Багатьом не з чуток знайома проблема лупи. З цим явищем могли зустрічатися навіть ті, хто без послаблень доглядає за волоссям, шкірою голови.

Безпосереднім «винуватцем» лущення волосистої частини голови є грибок Pityrosporum ovale. Саме він викликає себорейний дерматит, характерною особливістю якого навіть у слабкій формі є освіта непривабливих сіруватих лусочок на шкірі голови. При цьому, наявність грибка не є зараженням. Pityrosporum ovale присутній у 90% людей в природній мікрофлорі епідермісу і найчастіше нічим не видає своєї присутності.

Все змінюється, коли з якоїсь причини відбувається порушення роботи сальних залоз.

Фолікули можуть стати гіперактивними і почати виділяти величезні кількості жирних кислот, які є природною їжею грибка. Мікроорганізми значно збільшують свою популяцію, а продукти їх життєдіяльності накопичуються і виявляють себе у вигляді лупи.

Все це означає, що в першу чергу потрібно боротися з причинами, а не наслідками. Люди часто недооцінюють вплив стресу на своє життя, адже саме він, за рахунок порушення гормонального балансу, може підштовхнути сальні залози на зміну режиму роботи. Порушення ендокринного обміну, незбалансоване харчування, навіть невірний вибір шампуню – все це теж може призвести до виникнення лупи. Найкращим варіантом буде порадитися з фахівцем дерматологом. Абстрактно лікувати слідства без урахування причини не вийде. Самі ж елементарні засоби профілактики, придатні для всіх випадків – це здорова збалансована дієта, відмова від шкідливих звичок, щадний догляд за волоссям, підтримання режиму сну і неспання.

Також не зайвим буде вживати достатню кількість чистої води протягом дня, це підтримає правильний обмін речовин.