Старіння – неминучий біологічний процес, обдурити який не вдавалося ще нікому. Навіть молодящиеся зірки – ілюзія, і, якщо придивитися до їх знімках, можна помітити явні риси в’янення. Особливо, на обличчі. Особливо, на жіночому. Розглянемо типи старіння особи та їх характеристики на прикладі світових знаменитостей.

Старіння: не у кожного однаково

Зрозуміло, що люди всі різні. Та старіння на їхніх обличчях проявляє себе по-різному. Фахівці виділяють чотири основних типи. Всі вони спираються на особливості вашої генетики. Іншими словами, те, як жінка буде виглядати в поважному віці, визначено вже на етапі зачаття. Це генетично обумовлений природний процес. Однак, знаючи саме свій тип старіння обличчя, кожна представниця прекрасної статі може змінити зовнішній вигляд, згладити явні вікові прояви, як-то стримати і навіть проконтролювати процес. Як мовиться, хто попереджений, той і озброєний. Тому для боротьби з ознаками старіння потрібно точно знати, за яким типом вони будуть з’являтися.

Класифікацію, яка детально описана нижче, розробила знаменита ще в 70-ті роки минулого століття доктор Ірина Кольгуненко. Типологія актуальна досі, і поки ніхто не придумав краще. По суті, в ній шість типів, але п’ятим є комбінований, а шостим – пізня стадія старіння, що виявляється у людей, яким уже за сімдесят, боротися з нею практично неможливо. Які типи старіння та їх характеристика піддаються коригуванню, і як можна визначити їх у себе?

Тип перший: стомлене обличчя (Джулія Робертс)

Відому актрису прийнято вважати жінкою, яку не бере вік. Але! Якщо ви уважно придивіться до її обличчя, то побачите явні ознаки втоми: яскраво виражені вертикальні тіні по щокам, що виділяються слізні борозни, помітні носогубні складки. Все це надає особі сумний вигляд, навіть якщо Робертс посміхається.

Тепер більш детально. З віком шкіра втрачає свою пружність і тонус. Це призводить до обвисання, яке проявляється, насамперед, у вертикальних тінях: в зоні слізних каналів, носогубних складках. Дуже часто опускаються куточки губ. Перші ознаки можна помітити вже до тридцяти років. Виправити становище можна будь-якими тонізуючими засобами. Однак уважно ставитеся до підбору антиоксидантів: ці речовини відповідають за молодість, пружність і блиск, і неправильне вживання може тільки погіршити ситуацію.

Тип другий: деформований особа (Софі Лорен)

Уважно подивіться на сучасну зовнішність відомої актриси. Явні зморшки в скроневих областях, огрубіння спільних рис особи, а найголовніше – безформна лінія підборіддя, все це видає описуваний тип старіння. Властиво, до речі, більшості російських жінок, а особливо тим, у кого від природи схильність до зайвої ваги і жирна, пориста шкіра. Ну і, звичайно, досить великі, іноді навіть грубі риси обличчя.

Основні ознаки: явне обвисання шкіри, деформирующее зовнішність. На обличчі з’являються так звані «брилі», друге підборіддя. Характерно наявність виражених носогубних складок і опущення куточків рота. Обличчя ніби сповзає вниз, що, до речі, дало другу назву цьому типу: гравітаційний. Шкіра при цьому набуває червонуватий відтінок через розширених судин, під очима можуть з’явитися набряки, шкіра підборіддя обвисає. Перші ознаки також помітні вже у віці близько тридцяти років.

Як боротися? По-перше, уважно стежити за харчуванням: не зловживати кавою або чаєм, жирної, солоної, копченої їжею. Відмовитися від куріння і алкоголю – обов’язкова умова. Спати близько восьми годин на добу, причому бажано в провітрюваному і прохолодному приміщенні. Допоможе уникнути набряків. Нарешті, використовуйте моделюючі та коригувальні маски, що містять колаген. Відмінно, якщо підключіть масаж (класичний і лімфодренажний). У віці 35-40 років рекомендуються різні професійні лифтинги та міостимуляція особи.

Тип третій: мелкоморщинистое особа (Хелен Міррен)

Характеристика цього типу зрозуміла вже з назви, а його зовнішні прояви відмінно видно на обличчі Хелен Міррен. Безліч дрібних зморшок, які навіть додають зовнішності деякий благородство – ось основна ознака. До речі, з цим типом старіння найлегше боротися.

Отже, якщо у вас в молодості бархатиста і практично безпроблемна шкіра в поєднанні з худорлявим (астенічним) статурою, тоді, швидше за все, ваше обличчя постаріє саме такого типу. Років через сорок воно, наче павутиною, покриється мережею численних дрібних зморшок. При цьому, загальний тонус залишиться, риси залишаться колишніми. Перший тривожний сигнал – «гусячі лапки» біля очей. Потім зморшки на лобі і навколо губ.

Основний арсенал у боротьбі: правильно підібрані зволожуючі і живильні засоби. Можна сходити в салон, отримати консультацію фахівця щодо ефективного догляду (після 35-40 років допоможуть мезотерапія і біоревіталізація). Але найголовніше – побоюйтеся надмірного холоду і сонця. Саме вони найбільш непримиренні вороги ідеальної зовнішності.

Тип четвертий: мускульна особа (Джеймі Лі Кертіс)

Уважно подивіться на зірку у віці. Бачите, як пружно її обличчя? Ідеальні вилиці, красиво окреслене підборіддя, але в той же час дуже характерні, глибокі зморшки на обличчі.

Фахівці кажуть, що так старіють люди, у яких в жилах тече українська кров. В молодості у них пружна, щільна і в той же час тонка шкіра, яка з віком як ніби висихає.

Цей процес супроводжується загостренням рис, але тонус залишається. Так як у таких людей добре розвинена дрібна мускулатура і практично немає підшкірного жиру, обвисати просто нічому. Зате з’являються глибокі зморшки, пігментація.

Отже, щоб перемогти вік при такому типі старіння, використовуйте пілінги. Допоможе і мезотерапія. Обов’язкова надійний захист від ультрафіолету, причому в будь-який час року.

Тепер, коли ви знаєте основні типи старіння особи та їх характеристики, можна дати гідну відсіч подкрадывающемуся ворогові. А щоб точно визначити, як саме на вас виявляться ознаки віку, подивіться на маму чи бабусю (якщо ви більше схожі на батька, тоді по татовій лінії). Так як даний процес обумовлений генетикою, то достатньо подивитися на схожих на вас родичів, щоб зрозуміти, до чого бути готовими. Бажаємо якомога довше зберігати красу і молодість!