Що таке гідрофільні масло для вмивання

Етап очищення – найважливіший. Перший крок на шляху до здорової і красивої шкіри. Чуєте? Це косметологи не втомлюються бубоніти з усіх кутів одну зі своїх улюблених і вже набили оскому фраз. Знаємо, засвоїли, як абетку вчимо, Про – очищення. Знаємо, що треба, тільки губимося кожен раз при виборі засобу. Ледве встигли вивчити що таке пінки, гелі, муси, як нова родзинка з’явилася – гідрофільна олія. Не повірите, використовується для вмивання. Гайда вивчати його з усіх сторін, так воно треба?

Країна висхідного сонця

Що таке гідрофільні масло для вмиванняПриїхала масляна «вмивалка» зі сходу. Легенди свідчать, що ідея створення такого ремувера, прийшла в голову японському візажиста Shu Юмурі. У 50-60-її роки XX століття він гримировал іменитих голлівудських зірок і зауважив, що товстий шар акторського гриму добре видаляється з допомогою олії, не сушить і не дратує і без того змучену косметикою «зіркову» шкіру.

Поворожив в лабораторії і випустив у світ свій перший продукт, що став дуже популярним. Начебто і миє як мило, але і зволожує крем. Згодом заповзятливий японець створив косметичну фірму-гіганта під назвою Shu Юмурі Cosmetics, продукцією якої користуються і донині.

У Європі набуло поширення на тлі модного захоплення азійських косметикою. В принципі, не дарма. Косметика якісна і ціна демократична. Дивлячись на корейських, японських і китайських жінок, важко визначити їх вік, сорокарічну панночку спокійно можна прийняти за двадцятирічну дівчатко. Мабуть, правда знають толк не тільки в техніці, але і в догляді за собою. Тільки все в голові не вкладається як можна, по суті, жиром, вмиватися і що ж це за засіб таке – гідрофільна олія? Всі знають, що жир і вода не сумісні. Правда підходить для вмивання і кому? Ох вже ці східні загадки.

Физколда

Страшне слово? У ньому і справді є щось страшне. Принаймні, добра частина студентів профільних Вузів побоюється іспиту з цього предмету – фізичної та колоїдної хімії, яка може пояснити принцип будь-якої косметики. О, физколда, розкажи про механізм дії умывалок на основі масла!

Піф-ПАР

Що таке гідрофільні масло для вмиванняПоверхнево-активні речовини – наріжний камінь майже всіх розробок та косметичної науки в цілому. Все завдяки їх будовою. Молекула ПАР складається з двох частин:

 • гідрофільної, тобто любить воду «голови», і
 • гідрофобного «хвостика», її на дух не переносить. «Хвостик» за своїм уподобанням ліпофільний – обожнює жир. Така шпилька з красивою бусинкою і одним гострим кінчиком.

Такий молекулярний склад означає, що ПАР можуть знижувати поверхневий натяг при приміщенні в розчини олії і води. Вам це щось говорить? Звичайно, ні, що за суха наука. Тому студенти її і не люблять. Треба розбавляти практичними прикладами.

Коли ПАР поміщають в розчини, їх молекули, починають вибудовуватися певним чином. Натура у них творча тому і фігури різні і залежать від складу розчину, його температури і концентрації ПАР. Терпіть, залишилося небагато, студенти теж з розуму сходять на лекціях.

У водному розчині з дуже низькою концентрацією, молекули граються як хочуть, а при досягненні певної концентрації, вони створюють сферичні структури, звані міцели. Ось і знайоме слово, все ж якщо не пробували, то чули і бачили міцелярно воду для зняття макіяжу? Зараз і їй дістанеться.

Купа шпильок розташувалися на столі, поєднали свої маслолюбивые «хвостики» в центрі, а гідрофільні «голови» по зовнішньому краю розташували. Лежать, міцел зображують.

Карти на стіл

Що таке гідрофільні масло для вмиванняОсь тут і криється чудовий механізм очищення шкіри за допомогою гідрофільного олії. Міцели можуть затримувати крапельки жиру у воді, тобто є емульгаторами. Коли невелика кількість маслянистих речовин поміщають у водний розчин ПАР, вони будуть прагнути в центральну частину міцели, адже там їх з нетерпінням чекають обожнюють масло «хвостики». Коли ви наносите розчин на шкіру, жир з його поверхні піде в міцели і змиється водою, за яку зачепляться вологолюбні «голови».

Це механізм дії будь-якого миючого засобу: від шматка господарського мила до улюбленого господинями Фейрі, але саме міцелярку хитромудрі маркетологи назвали мицеллярной водою.

