіри.