Чим відрізняється УФ лампа від ЛІД лампи для нігтів?

Чим відрізняється УФ лампа від ЛІД лампи для нігтів?Відносно недавно на ринку манікюрних приладів з’явилися світлодіодні лампи, призначені для роботи з гелевими лаками.

Порівняно з традиційними ультрафіолетовими вони володіють рядом переваг, але і стоять при цьому в рази дорожче. Давайте розберемося, чим відрізняється УФ лампа від ЛІД лампи для нігтів, і які особливості кожної з них.

Що таке УФ лампа

Це найпопулярніше і поширене обладнання для створення довговічного манікюру. Являє собою невелику коробочку з отвором для рук або пальців. Практично всі моделі оснащені таймером, а працювати вони можуть як від мережі, так і на батарейках. Принцип дії досить простий – ультрафіолетове випромінювання від розташованих усередині лампочок впливає на шелак або гель, підсушуючи і закріплюючи його.

Ефективність приладу залежить від його потужності. Існують лампи від 9 до 54 Вт. Найбільш популярними вважаються моделі з потужністю від 36 Вт, оскільки в них час сушіння значно нижче. У найбільш слабких ж ця процедура триває кілька хвилин. Вони підходять тільки для роботи в домашніх умовах, а ось для професійних салонів купуються більш потужні прилади.

Чим відрізняється УФ лампа від ЛІД лампи для нігтів?

Плюси і мінуси

Ультрафіолетові лампи володіють поряд переваг в порівнянні з основними конкурентами:

 • Ціна. Найдешевшу можна придбати менше ніж за 1000 рублів. Звичайно, потужність її буде невисока, та й надійність теж. Але для домашнього використання такий прилад цілком підійде.
 • Універсальність. Традиційні УФ лампи підходять для роботи з будь-якими гелевими покриттями. Вони використовуються як в салонах, так і на дому.
 • Великий вибір. Купити такий прилад можна практично в будь-якому магазині електроніки і побутової техніки, не звертаючись в спеціалізовані салони.

Тим не менш, існують і об’єктивні недоліки такого обладнання. Знати їх важливо і для того, щоб з’ясувати, чим відрізняється УФ лампа від ЛІД лампи для нігтів і яка з них краще.

Отже, мінуси:

 • Обслуговування. Незважаючи на те, що знайти комплектуючі для УФ ламп не так вже й складно, вони досить швидко втрачають свої властивості. Ультрафіолетові лампочки при регулярному використанні необхідно міняти кожні кілька місяців, інакше ефективність приладу сильно впаде, а разом з ним і якість гелевого покриття.
 • Безпека. Розташовані в корпусі люмінесцентні лампи вимагають дбайливого відношення, оскільки при порушенні цілісності в повітря викидаються ртутні пари. Тому рекомендується відповідально ставитися до їх експлуатації, так і до утилізації.
 • Реакція шкіри. У деяких при роботі з такими приладами виникало печіння і почервоніння шкірних покривів. Це пов’язано індивідуальною непереносимістю ультрафіолетових променів, яку часто складно передбачити.

Чим відрізняється УФ лампа від ЛІД лампи для нігтів?

Що таке LED прилади

У перекладі з англійської це назва означає «світловипромінюючий діод» – «light-emitting diode». Працює він на основі напівпровідників, які при подачі струму випромінюють світло, в даному випадку – ультрафіолетовий. Це зовсім інша технологія, тому і прилади з її використанням мають суттєві відмінності.

Такі лампи називають пристроями нового покоління. Швидкість їх роботи вражає – закріплення гель-лаку або шелаку в них відбувається всього за 10-30 секунд. Але є й інші переваги:

 • Габарити. Найчастіше розміри ЛІД пристроїв значно менше аналогів. Вся справа в способі освітлення. В даному випадку використовуються дуже маленькі діоди, що дозволяють заощадити простір.
 • Довговічність. Термін служби діодів становить близько 50 тисяч годин. Це більше 5,5 років невпинної роботи. Для порівняння: цей показник для УФ лампи дорівнює приблизно 3000 годин.
 • Безпека. Немає ризику викиду небезпечних газів при пошкодженні.
 • Стійкість до поломки. У приладі знаходиться велика кількість діодів, тому при виході з ладу одного або декількох з них пристрій продовжить працювати. А ось знайти заміну зламаних деталей складніше, ніж у випадку з УФ лампою.
 • Світловий потік подається без пульсації, що не шкодить зору і психіці.
 • Безпечне випромінювання не викликає опіки і подразнення навіть самої чутливої шкіри.

Чим відрізняється УФ лампа від ЛІД лампи для нігтів?

Багато моделі цього типу мають функцію автовключення. Досить корисна функція, яка економить як час, так і електрика. Як бачите, плюсів у світлодіодних приладів набагато більше, ніж у конкурентів. Але для всебічної оцінки необхідно оцінити і мінуси.

Недоліки LED лампи для нігтів

Перше, що кидається в очі, це висока ціна. Світлодіодні лампи часто коштують в 2-3 рази дорожче, ніж люмінесцентні аналоги тієї ж потужності. Звичайно, це виправдано новизною, дорожнечею технології і довговічністю. Але от придбання такого приладу для домашнього використання в будь-якому випадку буде накладними.

Розберемося, що ще може відлякати потенційних покупців:

 • Сумісність. Не всі гелеві покриття будуть тверднути під впливом світлодіодного випромінювання. Проблема криється в довжині хвилі. У ЛІД більш вузький спектр, що не дозволяє впливати на різні типи матеріалів. Тому для отримання гарантійного результату краще купувати гель та шелак з позначкою LED.
 • Вартість ремонту. Як ви вже знаєте, змінні світлодіоди знайти дуже складно. Найчастіше ремонт такого приладу за ціною можна порівняти з покупкою нового, тому поводитися з ним варто максимально обережно.

Перш ніж зупинити свій вибір на одному з варіантів, потрібно враховувати особливості кожного з них. Навіть якщо LED лампа здалася вам більш привабливою, порахуйте, скільки часу займе її окупність. Асортимент спеціальних гелів і шеллаков, призначених для використання в них, невисокий. Особливо це стосується країн СНД.

Чим відрізняється УФ лампа від ЛІД лампи для нігтів?

Оптимальним варіантом для роботи в домашніх умовах буде ультрафіолетова лампа потужністю 9-18 Вт. Так, полімеризація займе трохи більше часу, зате ви заощадите при купівлі і не будете обмежувати себе у виборі гелів.