Як використовувати для особи вітамін Е

Як використовувати для особи вітамін ЕВсім встати! Суд іде! Слухається справа про вітамін Е. Звинувачується в нещирості і введенні в оману представниць прекрасної статі.

У ході судового процесу, особистість громадянина буде розглянуто без пристрасті, об’єктивно з усіх боків.

Громадськість цікавить як правильно використовувати його в косметичних процедурах для обличчя, виявляє при цьому вітамін Е корисна дія або факти сфабриковані.

З особової справи

Вітамін Е – це ціла група жиророзчинних речовин природного походження і існує у восьми активних формах: альфа, бета, гамма, дельта-токофероли і такі ж токотрієноли або токоферилы. Для нашого здоров’я важливі саме токофероли і найактивніша форма – альфа.

Як використовувати для особи вітамін ЕВідкрили його у 1922 році. Вчені люди дивні. Завжди вирізнялися винахідливістю і цей раз не став винятком. Парочка біологів Герберт Еванс і Кетрін Скотт Бішоп посадили групу щурів на жорстку дієту, що складається з молочного жиру, казеїну, сала, дріжджів і солі. Щури при такому харчуванні виявилися нездатними розмножуватися.

Вчені не вгамовувалися. Додали в їх раціон борошно і риб’ячий жир. Нічого не змінилося. Вирішили урізноманітнити убогий раціон олією із зародків пшениці і листям салату. Щастя щурів не було меж. Репродуктивна функція була відновлена! Ця історія вкотре доводить, що раціон повинен бути збалансований за всіма напрямами.

Тому й дали йому назву токоферол, що з давньогрецької означає «несу потомство». Крім найважливішою репродуктивної функції, вітамін Е є антиоксидантом – захищає наш організм від згубної дії вільних радикалів, не даючи їм руйнувати клітини. За це полюбила його косметична промисловість, почавши активно додавати його в рецептуру всіляких кремів для обличчя і тіла, від поживних і зволожуючих до сонцезахисних і автозагаров. Щоб захищав і оберігав нашу молодість, разглаживал зморшки і проганяв старість.

Обвинувальна промова прокурора

Ось це так. Чому ж так корисний і життєво важливий елемент опинився на лаві підсудних? Всьому виною відгуки незадоволених красунь, які спробували мазати на шкіру не магазинні крему з токоферолом, а аптечні вітаміни в капсулах і масляні розчини.

Доводи цілком розумні наводять, що невідомо правда додав виробник вітамін в крем або обдурив, а тут гарантовано «чистий» і помацати і понюхати, помазати можна. Чим не ідеальний варіант.

Тільки від такого ідеального варіанту багато почали страждати, отримуючи замість панацеї від зморшок набряки, алергії, акне та інші «принади». Тому що перш ніж що-небудь намазати на себе, потрібно чітко розуміти, для чого ви це робите. Та й токоферол ні в чому не винен, головне, знати як використовувати для особи вітамін Е, щоб отримати бажаний ефект.

Промова захисника

Почнемо спочатку. Вітамін Е – не один-єдиний елемент, а ціле сімейство малюків, з різною активністю. Найактивніший альфа-токоферол. Тому і ефект від використання буде вище при його вживанні або намазуванні. Проблема в іншому. Не завжди є можливість розпізнати саме його навіть в аптечних препаратах.

Як використовувати для особи вітамін ЕДо того ж вітаміни бувають натуральні і отримані синтетичним шляхом. У світі фармацевтики суперечки про їх прийом не вщухають з часів їх відкриття і появи можливості синтезувати. Чи однакові по активності і впливу натуральні і отримані в лабораторії форми? Як завжди два табори: прихильників за натуральні вітаміни, отримані з продуктів харчування і тих, хто не проти прийому добавок, отриманих хімічним шляхом. Правда у кожного своя, а істину не знає ніхто. Але раз вже мова зайшла про натуральності аптечних пігулок супроти баночных кремів, цей момент необхідно висвітлити.

