Часи, коли жінки простою пилкою акуратно надавали форму нігтям, а кусачками видаляли кутикулу, залишилися далеко позаду. У наш час для того, щоб зробити якісний манікюр, потрібно обзавестися цілим рядом аксесуарів та інструментів.

Полірування і шліфування – невід’ємні процедури в питанні створення красивих нігтьових пластин. З цими цілями на ура справляється такий винахід, як баф для нігтів. Які підвиди бафів існують, як користуватися ними, в чому полягають відмінності і які особливості застосування?

Різноманіття бафів

Що таке баф для нігтів? Слово баф має англійські корені. Дієслово to buff можна перевести як полірувати. Існує інше значення – товста бичача шкіра. Баф – це об’ємна пилочка, призначення якої полягає в поліруванні і шліфуванні поверхні. Спочатку, бафи виготовляли із замшевої текстури, яку, в свою чергу, проводили шляхом обробки шкіри бика.

Прямокутний брусок – найчастіше саме в такому вигляді ви знайдете у продажу баф. Без нього не обходиться догляд як за натуральними, так і за штучними нігтями. На даний момент в магазині можна відшукати безліч різновидів пилок-бафів, які розрізняються за абразивності, функцій і матеріалу. Як правило, це чотиристоронній паралелепіпед, обклеєний з кожної сторони смужками різної зернистості. Після такого впливу на нігті, лаки лягають рівніше, а тримаються довше.

За критерієм матеріалу, з якого виготовлений даний вид пилок, виділяють:

 • Замшеві;
 • Тканинні;
 • Піно-поліетиленові.

Як ясно з назви, під замшевими розуміють бафи, які виконані із замші. Найчастіше, такі пилочки мають ручки з пластику, але при бажанні можна відшукати і баф, цілком покритий замшею. Такий тип погано піддається дезінфекції, що неприпустимо в професійному середовищі. Існують шафи для знезараження, в яких все ж можна зробити інструмент стерильним в умовах салону краси, але традиційно замшеві бафи купують для домашнього користування.

Полірувальні пилки на основі тканини створені спеціально для роботи з природними нігтьовими пластинами. Вони більш гнучкі, ніж інші різновиди бафів. Що стосується ціни, то вони є найдорожчими серед аналогів.

Пилки на базі поліетиленової піни – найпопулярніший продукт цієї ніші. У числі його незаперечних плюсів: дешевизна, можливість дезінфекції інструменту, висока міцність.

За абразивності прийнято розрізняти пилки (грит):

 • 60-80;
 • 100-150;
 • 150-240;
 • 300 і більше грит.

Грубі і жорсткі бафи в 60-80 грит призначені для догляду за ногами або моделированными нігтями. Пилки з абразивністю в 100-150 грит застосовують для шліфування і додання гладкості пластин на ногах, а також для вирівнювання нігтів після процедури нарощування або використання гель-лакового покриття. Бафи в 150-20 грит ідеальні для країв нігтів, також до них звертаються в процесі нарощування і подальшої корекції. Щоб натуральні нігті знайшли здоровий блиск, їх полірують пиляннями в 300 і більше грит.

Технологія використання

Нігті після бафа набувають здоровий блиск, гладкість і рівність. Це чудовий інструмент, доступний для домашнього використання. Дотримуючись рекомендації, ви досягнете акуратного манікюру і поліпшите стан пластин.

 • Обов’язково обробіть інструмент перед початком процедури дезинфікуючим засобом.
 • Баф необхідний для полірування в завершенні попереднього етапу перед нанесенням декоративних покриттів. Тому спершу зробіть європейський манікюр, приберіть волосся за допомогою гелю або спеціального апарату, надайте нігтям форму, сравняйте їх довжину.
 • Прикладіть баф до пластині широкою частиною. Тримайте пилку з двох сторін пальцями. Підпилюйте нігті так, щоб інструмент захоплював максимальну площу.
 • Не змінюйте напрямок, рухайтеся по ширині нігтя або вправо, або вліво, легко і рівномірно.
 • Завершіть процедуру, завдавши на пластини захисне покриття, мета якого – зберегти ніготь від впливу води, компонентів уходових коштів і покриттів.
 • Вдавшись до допомоги ефірних і рослинних олій, можна самостійно провести запечатування. Для цього на замшеву пиляння налийте декілька крапель ефіру, наприклад, деревне – іланг-іланг. Обробіть торці нігтів першої руки. Після додайте буквально ще краплю ефіру на інструмент і повторіть маніпуляцію на другій руці.

  Особливості застосування

  Незважаючи на уявну простоту, робота з бафом таїть у собі ряд нюансів, дотримуючись яких ви досягнете більшої ефективності і вбережете манікюр від негативних аспектів.

  Так, наприклад, використовувати баф рекомендується частіше двох разів на місяць. Зловживання загрожує обернутися витончення нігтьової пластини. В процесі шліфування і полірування робіть мінімум рухів, при цьому не надаючи на пилку сильного тиску.

  Вибираючи баф, звертайте увагу на тип і структуру своїх нігтів. Це не універсальний манікюрний аксесуар. Його не слід використовувати тим, чиї нігті хвилеподібні, ламкі, тонкі і пошкоджені. Така обробка посилить їх стан і послужить причиною розшарування.

  Якщо перед поліруванням наносити на баф живильний крем або олійною складу, то результативність процедури зросте в рази, а ефект від неї збережеться на більш тривалий термін.

  Баф – сучасний інструмент для полірування і шліфування нігтьових пластин, без якого складно добитися ідеальних нігтів. Блиск, який набувають нігті після обробки, настільки привабливий, що все більша кількість дівчат роблять вибір на користь натурального манікюру. Ваші руки можуть бути бездоганними навіть без покриття лаком. Тяга до природності – тренд 2016 року. Зробити манікюр актуальний модницям тепер просто, як ніколи. Досить єдиної довжини, видалення отросшей кутикули, рівної форми і глянсового блиску. Рівні, гладкі і блискучі нігті виглядають не менш заворожуюче, ніж складні композиції або малюнки.