Чим відрізняється скраб від пілінгу для обличчя

Сьогодні складно уявити собі керівництво по догляду особою без згадки таких модних слів, як «скраб» і «пілінг». Деякі навіть впевнені, що ці терміни є синонімами. Насправді ж це не так. Певна подібність між даними поняттями звичайно, є. Але відмінності досить істотні. Чим же відрізняється скраб від пілінгу для обличчя, читайте в цій статті.

Що спільного у скрабів і пілінгів?

Головне, що об’єднує обидва продукту – це їх призначення. І той, і інший служить для того, щоб видаляти верхній ороговілий шар шкіри. При цьому епідерміс позбавляється від відмерлих клітин, бруду і шкірного сала, шліфуються дрібні нерівності. Пори очищаються, шкіра починає «дихати» і стає більш сприйнятливою до впливу зволожуючих і живильних уходових коштів.

Крім того, і скраби і пілінги бувають як «доморощеними» (приготованими в домашніх умовах), так і випускаються у вигляді готових косметичних продуктів – як правило, кремів і гелів.

Чим відрізняється скраб від пілінгу для обличчяЧим відрізняється скраб від пілінгу для обличчя

Ще пілінги і скраби «сходяться» у тому, що є досить агресивними продуктами по догляду за шкірою і вимагають обережності при використанні. Ні те, ні інше засіб можна наносити на область навколо очей, а також на запалену шкіру. Проводити кожну з процедур можна частіше, ніж 1-2 рази в тиждень, а після їх закінчення необхідно зволожувати шкіру.

Зауважимо, що все, що було сказано про пілінг до цього моменту, ставилося до його поверхневому варіанту. Про інші види пілінгу буде розказано нижче.

І скраби і пілінги ще називають «эксфолиантами».

Чим відрізняються скраби і пілінги?

1. Пілінги і скраби по-різному взаємодіють з шкірою

Скраби впливають на шкіру чисто механічно, за допомогою містяться в їх складі дрібних абразивних частинок. Ці частинки можуть бути натуральними (наприклад, подрібнені кісточки абрикоса, мелені зерна кави, крупинки солі) або синтетичними (поліетиленові або воскові гранули). Останні краще, оскільки мають ідеально круглу форму і більш м’яко діють на шкіру обличчя. Скраби втирають у вологу шкіру протягом 1-2 хвилин, а потім змивають теплою водою. Власне, слово «скраб» і походить від англійського «scrub», що означає «терти, скребти».

Чим відрізняється скраб від пілінгу для обличчяЧим відрізняється скраб від пілінгу для обличчя

Слово «пілінг» теж прийшло до нас з англійської мови. «Peel» означає «знімати верхній шар», і знімається цей шар не за допомогою тертя, а шляхом хімічної реакції. До складу засобу для пілінгу входять альфа – або бета-гидроскикислоты. Серед альфа-гідроксикислот (AHA) для пілінгів застосовують кілька фруктових кислот (наприклад, яблучну, молочну, лимонну), а також гліколеву.

Єдина бета-гидроксикислота (BHA), яка використовується для пілінгів – це саліцилова кислота. Кислоти по суті «спалюють» верхній шар шкіри, і у відповідь на це «варварство» організм починає поспішно відновлювати втрачене, активно проводячи колаген і еластин. В результаті, відбувається, якщо можна так сказати, «насильницьке» омолодження.

Чим відрізняється скраб від пілінгу для обличчяЧим відрізняється скраб від пілінгу для обличчя

Іноді самі виробники «плутають» поняття «скраб» і «пілінг». Так, наприклад, пілінг-гель для вмивання «Красива шкіра» від Nivea Visage насправді є скрабом. Адже ніяких кислот в ньому немає, зате є синтетичні абразивні частинки з поліетилену.