Сучасна фармацевтична промисловість пропонує достаток препаратів вітаміну Е за більш ніж доступними цінами. Ціна варіюється від 10 рублів за блістер до 600 рублів за упаковку: Токоферолу ацетат (від 12 руб), Альфа-Токоферолу ацетат (від 30 руб), Вітрум вітамін Е (від 60 руб), Вітамін Е Зентіва (від 100 руб), Doppelherz Вітамін Е Форте (від 400 руб) і т. д. Але склад у всіх різний.

D-альфа-токоферол і D,L-альфа-токоферол – два різних речовини, до кожного можлива приставка «ацетат». Перше – натуральний вітамін Е, видобутий з природного джерела, а другий – синтезований в лабораторії. Натуральний токоферол можуть позначати ще літерами «RRR» або D (d, ddd, DDD). Звертайте увагу на перші букви. Розглянемо інструкцію по застосуванню трьох аптечних препаратів.

Склад Вміст у 1 капсулі Doppelherz Вітамін Е Форте RRR-альфа-токоферила ацетату концентрат 182,0 мг в т. ч. RRR-альфа-токоферолу ацетат 147,0 мг / 200,0 МО масло соєвих бобів 35,0 мг Вітрум Вітамін Е D,L-альфа-токоферолу ацетат 400,0 МО Допоміжні речовини   Альфа-токоферолу ацетат, розчин для прийому всередину масляний Соняшникова олія 1000,0 мл D,L-альфа-токоферолу ацетат 100,0 г

Виходить, склад може бути різним, а на упаковці напис одна – «Вітамін Е». Спасибі, якщо виробник попадеться сумлінну і напише правду. Тому як буде діяти той чи інший вітамін на вашу шкіру і буде діяти, можна визначити тільки досвідченим шляхом.

Тільки не думайте, що хімія – це зло, і тільки природне має право на існування, а клята промисловість труїть нас невідомо чим. Не изобрети людство щеплення і антибіотики, жили б ми і далі до 30 років. Ні, це всього лише до питання про натуральність і чистоті. Просто наступного разу, коли черговий «знавець» буде запевняти, що крем в баночці – «химота страшенная», а ось у капсулках – чистісінький натур продукт», посміхніться і скажіть, що все натуральне росте тільки на грядці.

Виступ незалежних експертів

Перенесемо тепер цю інформацію на «обличчя». Який ефект хочуть отримати, намазавши вітамін Е на обличчя? Харчування, зволоження, розгладження зморшок. Аптечні форми токоферолу завжди майже на 100% складається з олії в якості носія, логічно, адже жиророзчинний вітамін. Косметологи не рекомендують в якості регулярного догляду за шкірою особи використовувати масла, повністю відмовившись від кремів. Час від часу в якості масок – будь ласка.

Як використовувати для особи вітамін ЕМасла на 100% складаються з жиру або ліпідів, у косметиці для особи їх 10-40% залежно від виду, а людське тіло на 70% з води. Потрапляючи на шкіру, масло створює на поверхні шкіри тонку плівочку на дермі, що перешкоджає випаровуванню вологи, тим самим створюється ефект зволоження, так як вода не може випаруватися. Якщо користуватися маслами постійно, то вони шляхом створення цієї плівки, навпаки, будуть порушувати роботу шкіри, адже вона повинна дихати і вода з її поверхні повинна випаровуватися. Обмінні процеси почнуть сповільнюватися, а це призводить до зворотного ефекту – появі сухості, лущення, набряків. Креми в плані постійного догляду краще, так як містять воду – необхідний провідник для всіх процесів.

Крім цього, американська академія дерматології класифікувала всі косметичні засоби за ступенем комедогеннимі, тобто здатності закупорювати і забивати пори. Ступінь оцінюється по шкалі від 0 до 5, де 0 – «не забиває пори», а 5 – «високий рівень». Так у вітаміну Е ступінь 2 – помірно низька, соняшникової олії – 0, олії із зародків пшениці – 5 і т. д. Відповідно, суміш речовин завжди буде мати більш низьку комедогеннимі, ніж чиста речовина.

В залежності від віку, типу і стану шкіри ефект від тривалого використання олії і «чистого» токоферолу для шкіри обличчя може проявитися в різний час. Суха, вікова, в’яла шкіра буде терпіти» довше. Молода, жирна, проблемна – відреагує і збунтуються раніше. Тому відповіддю на питання «чи Можна наносити на обличчя в чистому вигляді вітамін Е?», «Не варто».

