Гліцерин для шкіри: користь і шкода, відокремлюємо правду від вимислу

Гліцерин для шкіри: користь і шкода, відокремлюємо правду від вимислуКажуть, що ти добре увлажняешь шкіру, якщо використовувати тебе у вологому середовищі, а при низькій вологості, жарким літом і суворою зимою, з тобою краще не зв’язуватися. Починаєш «викачувати» воду з глибоких шарів шкіри, тим самим тільки вредительствуя і приводячи до ще більшої сухості. Багато чого кажуть, цифри різні навіть наводять. А як насправді, гліцерин? Повідай, яка для шкіри твоя роль? Давай як на духу – користь і шкода. Викладай!

Користувалися гліцерином протягом двох сотень років при виробництві косметики і раптом – бах! Посипалися звинувачення, що він може нашкодити шкірі при неправильному використанні. Наводять навіть конкретні цифри, що, мовляв, утримання в кремі не повинно бути більше 7%, а при використанні його при відносній вологості повітря менше 65% страшно сушить шкіру, «висмоктуючи» вологу з нижніх шарів епідермісу і дерми. А насправді?

Дуже приємно, цар

Знайомтеся. Рідкий, прозорий, в’язкий, солодкий на смак спирт. Де тільки не використовується. Харчова промисловість, косметична, фармацевтична, медична, тютюнова, сільське господарство і т. д. Його задіяли у всіх сферах життя. Гліцерин оточує. Він всередині нас. Будь-який жир, рослинний або тваринний, в тому числі і людський, складається з жирних кислот і гліцерину.

У промисловості його добувають як з натуральної сировини – цукру, крохмалю, пальмової олії та інших джерел, так і синтезують хімічно. Велика частина виходить в якості побічного продукту при виробництві мила.

Примітний тим, що любить воду. Вікіпедія каже, настільки, що за 3 дні може «з’їсти» кількість води рівне своїй масі. Цікавий Факт, але даремний. З таких фактів незрозуміло чи можна використовувати гліцерин для шкіри, є ризик пересушування або знову залякують почому дарма. Користь і шкода – ось цінна інформація.

Весь із себе такий позитивний

Почнемо з хороших новин. Корисні властивості гліцерину:

  • Гліцерин для шкіри: користь і шкода, відокремлюємо правду від вимислуВбирає вологу. Його головне достоїнство. Як губочка старанно вбирає найдрібніші крапельки з повітря і затримує їх на поверхні шкіри. Таким чином, створюється сприятливе середовище для протікання всіх клітинних процесів;
  • Зміцнює захисний бар’єр шкіри, створюючи дихаючу плівочку на її поверхні;
  • Стимулює процес оновлення. Він руйнує зв’язку між злиплими омертвілими частинками шкіри, тим самим допомагаючи природному процесу лущення;
  • В деякій мірі знижує вироблення меланіну. Крем з гліцерином шкіру не вибілить, але буде перешкоджати утворенню пігментних плям;
  • Останні медичні дослідження показали, що гліцерин може грати певну роль в дозріванні корнеоцитів – плоских мертвих лусочок, з яких формується зовнішній роговий шар. Це відмінна новина для людей, що страждають псоріазом та інших захворювань, пов’язаних з надто швидким оновленням шкірних клітин.

Ось такий чималий послужний список у цього товариша, що ні пункт, то радість. А в чому ж полягає шкідливу дію на шкіру гліцерину?

Все є ліки, і все є отрута

О, великий Гіппократ, як точний ти був у своїх висловлюваннях. Доза вирішує все. Сушить чи гліцерин шкіру? Так. Любов його до води сліпа. Йому все одно, де знаходиться улюблена. Якщо вологи недостатньо в повітрі, він буде «тягнути» її з нижніх шарів епідермісу зовнішні, дійсно висушуючи шкіру. Але це чистий концентрований гліцерин. Ви користуєтеся чистим гліцерином для рук, обличчя або тіла? Думаєте, що монокомпонент завжди краще хімічного міксу? Ось вам цікавий експеримент.

У 50-ті роки XX століття був такий вчений I. H. Blank і провів він химерний експеримент. Спостерігав, тільки не смійтеся, за шматочком мозолястою шкіри, яка, перебуваючи в мінеральному маслі, ніяк не хотіла ставати м’якою, а коротке перебування у воді допомагало відновити еластичність. З цього дивовижного експерименту він зробив висновок, що всі пом’якшувальні речовини, що діють завдяки воді, яка виступає в ролі провідника.

Сміх сміхом, а історія отримала подальший розвиток. I. H. Blank нагородили, промисловці почали грандіозний випуск зволожуючих засобів, а дерматологи отримали нові можливості по боротьбі з сухою шкірою. Як скромно сказав автор: «Великі концепції народжуються з простих спостережень».

