Кератинове випрямлення волосся: шкоду і всі недоліки

Кератинове випрямлення волосся: шкоду і всі недоліки

Фахівці давно знайшли рішення проблеми кучерявого і неслухняного волосся. Кератинове випрямлення можна зробити практично в будь-якому салоні, виклавши при цьому немаленьку суму. Постачальники послуги обіцяють, що пасма стануть м’якими, шовковистим і блискучим без шкоди для здоров’я. У той же час противники процедури вказують на формальдегід, що входить до складу випрямляють коштів, і провокує розвиток серйозних захворювань. Кому вірити, і так небезпечно кератиновое випрямлення?

Читайте в цій статті:

 • Дія кератину
 • Недоліки кератинового випрямлення
 • Чим небезпечний формальдегід
 • Засоби без формальдегіду
 • Корисні поради

Дія кератину

Кератинове випрямлення волосся: шкоду і всі недолікиРечовина, про який йде мова, є фибриллярным білком і важливою складовою волосся людини. Тому співробітники салонів краси стверджують, що додаткова порція кератину надає благотворний і оздоровчу дію на пошкоджені пасма, відновлює їх структуру і підвищує опірність негативним впливам навколишнього середовища.

Процедура проходить наступним чином:

 • На чисті, сухі пасма спеціаліст завдає діюча речовина.
 • На 30 хвилин складу залишають на голові, попередньо сховавши під поліетилен.
 • Волосся розчісують і знову ретельно просушують.
 • Прасочкою, нагрітим до 230?, випрямляють зачіску і одночасно закріплюють дію кератину.

Ефект помітний після першого миття голови. Локони стають більш м’якими, легше піддаються розчісування, не плутаються від вітру, не пушатся від сонця і вологості і красиво блищать. Але існують і негативні сторони такої обробки волосся.

Недоліки кератинового випрямлення

Не зачіпаючи тему шкідливих випаровувань, поговоримо про те, як ця послуга може нашкодити самим волоссю. Компетентні фахівці перед наданням послуги попереджають про деякі протипоказання. Якщо клієнт має пошкодження шкіри волосистої частини голови, йому відмовляють у наданні послуги, оскільки хімічні сполуки можуть викликати роздратування. Клієнтів, які страждають випаданням волосся, попереджають про те, що під впливом фибриллярного білка вони неважкі, і навантаження на корені зростає, а це може тільки посилити випадання.

Найчастіше після обробки випрямлячем зменшується обсяг зачіски. Голова швидше брудниться, а бессульфатный шампунь, яким потрібно мити після процедури, не справляється з цією проблемою. Пофарбовані пасма швидше втрачають колір. Крім того, компоненти, що входять до складу випрямляча, руйнують хімічну цілісність волосся, роблячи його більш крихким і тьмяним. Але справжня небезпека полягає в утворенні шкідливих для людини пари.

Чим небезпечний формальдегід

Кератинове випрямлення волосся: шкоду і всі недолікиЦе з’єднання активізується в процесі термічної обробки локонів на завершальному етапі процесу. Їдкі пари потрапляють в дихальні шляхи і можуть викликати алергічні реакції або серйозне отруєння. Недобросовісні співробітники салонів краси стверджують, що небезпеки можна уникнути, якщо приміщення добре провітрюється і роботу виконує професіонал.

Насправді уникнути попадання згубних випарів в легені можна тільки за допомогою спеціальної кисневої маски, яка повинна стерилізуватися після кожного клієнта. Інший варіант – потужна витяжка, розташована прямо над кріслом клієнта. Але навіть при цьому пари можуть потрапити на рогівку ока, викликаючи печіння, почервоніння, свербіж, сльозотеча. Неприємні відчуття – це лише симптоми.

Набагато страшніше діагнози:

 • отруєння, що супроводжується нудотою, запамороченням і кровотечею з носа;
 • астма;
 • лейкемія;
 • рак носоглотки.

Найбільше від шкідливих випарів страждають співробітники салонів краси, кілька разів за день виконують цю процедуру. Не варто також забувати і про тих, хто наважується на випрямлення в домашніх умовах. В цілях економії купують найдешевше засіб з підвищеним вмістом шкідливих речовин. Крім того, в процесі самостійної обробки локонів праскою, доводиться нахиляти голову – в такому разі всі випари потрапляють прямо в дихальні шляхи.

Вплив хімічних речовин на організм людини настільки небезпечно, що в ряді країн косметичні сполуки, що містять формальдегід, було вирішено заборонити.

Засоби без формальдегіду

Кератинове випрямлення волосся: шкоду і всі недолікиДеякі виробники косметики випускають кератин зі спеціальним маркуванням «formaldehyde free», позначаючи тим самим відсутність у складі небезпечного для здоров’я речовини.

Насправді в такій косметиці присутні похідні альдегідів або альдегідовмісні кислоти, які при впливі високих температур утворюють формальдегід.

Фахівці хімічних лабораторій звертають увагу на те, як може змінюватися склад косметичного засобу після з’єднання всіх компонентів. В процесі виготовлення формальдегід в багато кошти не додають, але при змішуванні деякі речовини виділяють саме ця хімічна сполука.

Іншими словами, кератинове випрямлення не може бути проведено без виділення формальдегіду.

Корисні поради

Незважаючи на шкоду, багато хто все ж вирішуються випрямити волосся кератином. Для них фахівці дають кілька простих рекомендацій:

 • Довіряйте випрямлення своєї шевелюри тільки досвідченому майстру з хорошими рекомендаціями.
 • Прослідкуйте, щоб приміщення добре провітрювалися.
 • Для вагітних і годуючих матерів обробка кератином повністю протипоказана.
 • Існує бразильський і американський варіант виконання процедури. Косметика з США, як правило, містить меншу кількість шкідливих речовин, тому краще вибирати її.
 • Не економте – чим дешевше процедура, тим вище відсоток небезпечних сполук у складі випрямляча.
 • Добре подумайте, перш ніж випрямляти пасма таким чином вдруге. Локони стануть набагато більш крихкими і болючими. Часто ефект від наступних сеансів зменшується з їх кількістю.
 • Не чекайте лікувальної дії. Кератинове випрямлення дає лише косметичний ефект.

У прагненні до краси, не забувайте і про здоров’я. Існує чимало натуральних компонентів, які допоможуть зачісці виглядати ефектно без шкоди. Випрямляючий, хоч і не такий сильний ефект дають маски на основі желатину, яєчних жовтків, коньяку та рослинних олій. І при цьому їх користь безперечна.