Другий підборіддя не йде нікому, і тим не менш багатьом з нас доводиться “носити” це “прикраса”. Чому з’являється друге підборіддя і чи можна від нього позбутися, не застосовуючи радикальні методи, так би мовити, не виходячи з дому?

Причини появи другого підборіддя

На формування другого підборіддя впливають, в основному, два чинники – зайва вага і обвисання шкіри і підшкірних тканин, що проявляється з віком. Тобто, даний дефект зовнішності властивий не тільки повним людям.

Чи можна позбутися від другого підборіддя “домашніми засобами?

Як правило, позбавитися від “зайвого” підборіддя швидко в домашніх умовах цілком реально. Якщо ви, звичайно, проявіть терпіння і наполегливість.

Найперша і основна рекомендація, яку необхідно дотримуватися у разі, якщо у вас є надлишкова вага – схуднути! Адже часто одна тільки розставання із зайвими кілограмами може вирішити проблему другого підборіддя. Заодно ви позбудетеся і від інших неприємностей зі здоров’ям і зовнішнім виглядом, викликаних повнотою.

Якщо ж причина появи другого підборіддя криється у втраті еластичності шкіри, підшкірних тканин і м’язів підборіддя, вам не обійтися без вправ для відновлення тонусу даної зони. Виконуйте наступні 9 вправ кожен день, роблячи по декілька повторів, і результат не змусить себе чекати.

Вправи з позбавлення від другого підборіддя

 • Широко відкрийте рот. Нижньою губою щільно обхопіть нижні зуби. У такому положенні здійснюйте рухи щелепою вверх-вниз.
 • Нахиліть голову вниз, торкнувшись підборіддям грудей, а потім обережно опустіть голову назад – як можна нижче, розтягуючи м’язи шиї. Затримайтеся в такому положенні на 10 секунд, а потім повільно повертайте голову в нормальне положення.
 • Поверніть голову вліво і повільно торкніться підборіддям лівого плеча. Не піднімаючи підборіддя, повільно “прокатите” голову вправо, затримайтеся в центральній точці – посередині грудей, а потім рухайтеся далі, до правого плеча. Виконайте те ж саме в іншу сторону.
 • Широко відкрийте рот. Висуньте язик і тягніться їм вперед, як можна далі, рахуючи про себе до п’яти. Потім, знову рахуючи до п’яти, поверніть мову у вихідне положення.
 • Затисніть тенісний м’яч між підборіддям і шиєю. Натисніть на м’яч підборіддям, потім ослабляйте тиск.
 • Протягом 30 секунд тильною стороною долоні ритмічно похлопывайте по підборіддю (нижньої щелепи). Поплескування повинні бути не занадто сильними, але відчутними.
 • Підніміть підборіддя і тягніться їм вгору – як можна вище. Відчуйте натяг м’язів у горлі і підборідді. Максимально витягнувши підборіддя, затримайтеся в такому положенні на 10 секунд, а потім розслабте м’язи.
 • Сядьте на підлогу в позу лотоса, лівою рукою зіпріться об підлогу позаду корпусу. Правою рукою обхопіть голову зверху, поклавши долоню на ліве вухо. Натискаючи рукою, нахиляйте голову до правого плеча. Підніміть ліву руку від підлоги і покладіть долоню на ліве плече. Затримайтеся в такому положенні на 10 секунд. Поміняйте руки і виконайте цю вправу знову.
 • Обхопіть нижню щелепу з двох боків великим і вказівним пальцями, злегка натискаючи. Створіть опір м’язів, одночасно “проштовхуючи” підборіддя вперед і стримуючи його пальцями. Виконуйте вправу протягом 30 секунд.

  Крім вправ, позбутися від другого підборіддя допоможе дотримання наступних шести рекомендацій.

  Рекомендації по боротьбі з другим підборіддям

  1. Робіть маску з яєчного білка.

  У яєчному білку міститься маса поживних речовин, а, крім того, він сприяє підтяжки шкіри. Наносьте білок сирого яйця на область підборіддя раз в два тижні.

  2. Пийте зелений чай.

  Один з факторів, що впливають на утворення другого підборіддя – надлишок рідини в організмі. Зелений чай володіє сечогінною дією і допомагає позбавитися від зайвої “води”. Крім того, зелений чай підсилює обмін речовин і сприяє більш ефективному спалюванню жирів, а, значить, і схудненню.

  3. Жуйте жувальну гумку.

  Жувальна гумка – відмінний тренажер для м’язів нижньої частини обличчя. Якщо застосовувати її кілька разів протягом дня, це допоможе тримати потрібні лицьові м’язи в тонусі, і таким чином “підтягнути” підборіддя. Жуйте жувальну гумку кожного разу після їжі, але не занадто довго, інакше можна нашкодити шлунку.

  4. Наносити на область підборіддя масло зародків пшениці.

  Про користь зародків пшениці для здоров’я сказано чимало, проте не всі знають, що силу проростків можна використовувати і на благо нашої шкіри. Олія з зародків пшениці є джерелом “корисностей”, серед яких вітамін E, що відповідає за еластичність і пружність шкіри. Кожен вечір перед сном нанесіть масло зародків пшениці на область підборіддя. Ефект проявиться через декілька тижнів.

  5. Сидіть прямо.

  Багато хто з нас проводять більшу частину дня, сидячи за столом. Саме в цей час створюються сприятливі умови для формування другого підборіддя. Сидіть рівно, тримайте голову прямо або в трохи піднятому положенні (не витягайте шию), не опускайте її низько над столом. Правильна поза за столом, по-перше, допоможе зробити другий підборіддя менш помітним, а, по-друге, зміцнить щелепні м’язи і буде перешкоджати відкладенню жиру під підборіддям. Подбайте про те, щоб ваше робоче крісло було зручним і забезпечувало анатомічну підтримку спині.

  6. Спите в правильному положенні.

  Якщо ви звикли спати на боці, візьміть за правило тримати голову не строго паралельно подушці, а трохи повертаючи обличчя вгору. У такому положенні м’язи підборіддя будуть злегка натягатися. Однак не перестарайтеся – вам повинно бути комфортно.

  Як будь-яку справу, в якому ви хочете домогтися успіху, боротьба з “зайвим” підборіддям передбачає послідовність і наполегливість. Визначте для себе, коли саме протягом дня, вам буде зручніше всього виконувати вправи і рекомендації по позбавленню від цього прикрого дефекту зовнішності, не відступайте від свого плану, і незабаром ваш профіль порадує вас своєю красою і чіткістю ліній!