Сам собі косметолог

Гліцерин для шкіри: користь і шкода, відокремлюємо правду від вимислуОсь така історія. Будь найпростіший склад в баночці, що складається з води, гліцерину, силіконів, пари-трійки стабілізаторів і консервантів, навіть без вітамінів, масел та інших активних речовин буде корисніше чистого гліцерину. До речі, в більшості випадків це стосується і ряду інших косметичних речовин. Не вірите? Почитайте відгуки косметологів про гліцерині у складі косметичних засобів, вони дуже позитивні, чого не скажеш про «сольному» використанні.

Якщо без домашніх експериментів обійтися творча душа не може, то тепер ви знаєте, як використовувати гліцерин правильно – обов’язково розбавляйте водою. Скажімо, в співвідношенні 1 до 2 і не захоплюйтеся занадто часто такою сумішшю.

Не переконали? Будете користуватися чистою речовиною і дотримуватися використання при горезвісної вологості не нижче 65%? Оптимальне значення вологи в приміщенні вважається від 40 до 60%, влітку і взимку на вулиці ще нижче. Залишається чекати осені або дощів.

Можна наносити гліцерин на шкіру навколо очей? Можна і на область навколо губ, ліктів, колін, будь-яких частин тіла, але тільки не в концентрованому вигляді.

Надто високі концентрації гліцерину до того ж дають липкий ефект. У продуктах по догляду за шкірою він використовується, як правило, в концентрації до 10% в суміші з іншими інгредієнтами, такими як пом’якшувальні речовини і масла. Експериментуючи з кількістю, пам’ятайте золоте правило: краще менше. Завжди можна додати при бажанні.

Як правильно використовувати зволожуючий крем з гліцерином?

Гліцерин для шкіри: користь і шкода, відокремлюємо правду від вимислуЗ цього питання теж розбрід і хитання в думках. Хто каже, що їх можна використовувати тільки вдень, нанесення на обличчя ввечері може спровокувати набряк. Інші забороняють користуватися влітку з-за спеки і сухості, взимку від морозу. Зібравши воєдино всі твердження, вийде, що сприятливих моментів для використання зволожуючих кремів взагалі немає. Народна думка просто не залишило цим «мазилкам» шансу.

Умовно всі креми можна розділити на два типи – зволожуючі і живильні, в залежності від кількості води в їх складі. У зволожуючому кремі води, як правило, від 70% до 90%. У живильному це ж кількість припадає на жирові компоненти. На баночці не завжди вказаний тип крему, зате виробник завжди дає рекомендації по використанню.

  • Головне правило – вибирайте крем згідно віку і типу шкіри. Використовуючи невідповідні склади, неважливо коли ви наносите – вранці або ввечері, взимку або влітку. Ступінь шкоди – однаково. І навпаки, підібравши продукт, згідно із запитами своєї шкіри – можете користуватися цілий рік, катастрофи не станеться. Не забороняється користуватися кремом з гліцерином для шкіри навколо очей.
  • Взимку, незалежно від типу, шкіра стає трохи суші. На морозний період варто прикупити складу з високим вмістом жирів. Наприклад, якщо шкіра жирна, виберіть склад для нормальною, нормальна – сухою, ну а суху виробники завжди намагаються грамотно «задобрити» і зволожити, незалежно від пори року.
  • Вивчайте склади. Часом чергова барвиста баночка кричить з полиці: «Не проходь повз, купи мене, я з цінними і дорогоцінним оліями»! Насправді найцінніше, що є у шарлатанкі – мінеральна олія і вазелін.
  • Вибирайте продукти, які виробник не пошкодував покласти різні активні компоненти: натуральні масла, вітаміни, екстракти лікарських трав. Гліцерин, силікони, вазелін, ланолін, мінеральні масла – все це також «дружні» для шкіри речовини, вони принесуть користь, але склад хорошого крему не повинен обмежуватися тільки ними.
  • Відстежуйте реакцію на той чи інший продукт. Якщо при використанні відзначили поява сухості, варто змінити на інший. До речі, якщо шкіра болісно реагує на очисні процедури, вибирайте засоби з гліцерином у складі: умывалки, мило для рук, гелі для душу. Вони діють м’якше і ніжніше.

От і розібралися, як впливає на шкіру гліцерин. Розігнали міфи навколо твоєї персони, придумані косметичними знахарями доморощеними. Спасибі тобі, глициринушка, що так дбаєш про красу жіночої вже протягом кількох сотень років. Не вірте маркетологам, вірте вченим, вони своїми дивакуватими дослідами допоможуть докопатися до правди. Всім краси і зволоження!