Гліколевий пілінг – що це таке і які проблеми вирішує

Гліколевий пілінг – що це таке і які проблеми вирішуєОстаннім часом процедура під назвою “гліколевий пілінг” завойовує все більшу популярність. Багато, испробовавшие її на собі, стверджують, що їх особу змінився і став буквально сяє молодістю і красою. Що ж це за “звір” такий – гліколевий пілінг? Що це таке і чому він здатний творити чудеса, розберемося в цій статті.

Для початку згадаємо, що таке взагалі «пілінг». Даний термін походить від англійського дієслова «to peel», що означає «знімати шкірку, верхній шар». І, дійсно, в процесі пілінгу верхній, проблемний шар шкіри видаляють, оголюючи лежить нижче, більше гладку та ніжну шкіру.

Гліколевий пілінг – що це таке і які проблеми вирішуєЯк саме видаляється «непотрібна» шкіра? Це залежить від виду пілінгу. Найчастіше застосовуються хімічні пілінги, за яких верхній шар шкіри піддається впливу кислот і, по суті, «спалюється» ними. Саме так «працює» і гліколевий пілінг, основною діючою речовиною якого є гліколева кислота.

Гліколева кислота, яку також називають оксиуксусной, відноситься до сімейства фруктових (AHA) кислот і являє собою прозору безбарвну водянисту рідину. Спочатку цю кислоту отримували з цукрового очерету. Інші фруктові кислоти (яблучна, лимонна, молочна, винна і т. д.) теж застосовуються для хімічних пілінгів, однак саме пілінги гліколевої кислотою користуються особливою популярністю.

Чому гліколева кислота ефективніше інших фруктових кислот?

Справа в тому, що молекули гліколевої кислоти дуже малі — менше, ніж молекули якої-небудь іншої з фруктових кислот. Вони здатні проникати глибоко в шкіру, запускаючи звідти, з «надр», процес вироблення власного «будівельного матеріалу» шкіри – колагену і еластину. Саме тому пілінг 30-процентної гліколевої кислотою буде більш ефективним в порівнянні з пілінгом, скажімо, 30-процентної молочною кислотою. Тим не менш, гліколеві пілінги вважаються м’якими і щадними.

Які саме шкірні проблеми здатний вирішити пілінг гліколевої кислотою?

Гліколевий пілінг – що це таке і які проблеми вирішуєПерше, що робить гліколевий пілінг – відлущує омертвілі клітини епідермісу. А крім того:

  • Вирівнює рельєф шкіри
  • Зменшує прояви акне
  • Скорочує сліди від постакне
  • Прибирає чорні крапки
  • Глибоко очищає пори
  • Усуває дрібні зморшки
  • Активізує вироблення колагену і еластину
  • Покращує колір обличчя
  • Усуває гіперпігментацію шкіри
  • Вирівнює тон шкіри

Як відбувається пілінг гліколевої кислотою?

Гліколевий пілінг – що це таке і які проблеми вирішуєПеред тим, як робити салонний гліколевий пілінг, бажано підготувати шкіру обличчя до впливу кислоти. Для цього рекомендується протягом деякого часу очищати обличчя готовим засобом з низьким вмістом гліколевої кислоти. При такій умові приступати до салонної процедурою можна відразу ж. Спочатку ваше обличчя очистять від косметики та забруднень, після чого завдадуть розчин для пілінгу і витримають його на обличчі близько п’яти хвилин. При цьому ви можете відчувати легке поколювання, яке буде поступово посилюватися. Втім, це не боляче, і ніякого особливого дискомфорту ви не відчуєте. Все відбудеться швидко і, не встигнувши злякатися, ви виявите, що ваше обличчя вже очищають від розчину кислоти нейтралізатором.

По закінченні очищення вам також нанесуть на шкіру зволожуючий крем із захистом від сонця. На все про все йде близько 10 хвилин. Обличчя після процедури виглядає блискучим і рожевим. А в іншому – все, як звичайно, і можна навіть відправлятися на роботу. Тільки підставляти обличчя сонячним променям, навіть при наявності на ньому крему з SPF-фактором, не рекомендується.

Що буде відбуватися після пілінг гліколевої кислотою?

Якщо ви побоюєтеся, що після гліколевого пілінгу «стара» шкіра почне сходити пластівцями, то марно. Як правило, протягом трьох днів після пілінгу обличчя буде виглядати блискучим, після чого шкіра стає більш сухою. Приблизно з третього по п’ятий день буде спостерігатися легке лущення. Щоб відновлювальний період пройшов гладко, намагайтеся не перебувати на сонці, а перед виходом з дому завжди використовуйте крем з високим SPF-фактором.

Як часто потрібно робити гліколевий пілінг для стійкого ефекту?

Гліколевий пілінг – що це таке і які проблеми вирішуєЩоб ваше обличчя постійно виглядав молодим і свіжим, потрібно робити пілінг гліколевої кислотою на постійній основі. По мірі звикання шкіри до впливу гліколевої кислоти, її концентрацію поступово збільшують, наприклад, з 20 до 50 відсотків.

Якщо ви зробите курс, скажімо, з шести процедур з інтервалом в місяць, після цього достатньо буде лише підтримувати ефект, роблячи процедури раз на три місяці.

Чи можна робити гліколевий пілінг в домашніх умовах?

Процедура пілінгу гліколевої кислотою нескладна, і її реально зробити в домашніх умовах. Як правило, домашній гліколевий пілінг має концентрацію кислоти не більше 10 відсотків. Так, наприклад, добре зарекомендував себе пілінг Aqua Peel від південнокорейського виробника Dermaheal містить 10-відсоткову гліколеву кислоту і 7-процентну полигидроксикислоту. Даний пілінг призначений як для салонного, так і для домашнього використання. Серед інших виробників пілінгів гліколевої кислотою можна порекомендувати ізраїльську компанію Holy Land пілінг і крем американської марки Reviva Labs:

Гліколевий пілінг – що це таке і які проблеми вирішує Гліколевий пілінг – що це таке і які проблеми вирішує

Кому не можна робити пілінг гліколевої кислотою?

Пілінг гліколевої кислотою легко переноситься і рекомендується як для зрілої, так і для молодої шкіри. Однак, якщо на шкірі є явні запалення або свіжі ранки, а також якщо у вас псоріаз, розацеа, герпес в гострій стадії та інші подібні проблеми, від процедури гліколевого пілінгу доведеться відмовитися. Крім того, протипоказанням до пілінгу гліколевої кислотою є алергія на компоненти його складу, а також вагітність і лактація.

Вердикт

Гліколевий пілінг не дарма так популярний, і тепер ви знаєте що це таке: ефект гладкою і сяючою шкіри досягається в даному випадку «малою кров’ю» – ніяких ін’єкцій та оперативних втручань, просто ваша ж, але оновлена і покращена шкіра! І все ж пілінг кислотою – досить травматична процедура, підходити до якої потрібно з усією відповідальністю. Будьте уважні до своєї шкіри, дотримуйтесь всі необхідні заходи, і нехай гліколевий пілінг допоможе вашій особі стати чарівним!