2. Скраби завжди зачіпають тільки верхній шар шкіри, а пілінги бувають не тільки поверхневі, але також серединними і глибокими

Чим відрізняється скраб від пілінгу для обличчяСерединний і глибокий пілінги діють не тільки на верхній, роговий шар епідермісу, але і на більш глибоко лежачі шари шкіри. Так, серединний пілінг може проникати на всю глибину епідермісу. Глибокий же і зовсім проникає під епідерміс – в дерму. Такі пілінги позбавляють від рубців, шрамів, пігментації і зморшок. Глибокий пілінг, крім того, забезпечує ефект підтяжки обличчя.

Відповідно, скраби завжди можна застосовувати в домашніх умовах, а пілінги – не завжди.

Вдома можна робити лише поверхневий пілінг з невисокою концентрацією кислот (не більше 25%). І навіть в цьому випадку потрібно проявляти обережність і щоб уникнути алергічної реакції попередньо тестувати засіб на згині ліктя.

Придбати готовий пілінг для обличчя не проблема: такі кошти пропонують багато виробників. Крім того, пілінг фруктовими кислотами можна проводити, використовуючи безпосередньо самі фрукти — яблука, виноград, лимон, грейпфрут, папайю, ананас.

Серединний і глибокий пілінги проводять тільки в клініці, причому глибокий прирівнюється до операції і виконується під загальною анестезією. Відновний період після такої процедури може тривати до 10 місяців, і протягом цього часу потрібно дотримуватися багато обмежень, щоб не допустити ускладнень. Так, наприклад, після глибокого пілінгу абсолютно протипоказано перебувати на сонці.

3. Скраб – це завжди продукт, речовина, а пілінг – швидше, назва відповідної процедури

Хоча «пілінгом» найчастіше називають саме засіб для відлущування, особливо коли мова йде про магазинному продукті з тюбика, насамперед, «пілінг» — це процес, процедура з видалення верхнього шару шкіри. Крім того, пілінг не завжди буває хімічним і не завжди вимагає накладення на особу будь-якої субстанції.

Яким же ще може бути пілінг для обличчя? Наприклад, лазерним. У цьому випадку «неугодну» шкіру замість кислот буде спалювати лазерний промінь. Буває ще фізичний пілінг – в процесі даної процедури на шкіру впливає рідкий азот або сухий лід, викликаючи замість опіку ефект обмороження, що також активно стимулює процеси регенерації та відновлення шкіри. Подібні процедури, звичайно, виконуються тільки в клініках.

Обов’язково кожній жінці використовувати скраби і робити пілінги?

Чим відрізняється скраб від пілінгу для обличчяЗвичайно, робити серединний і глибокий пілінги всім і кожному немає ніякої необхідності. Зазвичай до таких процедур вдаються жінки з вираженими шкірними проблемами. Глибокий пілінг взагалі не рекомендується робити раніше 55 років. У будь-якому випадку варто добре подумати, перш ніж зважитися на настільки радикальний вплив на шкіру.

Що ж стосується скрабів і поверхневих пілінгів, то вони не здатні принести відчутної шкоди, зате при грамотному використанні освіжають шкіру і покращує її стан. Користуйтеся поверхневими пілінгами або скрабами 1-2 рази в тиждень.

Вибирайте засоби з низькою концентрацією кислот чи м’якими гранулами, наприклад, «Ніжний пілінг для обличчя» з AHA-кислотами органічної марки Natura Siberica або скраб «7 Day» від Clinique. Обидва засоби дбайливо впливають на шкіру обличчя і при цьому дуже ефективні.

Можна використовувати скраби і пілінги для особи по черзі. Також, існують засоби, що поєднують в собі властивості обох продуктів. До таких належить, наприклад, м’який скраб Secret de Purete від виробника Guerlain, що містить одночасно абразивні частинки (микросемена лотоса) і фруктові кислоти. Ще варіант — ексфоліант з м’якими гранулами і трьома фруктовими кислотами від білоруської фірми «Беліта».

Тепер ви знаєте чим відрізняється скраб від пілінгу для обличчя. Підберіть «свої» засоби для відлущування, і нехай шкіра вашого обличчя буде ніжною і бархатистою!