Гіалуронова кислота для обличчя: як застосовувати в домашніх умовах

Гіалуронова кислота для обличчя: як застосовувати в домашніх умовах

Сучасна індустрія краси звела гіалуронову кислоту мало не в ранг божества. З глянцевих сторінок, інтернет-сайтів, екрана телевізора, то і справа чуєш про «уколи краси», чарівних пігулок і кремах з гіалуронової кислотою. Адже так хочеться зупинити час, і не підпускати зморшки до нашого прекрасного особі.

Здається, ось вона, панацея – гіалуронова кислота для особи як ліки від старості. Застосовувати її можна не тільки в салоні, але і в домашніх умовах. Розуміти, навіщо.

Є такий самий, але з перламутровими гудзиками?

Гіалуронова кислота для обличчя: як застосовувати в домашніх умовахГіалуронова кислота. Варто ввести це словосполучення в пошуковик і обрушується понад півтора мільйона результатів! Такий піар-кампанії позаздрив би будь-який політичний діяч.

Головна по зволоженню, відповідальна за зберігання вологи в шкірі, здатна зв’язувати та утримувати неймовірну кількість води, бере участь в регенерації клітин шкіри та інше.

Головне – вода. Зволоження, насичення, утримання, розподіл та зберігання. Немає води – суха, тьмяна, в’яла шкіра, яка лущиться, покрита сіткою зморшок.

Черговий помах пальців і пошуковик відразу ж видає мільйон коштів, спрямованих на боротьбу з посухою». Ось де дійсно розгулялася косметична галузь, намагаючись передбачити всі можливі бажання і запити стражденних краси і вологи клієнтів. Сучасна промисловість пропонує гіалуронову кислоту або в простолюдді «гіалуронку» в різних формах:

 • в ампулах для ін’єкцій;
 • у вигляді розчину або порошку для зовнішнього застосування;
 • у вигляді капсул і таблеток для прийому всередину;
 • у складі косметичних засобів – сироваток, кремів, масок та інших засобів, аж до декоративної косметики – помад, тональних засобів, туші і навіть лаків для нігтів;

Гіалуронова кислота для обличчя: як застосовувати в домашніх умовахЛегко можна втратити голову від такого достатку. Відгуки гуляють суперечливі, незалежно від продукту, від хвалебних до ругающих. Масла у вогонь підливають виробники-конкуренти, навперебій невтомно розхвалюють кожен свій товар.

Одні розписують чарівні властивості косметики з гиалуронкой. Диво-креми, здатні наситити шкіру цілющою вологою, розгладити зморшки і ледь не за кілька застосувань перетворити зрілу даму в юну нимфетку.

Інші кричать про те, що «дурять нашого брата» і знову намагаються продати нам красиві баночки зі звичайним кремом за ціною банки чорної ікри, закликають до адекватності і дають тисячу і одну пораду як можна в домашніх умовах самому приготувати зволожуючі креми та масочку з мінімальними фінансовими вкладеннями.

Особливо хитромудрі вкрадливим голосом нашіптують, що краса йде зсередини і підсовують загадкові пілюльки. Нібито, щоб відчути ефект, потрібно не тільки мазати на обличчя крем з гіалуронової кислотою, але обов’язково приймати її всередину.

Замикають коло усміхнені люди в білих халатах зі шприцем в руках і полум’яною промовою про те, що всі навколо шарлатани і тільки голка може допомогти в боротьбі за красу.

В результаті питань більше, ніж відповідей. Які засоби краще застосовувати? Готові промислові креми або чисті препарати? Робити маски і додавати в креми? Порошок або розчин? Або почати з таблеток? Ох вже ця гіалуронова кислота, поставила задачку. А так ти потрібна для особи? Як застосовувати тебе в домашніх умовах або плюнути на все, забути про страх і піти зробити «укол краси», довірившись фахівцям?