Виступи свідків захисту

«Звичайно, косметологи… Їм лише б свої баночки продати втридорога. У всі часи жінки користувалися маслами і не скаржилися. У Стародавньому Єгипті….» Чуєте? Це взбудоражились противники промислової косметики, які вважають, що їх дурять на кожному кроці. Так, ми живемо у вік маркетингу і к, жаль, купуючи дорогу косметичний засіб, приблизно половину віддаємо за бренд, рекламу і красиву баночку. Вивчення складу теж може не врятувати. Раптом недобросовісний виробник і вказує те, чого немає або ще гірше щось не вказує. Але з маслами теж можна нахімічити. Тому зберігаємо розсудливість, сподіваємося на чесність виробників і вивчаємо склади.

До речі, для тіла цілком можна наносити олійні розчини токоферолу, наприклад, на руки, лікті, п’ятки, коліна. У різних шарах шкіри і на різних її ділянках вміст токоферолу не однакове. Так, на ділянках, захованих під одягом менше жиру і, відповідно вітаміну Е, а на обличчі його найбільше.

Як використовувати для особи вітамін ЕКраще всього використовувати токоферол в домашніх умовах у складі живильних масок для обличчя і додавати в свій улюблений, підібраний відповідно до вашого типу шкіри крем. При додаванні в крем, почніть з безпечної пропорції: пів чайної ложки крему – пара крапель масляного розчину вітаміну Е. Попользуйтесь якийсь час, стежачи за реакцією, особливо шкіри навколо очей. При найменшому дискомфорті – звертайте експеримент.

На просторах інтернету популярна маска для обличчя з гліцерином з вітаміном Е, що бере свій початок з радянських «дефіцитних» часів. Рецепт простий до неподобства:

10 крапель масляного розчину токоферолу і 25-30 мл гліцерину. Наноситься тонким шаром на обличчя, тримається 40-60 хвилин, після залишки видаляються серветкою.

Маску потрібно робити поки не закінчиться приготовлена суміш, потім зробити на три тижні перерва. Кажуть, ефект неперевершений. Тільки не всі повідомляють про такий нюанс, що гліцерин, будучи хорошим зволожувачем, може сушити шкіру. Молекули гліцерину притягують воду і їм все одно звідки ця вода. Якщо атмосферна вологість нормальна, то він «качає» воду з повітря, а якщо знижена – з глибоких шарів шкіри. Тому перш ніж робити таку маску, подивіться яка пора року за вікном і перевірте вологість.

Виступ свідків обвинувачення

Якщо при слові «антиоксидант» виникає тільки одна асоціація «вітамін Е», поспішаємо вас порадувати. Антиоксидантів набагато більше і їх треба знати в обличчя: коензим Q10, ретинол (вітамін А), L-аскорбінова кислота (вітамін С), сечова кислота та багато інших.

Невірно і твердження, що вітамін Е-потужний антиоксидант. Хімічна промисловість представила нове покоління найсильніших антиокислювачів: пікногенол, ресвератрол, куркумін та інші. Нехай вас не лякають ці назви. Наприклад, пікногенол – отримують з кори особливого виду сосни, ресвератрол – у великій кількості міститься в шкірці темних сортів винограду. Токоферол у порівнянні з ними у справі «анти окислення» – слабкий малюк.

«Останнє слово обвинуваченого

У більшості випадків вітамін Е для особи дає позитивні відгуки і здатний дати стійкі поліпшення при постійному застосуванні. Головне, не сліпо вірити всьому, що кажуть «знавці», а намагатися «копати» в суть перш, ніж намазати на себе те або інше супер-пупер натуральне, дешевий і ефективний засіб. Увімкніть краще в свій раціон побільше зелених листя салату, капусти броколі, волоських горіхів та інших продуктів, багатих вітаміном Е. Вважається, що сучасна людина при хорошому харчуванні не відчуває нестачі у вітамінах. Тоді і зморшок на обличчі стане набагато менше. Ну а винесення вироку токоферолом і як застосовувати його в підсумку, залишимо за вами – головними суддями. Всім свіжості, сяйва і розсудливості!