Чи можна мити волосся господарським милом?

Чи можна мити волосся господарським милом?

«Суцільна хімія колом, от раніше мили голову господарським милом і лиха не знали». Чули таке твердження? Сто відсотків і не раз. В іншому випадку не гуляло б стільки історій про чарівні властивості коричневого брусочки зі специфічним запахом. Від лупи позбавить, зробить густим і блискучим, зросте коса до пояса. Хм, можна взагалі мити волосся шампунем, а господарським милом?

Махрові байки

Ось ще одна у вашу колекцію. В радянські часи народилася. Нібито господарське мило варять з бездомних кішок і собак. Мовляв, тому воно таке гарне, адже натуральне. Ви бачили бездомних тварин? Там не те що жиру, там м’яса замало, суповий набір, не більше. Шкурка вичинки не варта.

Щодо сучасного мила таких переконань не висловлюють. Однак склалася повна народна впевненість, що це «справжній» якісний продукт, незіпсована поки промисловістю, яка любить напхати скрізь хімії.

Тикають пальцем в загадкову цифру 72% і радять застосовувати у всіх сферах життя. Типу воно виготовлено тільки з природних рослинних і тваринних жирів, не містить ароматизаторів і барвників, абсолютно нешкідливо для людського організму. Більш того, воно може «змінити життя на краще», милу посильно все:

 • Чи можна мити волосся господарським милом?Очистить будь-які поверхні;
 • Відпере найсильніші забруднення;
 • Антисептик, страшно сказати, може навіть від гангрени врятувати;
 • Лікує різні «жіночі» хвороби;
 • «Намиває» підлоги в пологових будинках;
 • Незамінне, якщо у хірурга раптом закінчилися рукавички, а йому на операцію, їм намилюють руки і залишають підсихати;
 • Містить інтерферон і успішно бореться з вірусами, потрібно мазати ніс в період інфекцій;
 • Відмінний засіб, вибачте, від запорів;
 • Позбавить від прищів і подарує молодість особі, якщо вмиватися хоча б пару в тиждень;
 • Виводить лупа, волосся густими і здоровими;
 • Якщо вкусила собака, намажте їм рану, врятує від інфекції;
 • Ще грибок, опіки, депіляція, набряки, нариви.

Світ зійшов з розуму. Реальні поради з електронних сторінок. Під деякими можна знайти відгуки про господарському милі від «шалено Рада, мою 20 років і ні на що не проміняю» до «Допоможіть! Помила голову, волосся схожі на солому і з’явилася лупа».

Зрозуміло, хочеться знайти панацею і вірити у вищі сили. Гаразд, прання, прищі, шевелюра і посуд, але віруси, пологові будинки і гангрена. У божевілля теж повинні бути межі. Цього всього лише шматок мила. Погляньте на склад і ви дізнаєтеся, з чого воно складається, чи можна мити волосся господарським милом і відростити косу до пояса.

Vive La France!

Чи можна мити волосся господарським милом?Батьківщиною коричневого брусочки вважається Франція, а друга назва марсельское, тому що вперше почали робити його з оливкового масла саме в Марселі. У XVII столітті король Людовик XIV заборонив при його виготовленні використовувати тваринний жир. Порушникам загрожувало суворе покарання.

На території нашої Батьківщини класичне господарське мило виготовляють згідно ГОСТ, який дозволяє використовувати:

 • рослинні олії: пальмова, кокосова, бавовняна, соняшникова, соєва;
 • тваринні жири – яловичий, свинячий, баранячий, збірний;
 • синтетичні жирні кислоти.

В основі мила солі, що складаються з жирних кислот і натрію. До них можуть бути додані різні ароматизатори і барвники. Господарське мило ділиться на три групи за вмістом жирних кислот: не менше 70,5%, 69% та 64%.

Напис 72% на брусочку означає, що їх не повинно бути більше. Багато хто помилково наділяють її чарівними властивостями. Високий вміст жирних кислот надає мильній шматочку гарні миючі властивості, не більше того. Плюс в його складі багато так званої вільної їдкого лугу, з-за якої у мила дуже високий рН 11-12. Тому воно так відмінно відпирає навіть мазут і очищає будь-які поверхні від бруду і, звичайно, ніякі бактерії в такому середовищі лужної не виживуть.

Вплив на волосся

Чи можна мити волосся господарським милом?Хочете знати, що буде, якщо помити волосся господарським милом? Нічого хорошого. Навіть якщо виробник зробив його з натурального жиру, то це ніяк не вплине на якість шевелюри, не зможе зробити її гущі або змусити рости швидше.

Більш того, високий вміст лугу може привести до зворотного ефекту, адже рН шампуня від 5 до 8,5. Регулярне миття волосся господарським милом може сильно пересушити шкіру голови і викликати лупа, а самі локони перетворити в клоччя.

Особливо люто веде себе мило в жорсткій воді, причому не тільки господарське. Іони мінеральних речовин з жорсткої води виганяють іони натрію з мила і встають на його місце. Отримані сполуки утворюють на локонах неприємну важку плівку.

Бачили на кахлі у ванній кімнаті білястий наліт? Такий же і на волоссі утворюється, а не як стверджують мережеві знавці, вони адаптуються до нової миючої базі, трохи потерпіти і буде потрібний ефект». Буде вам ефект. Тільки не той, якого чекаєте, що корисно в побуті, то шкідливо в догляді за собою. Корисно для волосся господарське мило? Однозначно ні.

Хочу мило і баста!

Якщо душа вимагає мильних експериментів, спробуйте мило туалетне, яке призначене для очищення шкіри. Досі у продажу можна знайти мило «Нейтральне», «Екстра» або «Дитяче».

Якщо вони зроблені за Гостом, про що обов’язково буде зазначено на етикетці, то беріть не роздумуючи. При їх виробництві заборонено використовувати синтетичні жирні кислоти. Ось і довгоочікувана натуральність в якійсь мірі. Показник рН теж втішить, у нейтрального мила він дорівнює 7, у екстра і дитячого порядку 8.

Не забувайте про підступну союзі жорсткої води і мила. Не полінуйтеся і зробіть чарівний нейтралізуючий розчин. Складається він з води і яблучного або білого винного оцту. Пропорцію ж доведеться підбирати в залежності від ступеня жорсткості води. Спробуйте взяти пару чайних ложок на літр води і подивитися на результат. Занадто кисле середовище теж не піде на користь волоссю. Краще всього залишити все це чаклунство і вибрати нормальний шампунь.

Як же так? Використовували наші бабусі господарське мило для волосся і горя не знали, заплітали коси товщиною в руку. У цьому твердженні дуже багато «але». Крім господарського мила в ті часи були й інші кошти, і всі поголовно голову їм не намивали, нехай не лукавлять. Життя змінюється, а разом з нею навколишнє середовище і вода з-під крана. Та й ті, кому матінка-природа подарувала густу гриву нехай скаже їй спасибі, а не куску мила. Не бійтеся користуватися досягненнями науки, техніки і технологій. Всім красивих локонів!