Доведеться повернутися за допомогою в саму першу альма-матер, адже знання, як відомо, сила і почати з азів. Зрозуміти, що таке ця гиалуронка насправді.

Біологія, анатомія, 8 клас

Урок «Будова і функції шкіри». Всі пам’ятають? Настав час освіжити знання. Не сумуйте, пробіжимося тільки по самих основних моментів. Уявіть собі триповерховий будинок. Не дивуйтеся. У нас урок асоціативної творчої біології, щоб не нудно було. Отже, триповерховий будинок.

Поверх перший – основа, фундамент. Гиподерма. Підшкірно-жирова клітковина, наші ліпідні та енергетичні «засіки Батьківщини». Захищає внутрішні органи від ударів і холоду, бере участь у синтезі жіночих статевих гормонів, зберігає жиророзчинні вітаміни та інші поживні речовини на випадок вагітності або дієти-голодування.

Другий поверх – ігрова кімната маркетингу та косметології. Дерма. Саме тут живуть наші обожнювані колаген, еластин і гіалуронова кислота і витають у повітрі більшість міфів та рекламних прийомів індустрії краси. Другий поверх нашого будинку схожий на пружинний матрац з гелеподібні в’язким наповнювачем. Пружинки матраца – білкові волокна, що складаються з амінокислот – колаген і еластин.

Колагенові волокна «дружать» по троє, переплітаючись між собою і формуючи міцний, здатний розтягуватися джгут. Еластинові волокна, навпаки, більш тонкі і менш міцні. Вони надають шкірі еластичність і пружність. Завдяки поєднанню колагенових і еластинових волокон, шкіра може піддаватися різним деформаціям в розумних межах: скручуватися, розтягуватися і стискатися. Перетинаючись в дермі, ці волокна утворюють ромбики. Довгі діагоналі цих ромбів і є масажні лінії, в цьому напрямку шкіра найменше розтягується і пошкоджується.

Дерма має різну товщину і вміст колагену і еластину в залежності від ділянок тіла. Наприклад, на обличчі і шиї вона тонше і містить більше еластину, а на стопах і долонях, де потрібна надійна захист – товщі за рахунок більшої кількості колагену.

Гіалуронова кислота для обличчя: як застосовувати в домашніх умовахМіж пружинками розташований наповнювач – в’язке гелевидний речовина, що складається з жиру, «котрі напилися води. Саме ці істоти зі складним назвою і є молекули гіалуронової кислоти. Глікозамінглікани – полісахариди, що складаються з аміноцукрів, тобто простих вуглеводів. Гіалуронова кислота утримується крім шкіри у багатьох рідинах організму – від слинних до суглобових.

Доглядають за матрацними малюками молекули-вихователі – фібробласти. Спостерігають і відстежують, коли прийшов час старі молекули колагену, еластину і гіалуронової кислоти зруйнувати і відтворити нові. Руйнують і синтезують, синтезують і руйнують. Постійно і безперервно. На жаль, з часом фібробласти втрачають свою активність, і здатність синтезувати нові клітини знижується, а процеси руйнування тривають з тією ж швидкістю. В результаті шкіра втрачає пружність, еластичність, стає більш сухою, і з’являються зморшки.

Третій поверх. Горище і дах. Епідерміс. Саме його ми і називаємо шкірою. Реальна майданчик для «бойових дій» косметичних продуктів. Складається з п’яти шарів, кожен має свої особливості. Самий нижній межує з дермою – базальна мембрана, самий верхній шар відмерлих клітин – роговий. Регулярно оновлюється за рахунок поділу клітин в глибинних шарах і переходу їх у зовнішні. Живиться за рахунок дерми, так як позбавлений кровоносних судин.

Руйнівники міфів

Дивилися таку передачу? Два кумедних хлопця підтверджують або спростовують різні твердження, укорінені у людському свідомості. Зараз будемо виступати в їх ролі. Підкріпившись знаннями, ми готові дати відсіч будь-якому охочому нас обдурити.

