Види відбілювання зубів, огляд цін

Емаль зубів жовтіє з різних причин: через куріння, зловживання алкоголем, вживання їжі, що містить багато барвників, поганої екології або перенесених захворювань порожнини рота. Повернути білосніжну посмішку допоможуть домашні способи, так і професійне відбілювання зубів. Конкретні види процедур і ціни на них розглянемо детальніше.

Види відбілювання зубів, огляд цінВиди відбілювання зубів і ціни на процедури

Зміст

 • 1 Кабінетне відбілювання зубів
 • 2 Відбілювання лазером
 • 3 Фото-відбілювання
 • 4 Внутріканальне освітлення зубів
 • 5 Домашнє відбілювання
  • 5.1 Професійні способи відбілювання (в домашніх умовах)
  • 5.2 Непрофесійне домашнє відбілювання
  • 5.3 Вартість відбілюючих процедур
  • 5.4 Таблиця «Відбілюючі методики: види і приблизні ціни»

Кабінетне відбілювання зубів

Це ефективний і безпечний спосіб створення сяючою красивої посмішки. Після одного відвідування стоматологічної клініки емаль може посвітліти на 8 відтінків. Ризики отримання яких-небудь пошкоджень і больових відчуттів малоймовірні. Процедура триває близько години. Вона заснована на застосуванні гелю, в основі якого знаходиться перекис водню. Речовина здатна видалити наліт на зубах за допомогою активного кисню, що проникає глибоко всередину емалі. Недоліком цього методу усунення жовтизни зубів є висока вартість, що досягає часом кілька десятків тисяч рублів.

Професійне відбілювання зубів підрозділяється на наступні види:

 • внутріканальне;
 • фото-відбілювання;
 • лазерні процедури.

Відбілювання лазером

Останнім часом ця методика користується величезною популярністю. Суть процедури полягає у прискоренні процесу виділення молекул активного кисню під дією лазерного променя. На зуби наноситься спеціальний гель, а потім вони по черзі просвічуються лазером. Тривалість одного сеансу становить приблизно 40 хвилин. Зубна емаль світлішає за цей час на кілька тонів. Вартість процедури задоволена висока – від 17 до 25 тис. рублів.

Проводити повторні курси зазвичай немає необхідності. Виключення складають недбайливі клієнти, які продовжують багато курити чи пити каву, Внаслідок чого їх біленькі зуби знову темніють практично за 1 рік. Ефект від цього виду кабінетного відбілювання при правильному харчуванні та відмову від шкідливих звичок триває кілька років.

Фото-відбілювання

Метод заснований на використанні спеціальної лампи, подібної фотоспалаху. На зубну емаль наноситься відбілюючий склад, що містить перекис водню. Каталізатором окислення пігментів, фарб зуби неприємний колір, виступає світло, випромінюване ZOOM-апаратом. Від типу використовуваних світлодіодів залежить швидкість, якість і безпеку процедури освітлення зубів. Ціни за сеанс складають від 15 тис. рублів.

ZOOM – відбілювання – самий ефективний спосіб, що дозволяє освітлити емаль на 18 тонів за один сеанс. Занадто висока концентрація активного гелю, так само як і надмірно довга робота використовуваного апарату, може призвести до неприродно білої усмішці, в окремих випадках з голубуватим відтінком. Ідеальним варіантом є відповідність відтінків емалі білку очей. Щоб не виділятися з натовпу «фаянсовим оскалом» рекомендується проводити відбілювання в надійних клініках з хорошою репутацією.

Види відбілювання зубів, огляд цін

Внутріканальне освітлення зубів

Застосовується для відбілювання одиничних різців (ікл). Неприємний колір окремих зубів часто пов’язаний з їх пошкодженням, внутрішнім крововиливом або неправильним проведенням процесу пломбування. Іншими словами, цей спосіб використовується для усунення не зовнішніх, а внутрішніх причин потемніння емалі. В кореневий канал зуба, попередньо звільнений і розширений, поміщається спеціальний склад (інколи потрібно кілька повторів). Після досягнення необхідного ефекту ставиться постійна пломба. Курс лікування становить близько двох тижнів.

Таке відбілювання абсолютно безболісно і дуже ефективно. Білий колір зберігається протягом декількох років. При потемнении молярів стоматолог може знову відкрити його і зробити внутрішню санацію. Вартість внутрішньоканального освітлення одного зуба починається від 5 тис. рублів.

До слова: застосування цієї процедури більше 4 разів загрожує серйозними наслідками у вигляді руйнування внутрішніх тканин.