Коли ви брызгаете таку воду на ватний диск, гідрофільні головки прикріплюються до бавовняному основи, хвостики стирчать назовні, готові «воткнуться» в частинки, бруду, жиру, пилу, обліпити їх і забрати з поверхні шкіри.

Грубо кажучи, міцелярна вода – мильна вода. Тільки з однією істотною обмовкою. Склад. Спасибі хімікам, насинтезировали різні Пари, що відрізняються за темпераментом. В побутову хімію кладуть найагресивніші, засоби для очищення шкіри та волосся – більш м’які і ніжні.

Як користуватися?

Інструкція по застосуванню гідрофільного масла від самого творця:

 • Що таке гідрофільні масло для вмиванняВидавіть невелику кількість на сухі пальці;
 • Дбайливо і акуратно нанести на сухе обличчя, з любов’ю помасажуйте;
 • Не забувайте посміхатися своєму відображенню;
 • Змочіть пальчики водою і ще раз промассируйте для утворення емульсії. Можна прикласти до обличчя тепле вологе рушник, тим самим пори додатково распарятся, і очищення посилиться;
 • Гарненько вмийтеся.

Це перший етап очищення. Ви не помилилися. При використанні гідрофільного масла демакіяж ускладнюється і стає двоступінчастим.

Масло – продукт важкий, хоч і виступає в ролі очисника. На шкірі завжди буде залишатися якийсь відсоток забруднень і самого засобу. Японці з корейцями прекрасно розуміють цей факт і рекомендують додатковий крок очищення, за допомогою пінки, мусу або гелю, залежно від типу шкіри.

Нехтуючи цим моментом, є ймовірність згодом виявити, що улюблене особа раніше особливо не доставляє проблем у вигляді подразнень і різних висипів, стало примхливим, чутливим, пори забитими, а до того ж з’явилися прищі і вугри.

Тим більше, якщо шкіра проблемна, то такий відгук відбудеться набагато раніше. Тому не варто економити час на додатковому етапі очищення, раз вже вибрали такий продукт для демакіяжу. Не вірите? Почитайте відгуки незадоволених панночок, ругающих масло за появу прищів.

Тільки масляна «вмивалка» не причому, виною всьому незавершений процес очищення. Східні люди на відміну від європейців нікуди не поспішають, у них, що не дія, то цілий ритуал, від чаювання до вмивання. Тому або дотримуватися всі тонкощі, або вибрати інший метод очищення.

Кому підійде?

Масло цілком може підійти як молодої, так і зрілої шкірі, сухої і нормальної. Власницям жирної і проблемної – варто уникати подібних засобів.

Косметологи лякають страшилками про тимчасове поліпшення при запаленнях різного роду. Мовляв, через деякий час все може вилитися в моторошне загострення та ускладнення, особливо при ігноруванні додаткового очищення через накопичення частинок бруду й мастил на поверхні епідермісу. Вірити і перевіряти – справа суто індивідуальна.

Гідрофільна олія або міцелярна вода?

Принцип дії однаковий, різниця тільки в основі – масляної або водної. Міцелярно воду, так само як і гідрофільні масло необхідно змивати. Як правило, на флаконах присутній напис «не вимагає змивання», але в дійсності не вимагають змивання тільки мицеллярки з певним складом на основі полокасамеров (poloxamer) – емульгаторів з низьким подразнюючою дією. До таким можна віднести лаурил глюкозид і кокоглюкозид – компоненти, що належать до «зеленої хімії». Їх можна «забувати» не змивати з шкіри час від часу.

Розчини з класичними емульгаторами на основі поліетиленгліколю (ПЕГ) та розчинників таких як бутиленгліколь, пропіленгліколь та інші, не повинні залишатися на шкірі і вимагають додаткового змивання. По-хорошому краще змивати будь-який засіб. Гірше не буде.

Гідрофільна олія позиціонують як відмінний ремувер «важкого» макіяжу, стійких ВВ і СС-кремів. З цим відмінно справляється, особливо якщо при створенні макіяжу використовуються тональні засоби японських, китайських та корейських марок. Подібне видаляє тощо. Якщо щоденний макіяж не відрізняється особливою декоративної «вагою», цілком вистачить і мицеллярной води.

Яке вибрати і де купити?

Що таке гідрофільні масло для вмиванняМасла розділились на два великих табори – азіатського і європейського походження. Як було сказано вище, потрібно врахувати виробника декоративної косметики.

Ще одна особливість азіатської косметики в тому, що в складі є речовини, злегка відбілюючі шкіру. Такі на Сході ідеали краси. Любите загар і не користуєтеся азійських декоративною косметикою – беріть «європейця». В протилежному випадку – тестуйте корейське гідрофільні масло або японське.