Реклама – двигун торгівлі

Гіалуронова кислота для обличчя: як застосовувати в домашніх умовахПочнемо з чистих препаратів і косметичних засобів з гіалуронової кислотою. Креми для особи обіцяють нам максимально можливе зволоження, проникнення активних речовин у глибокі шари шкіри. Тим самим відновлюється водний баланс, поліпшується кровообіг, шкіра насичується вологою і розгладжується.

Виробники потрудилися над створенням різних форм гиалуронки: низькомолекулярної, високомолекулярної, стабілізованої і нестабілізованої. Наводять докладні і аргументовані обґрунтування і доводи. Мовляв, високомолекулярна діє тільки на поверхні шкіри, тому взяли і розтрощили її на більш дрібні частинки, щоб вона могла краще проникати в глибинні шари і сприяти «внутрішнього зволоження». Одразу виникає перше «але» – адже саме завдяки великої молекулярної масі вона добре зв’язує воду. Логіка позбавляє сенсу таку розробку.

Більш того, в більшості розвинених країн прийняті закони, згідно з якими всі косметичні засоби можуть взаємодіяти тільки із зовнішнім шаром шкіри – епідермісом. Як розповіла біологія, він є, по суті, мертвим.

Закон не дозволяє косметиці контактувати з живими шарами. Тому всі вмовляння виробників про активних компонентах, що проникають глибоко в шкіру – красива рекламна кампанія.

Одна з поширених помилок, що шкіра може звикнути до косметики з гиалуронкой. Нібито вона розбалують від того, що в «клітини» буде надходити ззовні надмірне її кількість і перестануть виробляти власну. Діючи на мертвих шарах, звикання викликати неможливо.

Істина десь поруч

Гіалуронова кислота, яка використовується в косметичних цілях, буває тваринного та бактерійного походження. Незалежно від методу отримання, здатна створити тонку плівочку на поверхні епідермісу і утримувати під неї вологу. На відміну від масляних плівок, під гиаулороновыми шкіра дихає, обмінні процеси не порушуються. Спостерігається візуальний ефект, поверхню обличчя вирівнюється, з’являється свіжість, дрібні неглибокі зморшки згладжуються, але, звичайно, не пропадають. Гиалуронка – відмінний зволожувач. Це факт. Але чекати від неї надприродних результатів не варто. Втім, як і від будь-якого косметичного продукту. Тому користуватися нею можна і навіть потрібно. Про це трохи пізніше, у нас залишилася кілька міфів, які варто розвінчати.

Декоративна – від слова декор

Будучи прекрасним зволожуючим засобом для шкіри, незрозуміло яку роль відіграє гіалуронова кислота в складі декоративної косметики, такий, наприклад, як туш для вій або лак. З натяжкою можна прийняти помади, тональні засоби, консилери і інше, але все це милі забави виробників.

Пігулки любові

Переходимо до всіляких пігулок з цілющою гиалуронкой. Обіцянки все ті ж, наповнення вологою зсередини. Покличемо на допомогу подругу-логіку і біологію. Згадуємо складне слово, яким є гіалуронова кислота. Гликозамингликан. Полісахарид, який в шлунково-кишковому тракті під дією ферментів перетвориться на вуглеводи. Як вони наситять водою організм і розгладять зморшки, незрозуміло. В принципі можна вивчити склади подібних Бадів, вони, як правило, будуть містити додатково вітаміни і інші добавки. Але чи готові ви їх купити і тим більше приймати всередину, знаючи, що вас спробували обдурити в самому початку шляху? Ризик не таке вже й благородна справа, коли стосується здоров’я.

Ну що ви, це зовсім не боляче! Раз і все…

Гіалуронова кислота для обличчя: як застосовувати в домашніх умовах«Уколи краси». Завдяки рекламі ми покладаємо на біоревіталізація величезні і, на жаль, невиправдані надії. Донині немає незалежних медичних досліджень, які доводять, що голка може допомогти омолодження особи. Можна зустріти дані, що свідчать на користь цих процедур, але всі вони виконані компаніями-виробниками ін’єкцій.