Домашнє відбілювання

Способи освітлення зубної емалі в умовах будинку поділяються на такі види:

 • професійні методи, що застосовуються поза стоматологічної клініки;
 • аптечні засоби;
 • магазинні засоби;
 • народні рецепти.

Перед самостійним використанням будь-яких методик варто отримати консультацію кваліфікованого фахівця. Деякі народні та магазинні засоби містять небезпечні речовини, здатні пошкодити емаль. Відбілювання зубів будинку є самим доступним способом створення голлівудської усмішки. Вартість на багато кабінетні процедури досить висока і не по кишені людині із середнім рівнем доходів. Ось чому домашні методи користується великим попитом. Фахівці рекомендують віддавати перевагу професійного відбілювання, а не експериментувати з зубами. Потрібного ефекту без всяких ризиків можна добитися тільки в кабінеті у стоматолога.

Професійні способи відбілювання (в домашніх умовах)

Освітлити емаль під наглядом стоматолога можна вдома. Після попереднього огляду ротової порожнини і зняття зліпка фахівцем виготовляються індивідуальні капи з силікону. Вони повторюють форму зубів конкретної людини, завдяки чому активна речовина проникає навіть в самі важкодоступні місця. Концентрація відбілюючої речовини також підбирається індивідуально. Для одержання потрібного ефекту необхідно щодня наповнювати лікувальним речовиною підготовлені капи і надягати їх на півгодини.

Види відбілювання зубів, огляд цін

Безперечними перевагами методу є безпека і висока дієвість. Він підійде навіть тим людям, у кого відзначається підвищена чутливість зубної емалі. Мала кількість застосовуваної перекису водню (не більше 20%) не надає ніякої шкоди. Потрібний результат досягається за рахунок періодичних повторень процедури. Цей спосіб зручний тим, що немає необхідності відвідувати лікаря. Капи надягають в час, який зручно для вас. Їх мінімальна вартість становить близько 5 тис. рублів.

До речі, З ними можна працювати за комп’ютером, дивитися телебачення, готувати і навіть займатися спортом.

Непрофесійне домашнє відбілювання

Це найдоступніший варіант, який користується великою популярністю з-за низької ціни. До нього належать усі аптечні та магазинні засоби. Найбільш поширені види непрофесійного домашнього освітлення емалі:

 • Відбілюючі смужки — напівпрозорі пластини з одностороннім шаром активного гелю (окремі для верхньої і нижньої щелепи). Вони приклеюються на 30 хвилин виключно до поверхні зубів. В іншому випадку може виникнути опік десни. Результат видно вже через 5 днів після щоденного застосування. Ціна за упаковку в середньому становить 2 тис. рублів.
 • Зубні пасти з відбілюючим ефектом – допоможуть висвітлити емаль на кілька відтінків. Але вони безсилі у разі потемніння зубів з-за проблем зі здоров’ям. Їх вартість (300-50 рублів) практично не відрізняється від ціни за звичайну пасту.
 • Народні рецепти – засновані на застосуванні засобів, що знаходяться на кухні і практично в кожній домашній аптечці. Більшість з таких способів можуть завдати значної шкоди здоров’ю зубів. Найпоширенішими засобами є сода, перекис водню і активоване вугілля. Суть методу полягає в чищенні зубів для позбавлення від нальоту.

До слова: Сода і вугілля здатні подряпати зуби. А ось перекис при використанні її в чистому вигляді може призвести до тріщин на емалі. Щоб уникнути цих наслідків рекомендується користуватися тільки перевіреними професійними способами відбілювання.

Види відбілювання зубів, огляд цін

Вартість відбілюючих процедур

Отже, підіб’ємо підсумки. Самим бюджетним варіантом освітлення емалі є спеціальна паста. На другому місці за ціною знаходяться смужки і капи. І найдорожчі, але ефективні і безпечні способи – професійні методики в спеціалізованих клініках. Що підійде вам – вирішуйте самі.

Таблиця «Відбілюючі методики: види і приблизні ціни»

Найменування засобу Вартість

 

Застосування лазера 17-25 тис. руб. Фото-освітлення від 15 тис. руб. Внутріканальне відбілювання від 5 тис. руб. (вартість одного зуба)

 

Відбілюючі капи від 5 тис. руб.

 

Спеціальні смужки від 2 тис. руб. Зубні пасти з відбілюючим ефектом від 300 руб.

Тепер ви знаєте про відбілюванні зубів практично все і зможете вибрати підходящий варіант.

Види відбілювання зубів, огляд цін