У складі виходячи з назви і принципу дії, як мінімум, повинні бути олії і емульгатори. Кожен виробник намагається виділити свій продукт. Крім мінерального, кладуть рицинова, оливкова, жожоба, рисове, мигдальне, масло виноградних кісточок і інші, а також ефірні масла. Список може бути великий, як і ціна. Як правило, азіатську продукцію замовляють в інтернет-магазинах, а європейську – в мережевих.

Азіатські Cleansing Oil (середня ціна за 150-200 мл):

 • Shu Юмурі, у творця в лінійці на вибір 8 видів масел, 2400 руб;
 • Kanebo Kracie Naive, 680 руб;
 • Kokuryudo Hipitch, 1400 руб;
 • Etude House Real Art, 1000 руб;
 • Mizon Real Soy Bean, 1700 руб;
 • Biore Kao Makeup Remover, 700 руб;
 • Kose Softymo, 1000 руб;
 • Shiseido Perfect, 800 руб;
 • Innisfree Juicy 1400 руб;
 • Shills Cherry Blossom Макеир Removing 1400 руб;
 • Fancl Cleansing Mild, 2400 руб.
 • Missha M Perfect Deep, 2000 руб;
 • Skin79 Smart Clear Deep, 700 руб;

Європейські Cleansing Oil:

 • Cleanse Off Oil від M. A. C., 1800 руб;
 • Immortelle l’occitane, 1400 руб;
 • Make-Up Removing Caudalie, 2000 руб;
 • НУ-?L Babor, 1400 руб;
 • Clean It Silky Givenchy, 2000 руб;
 • Purete Thermal Vichy, 1000 руб;
 • Dior Huile Douceur Demaquillante Express, 2500 руб.

Ця страшна хімія

Що таке гідрофільні масло для вмиванняБагато намагаються вибрати косметику без мінеральних масел, боячись їх як вогню. А, власне, чого боятися? Це ж синтетика, отриманий з нафти. Не так страшний чорт, тим більше невинне мінеральне масло. Нафта утворюється в природі із залишків тваринного і рослинного світу.

Олії, одержувані з неї, проходять безліч кіл очищення, перш піти на подальше використання. Їх використовують навіть при виробництві ліків, не кажучи про те, що вони є в дитячій косметиці. Той же вазелін – близький родич мінеральних масел.

До речі, рослинні проходять аналогічні очищаючі процедури. Мінеральні масла в косметиці діють за тим же принципом, що і рослинні – створюють захисну плівку на поверхні, запобігаючи втрату вологи. Вони викликають рак або закупорюють пори з тією ж імовірністю, що і оливкове масло.

Рослинні ж містять плюсом різні корисні речовини. Якщо, звичайно, вони не були втрачені в процесі очищення.

Домашня лабораторія

Що таке гідрофільні масло для вмиванняДля прихильників власних косметичних винаходів, питання як зробити своїми руками гідрофільні масло для вмивання не складе праці. Записуйте рецепт-основу:

 • Базове масло 85-90%. Використовувати можна будь-які масла, поєднувати кілька одночасно в будь-яких пропорціях, виходячи з типу шкіри, особистих уподобань та доступності;
 • Емульгатор 10-15%. В якості емульгатора в такій справі використовують полісорбат. Буває з приставкою 20, 40, 60 і 80. Чим більше цифра, тим вище емульгуюча здатність. Для змішування великої кількості важких масел використовують полісорбат-80. Володіє специфічним запахом. Купити його можна в магазинах, що продають товари для миловаріння, 100 мл коштує в середньому 250 руб;
 • За бажанням додають ефірні масла, тільки з обережністю, 3-5 крапель на 100 мл

Наливаємо олії в підготовлений флакон, додаємо емульгатор. Ефірні краще додавати попередньо базові. Ретельно перемішуємо. Поміщаємо невелику кількість суміші на долоню, капаємо води. Якщо утворюється біле молочко – продукт готовий. Ні – ще раз перемішуємо і в разі повторної невдачі, додаємо ще трохи полисорбата. Перед застосуванням не забувайте збовтувати, суміш може розшаровуватися.

Вміють все-таки винахідливі азіати дивувати. То сконструюють робота-друга, який любить обійматися і розвеселить в будь-якій ситуації, то запропонують хорошу декоративну косметику та цікаві способи від її позбавлення. Спасибі їм за це. Нехай далі працюють з таким же ентузіазмом, будемо приємно дивуватися, вибирати, розбиратися що і для чого потрібно, перевіряти і оцінювати результат. Всім краси і сяйва!