Як позбутися від волосся на обличчі?

Як позбутися від волосся на обличчі?Причини і лікування волосся на обличчі у жінок

Волосся на обличчі ростуть у всіх: і у чоловіків, і у жінок. Але якщо у перших вони виглядають цілком нормально, то представницям прекрасної статі доставляють дискомфорт, адже виглядає це зовсім не жіночно. А чому ж вони з’являються? І як можна від них назавжди позбутися?

Зміст

 • 1 Суть проблеми
 • 2 Гірсутизм
  • 2.1 Причини
 • 3 Гіпертрихоз
  • 3.1 Причини
 • 4 Лікування
  • 4.1 Видалення
  • 4.2 Народні засоби

Суть проблеми

Насамперед, слід зазначити, що волосся на обличчі у жінок – це поняття досить широке. Взагалі, їх наявність нормально, причому на будь-яких ділянках тіла, адже вони виконують захисну функцію. Але практично всі вони повинні бути м’якими, короткими і світлими, а також не дуже численними.

Якщо ж кількість або якості за якихось причин міняються, то кажуть про таких станах як гіпертрихоз і гірсутизм. І про кожну проблему варто розповісти окремо і більш детально.

Гірсутизм

Гірсутизм – це так зване оволосіння за чоловічим типом. Волосся з’являються переважно в тих місцях, в яких зазвичай є у представників сильної підлоги: біля сосків, у верхній частині грудини, а також на обличчі, особливо на підборідді і над верхньою губою (зовні це часто нагадує бороду з вусами).

Причини

Чому ж на обличчі у жінок ростуть волосся при гірсутизмі? Відразу варто відзначити, що вони є андроген-залежними, тобто їх поява зазвичай провокується підвищенням кількості чоловічих гормонів в організмі жінки. Причини збільшення їх рівня зазвичай пов’язані з гормональними порушеннями і збоями і можуть бути наступними:

 • Прийом деяких препаратів, особливо гормональних. Серед побічних ефектів подібних засобів часто зустрічається і такий як підвищений оволосіння.
 • Гінекологічні захворювання, зокрема полікістоз яєчників. І якщо перераховувати найбільш часті причини проблеми, то дану можна сміливо назвати найбільш частою. Характеризується така хвороба появою на яєчниках численних кіст, а проявляється такими симптомами як зміни маси тіла, збої менструального циклу, перепади настрою і так далі.
 • Синдром Кушинга – це стан, пов’язаний з сукупністю симптомів, які з’являються при підвищенні в організмі кількості глюкокортикоїдів. Рівень таких речовин може підвищуватися після сильних і постійних стресів, прийому деяких ліків, а також утворення пухлин.
 • Різні пухлини надниркової залози або яєчників. У більшості випадків при їх появі організм починає продукувати підвищену кількість чоловічих гормонів, тим самим викликаючи цілий ряд симптомів.
 • Менопауза. У цей період неминуче знижується рівень естрогенів (жіночих гормонів), що призводить до подальшого збільшення кількості андрогенів, тобто чоловічих гормонів. І в результаті на обличчі у багатьох жінок, які стикаються з менопаузою, з’являються волосся.
 • Гіперплазія кори надниркових залоз – хвороба, при якій порушується синтез кортизолу, а зміна кількості цього важливого гормону також може призвести до підвищення оволосіння.

Як позбутися від волосся на обличчі?

Гіпертрихоз

Гипертрихозом називають ріст волосся практично на будь-яких ділянках тіла, тобто там, де він продуманий самою природою. Але замість нормальних пушкового, світлих і коротких волосків можуть з’являтися досить темні, жорсткі і довгі.

Причини

Чому розвивається гіпертрихоз? Причини можуть бути наступними:

 • Прийом певних медикаментозних препаратів, наприклад, стероїдів і кортикостероїдів, «Циклоспорину», «Міноксидилу», «Даназола» і так далі.
 • Шрами або рубці. Властивості волосся можуть змінюватися в ушкоджених ділянках шкіри та м’яких тканин.
 • Спадковий фактор. Якщо у одних жінок волосся на тілі нечисленні і майже непомітні, то у інших більш довгі і темні, а їх кількість підвищено.

Лікування

Яким має бути лікування підвищеного оволосіння на обличчі у жінок? І при гірсутизмі, і при гіпертрихозі в першу чергу слід з’ясувати причини проблем і усунути їх.

Можливі напрямки терапії:

 • Гормональне лікування спрямоване на нормалізацію рівня гормонів в жіночому організмі. Препарати даної групи призначаються при більшості гінекологічних захворювань.
 • При виявленні пухлини може знадобитися хірургічне втручання з метою видалення новоутворення. Якщо пухлина злоякісна, тобто ракова, то після операції фахівець призначить хіміотерапію з метою винищення онкологічних клітин.
 • Якщо волосся на обличчі активно ростуть із-за прийому тих чи інших лікарських препаратів, то після припинення лікування ситуація напевно нормалізується.

Видалення

Видалення небажаних волосся у жінок може здійснюватися механічними методами, апаратними та косметичними.

Як позбутися від волосся на обличчі?Видалення волосся на обличчі назавжди

Найпоширеніший механічний спосіб – це, звичайно, вищипування. Більшість жінок вибирають саме його, але таким чином не вирішують проблему, а часто лише ускладнюють ситуацію і потрапляють в замкнуте коло. На місці выщипанных волосків практично відразу починають з’являтися нові, причому через вплив на волосяні фолікули вони стають темнішими і щільними, а ростуть набагато швидше. Деякі воліють збривання або ж підстригання. Але і такі методи видалення не можна назвати ефективними, так як волоски починають рости активніше і часто стають жорсткими. Також для видалення використовуються такі процедури як шугарінг, воскова епіляція і так далі.

Косметичне видалення передбачає використання спеціальних засобів, призначених для депіляції. У їх склад зазвичай входять компоненти, які, по-перше, розм’якшують і частково руйнують волосся, по-друге, надають певний вплив на цибулини, в результаті чого вони починають працювати менш активно, тобто волоски ростуть набагато повільніше. Але деякі креми, мазі і гелі можуть викликати небажані реакції.

Що стосується апаратних методів, то для видалення волосків на обличчі зазвичай використовуються лазерне, електрична або фотоэпиляци та деякі інші процедури, спрямовані на руйнування волосяних фолікулів.

Народні засоби

Деякі народні засоби призначені не стільки для видалення волосся на обличчі у жінок, скільки для уповільнення їх зростання та пом’якшення, тому застосовувати їх краще в комплексі з іншими заходами. Повноцінне лікування вони не забезпечать.

Рецепти, які допоможуть видалити небажане волосся:

 • Спаліть шкірку декількох волоських горіхів і розбавте її водою, щоб вийшла досить густа кашка. Нанесіть її на ділянки оволосіння і залиште на годину або два, потім видаліть.
 • Деревний попіл змішайте зі стружкою дегтярного мила в пропорції 1:1, додайте дві частини води. Масу розподіліть по обличчю, а через годину змийте прохолодною водою.
 • Зробіть кашку з звичайної харчової соди і окропу, злегка остудіть і обробіть ділянки з підвищеним оволосінням.

Вдалої боротьби з небажаними волосками!

Як позбутися від волосся на обличчі?