Чому болять корені волосся на голові: реальні причини

Чому болять корені волосся на голові: реальні причини

На біль, що періодично виникає в основі росту волосся, не прийнято звертати увагу. З одного боку, докучає вона не так сильно, щоб йти до лікарів. А з іншого – до якого фахівця звертатися, загалом-то, і невідомо. І все ж з’ясувати, чому болять корені волосся, необхідно – хоча б з тієї причини, що така біль може передвіщати серйозні втрати волосся на голові.

Заглянемо всередину – все в порядку з судинами?

Насправді ці самі корені ніяк не можуть хворіти, оскільки позбавлені нервових клітин. А ось звуження судин, якими пронизана шкіра голови і які живлять «цибулинки», викликати такий дискомфорт в прикореневій зоні запросто можуть. Причин для цього може бути декілька:

  • Вегетосудинна дистонія. Це захворювання характеризується порушеннями в системі кровопостачання. При ВСД спазми судин можуть бути спровоковані зовнішніми факторами (переохолодження, перегрів, фізичне перенапруження) або причинами емоційного характеру (переживання, тривала розумова робота).
  • Переохолодження шкіри голови загрожує небезпечним звуженням судин і повністю здоровим людям. Скільки разів нам твердили мами в дитинстві про те, що потрібно одягати головний убір на вулицю, коли там морозно і вітряно! Але багато хто навіть дорослими забувають про те, що ця частина тіла теж потребує захисту від холоду. Ну, а потім скаржаться, що болить шкіра голови біля коріння волосся, а самі локони катастрофічно швидко рідшають.
  • Здавлювати судини, позбавляючи тим самим шкіру голови харчування, ви можете самі, якщо одягаєте на тривалий час констриктивний обруч, тугу пов’язку або здавлюючу шапку.

Допоможіть судинах шкіри голови, інакше погане харчування фолікул призведе до того, що волосся інтенсивно випадати! Загартовуйте їх за допомогою контрастного душу і балуйте масажем з ефірними маслами. При відсутності свербіння і почервоніння на шкірі провокуйте активну роботу судин з допомогою «гостреньких» масок – з цибулею, часником, гірчицею.

Пошукаємо причини в дзеркалі

Для того, щоб дізнатися, чому болять корені волосся на голові, іноді не потрібно заглядати так вже глибоко. Підійдіть до дзеркала, можливо, ваша зачіска сама дасть відповідь на це питання:

  • Чому болять корені волосся на голові: реальні причиниВам захотілося змін, а ваші волосяні цибулини у відповідь на трансформації зачіски повстають і реагують болем? Гріх на них ображатися, можливо, треба просто дати їм пристосуватися до таких змін. Біль пройде швидко, якщо кут росту вашого волосся (даний від природи і незмінний протягом життя) більше, ніж 30°. Якщо цей показник всього 10-20°, то змінити зачіску, не завдаючи собі постійного болю, вам навряд чи вдасться.
  • У вас на голові – тугий пучок зі шпильками або зачіска «а-ля кінський хвіст»? Затягуючи шевелюру таким способом, ви провокуєте освіта крихітних травм на шкірі голови, і дивуватися, що болять корені волосся на маківці, не варто.
  • Ви – володарка густий і довжелезною шевелюри? У цьому випадку причиною неприємних відчуттів може бути саме тяжкість ваших локонів.
  • Не можете обійтися без укладальних засобів при формуванні зачіски? Їх надлишок теж обтяжує волосся і викликає біль у зоні їх зростання.

Не заподіюйте собі дискомфорт свідомо, остерігайтеся занадто тугих гумок, шпильок або таких зачісок, до яких ваш волосся звикнути не в силах. Пожертвуйте красою і трохи скоротити шевелюру, якщо її довжина дають занадто велике навантаження на фолікули і викликає фізичний біль.

А може, до лікаря?

Візит до фахівця насправді не варто відкладати, особливо якщо не просто болять корені волосся, але волосся ще й випадають. Що робити в цьому випадку – підкаже трихолог. Він визначить причини хворобливих відчуттів в кореневій зоні і порекомендує комплексні заходи для їх ліквідації.

  • Можливо, проблема полягає в дерматологічних захворюваннях (грибок, псоріаз), у таких випадках лікування буде доцільно продовжувати у дерматолога.
  • Сухість шкіри голови – ще одна часта причина, по якій болять корені волосся. Рекомендації лікаря в цьому випадку полягають у підборі «правильного» вітамінного живлення для вас і для ваших фолікул зокрема (у вигляді відповідних засобів по догляду).
  • Звертаючись до лікаря з питанням «чому болять корені волосся на голові?» не забудьте згадати, що недавно змінили свої звичні шампунь і маску на нові, або виробляли маніпуляції з локонами в салоні або вдома (фарбували, робили хімічну завивку, ламінування). Не виключено, що біль на шкірі голови – сильна алергічна реакція.

Підбирайте лікувальні засоби для волосся відповідно до їх типом. Ігноруйте дуже дешеві пропозиції. Цікавтеся відгуками, перш ніж використовувати будь-які новинки на своїй голові. Будь свербіж і подразнення на шкірі, які супроводжують больові відчуття, мають стати причиною для того, щоб повернутися до використання звичних засобів.

Бережіть нерви!

Чому болять корені волосся на голові: реальні причини«Всі хвороби від нервів». Ця фраза з монологу чудовою гумористи стала крилатою не дарма. Сучасна реальність насправді відрізняється великою кількістю напружених ситуацій, які буквально «б’ють» по нашим органам і тканинам. Але хіба може спровокувати стрес дискомфорт у коріння волосся?

Виявляється, може. Йдеться про один із типів головного болю, яка має назву цефалгия м’язового напруги, яку може викликати як емоційні, так і фізичні або розумові перевантаження.

З явищем, коли болить шкіра голови біля коренів волосся, не з чуток знайомі люди, що страждають неврозами, а внаслідок цього захворювання – підвищеною збудливістю. У минулі часи таку головний біль називали «каскою неврастеніка» через характерної симптоматики явища – скарги на відчуття здавлювання скальпеля, хворобливу реакція на дотики до шкіри при розчісуванні, масажі, надіванні головного убору.

Оскільки уникнути неприємних ситуацій і можливості перенапруги можливо не завжди, вчіться розслаблятися емоційно. Якщо ви впевнені, що відчуття дискомфорту викликано саме стресом, зняти таку одноразову біль допоможуть знеболюючі ліки з категорії нестероїдних протизапальних препаратів або банальні анальгетики. У випадку частого повторення ситуації вирушайте за консультацією до невролога.

Бережіть себе від будь-якого болю! Нехай відсутність дискомфортних відчуттів на шкірі голови буде явним свідченням, що коріння волосся на її поверхні повністю здорові, і вам не загрожують ніякі втрати.