Ви зможете з однаковою ймовірністю як відчути результат, так і не побачити його в принципі, в залежності від вихідного стану шкіри. Якщо ви доглядаєте за собою і своїм обличчям, то отримаєте посилення ефекту в межах розумного. Такого ж результату можна добитися, наприклад, пройшовши курс масок з тієї ж гіалуронової кислотою і масажу.

Якщо ж шкіра обличчя не отримувала належного догляду протягом довгого часу, або взагалі ніколи, то ніякі уколи не допоможуть. У будь-якому випадку, колоти чи не колоти – суто індивідуальне рішення. Просто пам’ятайте, що ін’єкції не панацея. Дуже хочеться і немає явних протипоказань? Зробіть і заспокойтеся.

Домашні досліди

Гіалуронова кислота для обличчя: як застосовувати в домашніх умовахЯк і обіцяли, повернулися до домашнього догляду. Отже, гіалуронова кислота – прекрасний зволожувач шкіри, тому важливо дотримуватися правила і рекомендації щодо використання таких коштів. Фахівці не рекомендують тривалого використання зволожуючих кремів і речовин, в іншому випадку вони можуть висушити шкіру. Яка б плівочка хороша не була, а більше рекомендованого терміну вона не повинна знаходитися на поверхні шкіри. Звертайте увагу на вологість навколишнього середовища. При нормальній – гиалуронка буде притягувати вологу ззовні, при зниженій – забирати з дерми.

Любителі домашніх експериментів і борці за «чистоту» можуть спробувати гіалуронову кислоту купити в ампулах для ін’єкцій і готувати на її основі різні маски або наносити безпосередньо розчин на шкіру. Тільки уважно вивчайте інструкцію перед застосуванням і звертайте увагу на концентрацію. В іншому випадку справа може скінчитися опіком. Придбати такі засоби можна в аптеці або в інтернет-магазині.

Якщо ви віддаєте перевагу готову промислову косметику, то зверніть увагу на сироватку для обличчя. Концентрація гіалуронової кислоти, втім, як і інших активних речовин в сироватках завжди вище, порівняно з кремами, лосьйонами. Наносите її на вологу шкіру, а зверху живильний крем для закріплення результату.

Сироватки представлені в лінійках багатьох косметичних марок. Ціна варіюється від найдемократичнішою до м’яко покусывающей (представлена середня ціна) за флакончик в 30 мл:

 • Polyphenol C15 serum Caudalie (3400 грн);
 • Hydro-Boost Oil-free Moisturising Gel NuBo (6200 руб);
 • Super Aqua-Serum Guerlain (8000 руб);
 • Vital Light Serum Clarins (4000 руб);
 • Bio-Performance Glow Revival Serum Shiseido (5000 руб);
 • Advanced Skin Corrector Lancome (3000 руб);
 • Smart Custom-Repair Serum Clinique (3000 руб)

Мода на все східне не вщухає, бо не знижується популярність японської косметики для особи з гіалуронової кислотою. Той же пухирець об’ємом 30 мл коштуватиме від 1000 до 2000 рублів.

На цьому тлі явно виділяється косметика Librederm своєю ціною. За гіалуронову сироватку-активатор доведеться віддати в середньому 700 рублів. Виробник рекомендує використовувати її в комплексі з кремом для обличчя Librederm в таку ж ціну. Відгуки пробують різні, але, згідно рекламі, актриса Наталя Рудова від неї в захваті.

Пробуйте і експериментуйте. Слухайте уважно, що обіцяє пустун-виробник і пропускайте солодкі мови через призму здорової і конструктивної критики, підкріпленої знаннями. Не турбуйтеся, що вчені ще не винайшли універсального «молодильного» кошти, вони стараються. Жінка прекрасна в будь-якому віці і кожен вік чарівний по своєму. Сяйва й краси Вам!