Як правильно і безпечно прибирати кутикулу

Отросшая кутикула робить неохайним навіть самий вишуканий дизайн нігтів. Тому регулярне її видалення – запорука презентабельності ваших рук. Розрізняють кілька способів, кожен з яких наділений перевагами і не позбавлений недоліків. Ми розповімо, як правильно прибирати волосся в домашніх умовах, щоб манікюр виглядав бездоганно.

Читайте в цій статті:

 • Огляд методик
 • Обрізний манікюр
 • Європейське видалення
 • Процедура апаратом

Огляд методик

Кутикула являє собою шкіру, яка оточує нігтьову пластину біля основи. У природі все має сенс. Ось і кутикула дана людині не просто так. Вона виконує бар’єрну функцію, виступаючи в ролі перепони для потрапляння бактерій, пилу, бруду. Виділяють дві стадії кутикули. Перша – це суха омертвевшая шкірка, видалення якої не супроводжується больовими відчуттями. Друга – росткова зона, травмувати яку вкрай небажано, так як у відкриті ранки може проникнути інфекція, і початися запалення.

Відповідно, роблячи манікюр тим або іншим способом, найважливіше – прибирати саме мертві клітини. Це можна зробити трьома різними варіаціями:

 • Класичний метод;
 • Європейська техніка;
 • Апаратний спосіб.

Всі з них представлені в салонах краси, проте в наш час ви можете вподобаний метод запозичити і провести процедуру в домашніх умовах самостійно. Не можна сказати, що якийсь з варіантів краще. Вибирайте виходячи зі своїх вимог, особливостей шкіри, фінансових можливостей.

Обрізний манікюр

Класичним вважається спосіб видалення кутикули за допомогою щипчиків. Так як шкірка в буквальному сенсі слова обрізається, то його ще прозвали «обрізним манікюром». Це найдоступніший, поширений і небезпечний з усіх наявних методів. Так як під час процедури ви маєте справу з гострими предметами, завжди існує ймовірність порізів і травм, незважаючи на всю акуратність та уважність.

Останнім часом майстри салонів все частіше відмовляються від класичного видалення кутикули чинності не гігієнічності та ймовірності пошкоджень. Однак любительки самостійного проведення процедур як і раніше віддають йому перевагу з причини дешевизни і звички.

Для того, щоб обрізати кутикулу вам знадобляться ножиці або щипчики, а також дерев’яна паличка. Але важливу роль у досягненні якісного результату грає попередня підготовка.

Як правильно і безпечно прибирати кутикулуЯк правильно і безпечно прибирати кутикулу

 • Першим ділом руки поміщаються в ванночку на 20-30 хвилин з метою розпарювання. Можна приготувати мильний розчин або ввести в гарячу воду ефірні масла і морську сіль. Це буде сприяти дезінфекції та насиченню шкіри поживними речовинами. Далі руки ретельно витираються досуха. Інструменти в обов’язковому порядку обробляються спиртовмісної рідиною.
 • Після на пальці наноситься жирний крем або підігріте рослинне масло.
 • За допомогою апельсинової палички у напрямку до лунки кутикула акуратно відсувається. Щипчиками шкірка обрізається. Не намагайтеся відкусити як можна більше кутикули, надто глибокий захоплення призведе до пошкодження зони зростання, яке буде супроводжуватися набряками, кров’ю, болем.
 • Тепер залишилося лише обробити кожен пальчик антисептичним засобом і зверху розподілити крем живильної спрямованості.
 • Як правильно і безпечно прибирати кутикулуЯк правильно і безпечно прибирати кутикулуЯк правильно і безпечно прибирати кутикулуЯк правильно і безпечно прибирати кутикулу

  Європейське видалення

  Під європейським розуміють необрізний манікюр. Замість кусачок у його створенні бере участь гель або інший засіб, який розм’якшує відросла шкірку і безболісно видаляє її. Так як цей спосіб виключає гострі інструменти, ризик завдати травму або занести інфекцію зводиться до нуля.

  Як видалити кутикулу? Процедура проходить у декілька кроків:

 • Нанесіть гель на область кутикули.
 • Очікуйте час, вказаний в інструкції до засобу. Традиційно, це близько 10 хвилин.
 • За допомогою спеціальної палички або кінчика флакона приберіть кутикулу.
 • Помийте руки з милом і насухо витріть.
 • Зволожте пальці кремом.
 • Як правильно і безпечно прибирати кутикулуЯк правильно і безпечно прибирати кутикулу

  Цей щадний варіант останнім часом віддають перевагу все більше число дівчат. Не потрібно витрачати дорогоцінний час на розпарювання і побоюватися пошкодити чутливу зону кутикули. Сам процес займає буквально 15 хвилин, а результат радує пару тижнів. Головне чітко знати як правильно прибирати волосся в домашніх умовах і чітко йти до своєї мети. Після звичних щипчиків і кусачок, шкіра грубіє, тому перші рази гель може не завжди справлятися з поставленим перед ним завданням. Не відступайте і продовжуйте прибирати шкірку цим методом. Незабаром ви помітите, який ніжною стала шкіра навколо нігтьової пластини і як швидко і якісно вона видаляється даним засобом.

  Популярний засіб для кутикули можна придбати тут:

  Як правильно і безпечно прибирати кутикулу Засіб Kiss “No More Cuticles” для видалення кутикули – купити в інтернет-магазині OZON.ru Як правильно і безпечно прибирати кутикулу Гель для миттєвого видалення кутикули Sally Hansen “Instant Cuticle Remover Maximum Strength” купити в інтернет-магазині OZON.ru

  Процедура апаратом

  Третій варіант – апаратний манікюр. Раніше він був доступний лише в салонах краси або у приватних майстрів. Не так давно виробники адаптували обладнання, випустивши спрощені моделі професійних приладів для манікюру і педикюру. Тепер кожна може в домашніх умовах виконати видалення кутикули, надати нігтям форму, відполірувати і відшліфувати поверхню і т. д. Плюсів у такого способу набагато більше, ніж в інших методів, однак висока ціна відіграє не останню роль.

  В набір входить пристрій зі змінними насадками, кожна з яких має власне призначення. На вартість впливають бренд, кількість опцій і насадок, швидкісних режимів.

  Для того, щоб самостійно зробити апаратний манікюр не потрібні додаткові вміння та навички, досить уважно вивчити інструкцію:

  • Кутикула і нігтьові валики обробляються конусоподібною насадкою з кераміки;
  • Для грубої шкіри рекомендують застосовувати алмазну кулясту насадку;
  • Видалити мозолі дозволить керамічна насадка великого розміру;
  • Для поліровки і шліфування призначені замшеві, силіконові і фетрові насадки.

  Робота з апаратом не потребує попереднього розпарювання рук і ніг. Спектр функцій інструменту виходить далеко за межі простого видалення кутикули.

  Тепер ви знаєте, як можна прибрати волосся в домашніх умов і як робити це правильно. Який би метод ви не вибрали, обережність і акуратність понад усе. Оброблені руки і ноги виглядають привабливо самі по собі, тому можна просто покрити нігті прозорим лаком. А ось отросшая кутикула зіпсує враження навіть про самому оригінальному і продуманому дизайні. Своєчасно позбавляйтеся від шкірки навколо нігтів, щоб виглядати зовсім!