Існують дві точки зору, які формулюють протилежні відповіді на це питання. Точка зору фірм, що займаються організацією весільних урочистостей, складається з економічних закономірностей, які визначають неможливість існування компанії, що влаштовує 40-денні канікули. Тому ці фірми вселяють своїм потенційним клієнтам думка, що утримання від проведення весільних урочистостей в період різдвяного посту – це забобон і склався у народі міф, нічого спільного не має з церковними канонами, які забороняють лише проведення обряду вінчання під час посту. Вінчання весільний банкет не обов’язково проводити в день весілля, їх можна відкласти до закінчення посту, а під час посту обмежитися фотосесією, відеозйомкою, весільної прогулянкою і проведенням весільної подорожі. Можна також влаштувати весільний банкет з меню, що включає пісні і звичайні страви, що дозволить задовольнити смак гостей, дотримуються і не дотримуються посту.

Коли починається різдвяний піст у 2017 році? — з 28 листопада, а 27 листопада останній весільний день у році за народними традиціями. (детальніше)

Думка церкви про різдвяний піст для весілля

Точка зору християнської релігії ґрунтується на єдності тілесного і духовного постів. Тільки така єдність веде до спасіння душі. Утримання від їжі, не пов’язане з очищенням духу, веде не до спасіння душі, а до помилковому уявленню про перевагу постить людини над пренебрегающим постом. Різдвяний піст, крім утримання від певної їжі передбачає покаяння, молитву, відмова від пороків і небогоугодных справ, прощення кривдників, утримання від статевого життя, очищення від гріхів, смирення плоті. Пост, відірваний від духовної складової, перетворюється на звичайну дієту. Пост, не очищає душу від пристрастей, фальшивий, прийнятний не Богом, а демоном. Таким чином, релігійний підхід до різдвяного посту не сумісний з проведенням весільного торжества. Мета істинно віруючої людини за допомогою 40-денного посту зустріти Різдво Христове з очищеною душею і тілом, подарувати Сину Божому свою чисте серце і готовність слідувати Його заповітам.

Весільне торжество – це свято. Церковні канони надають будніх днях, постів і свят різний зміст. Свята припускають подяку за благодіяння Бога, надію, духовну радість і веселощі, рясну трапезу. Піст перед святковим днем присвячений примирення з Богом, співучасті в його стражданнях, поміркованості пісної їжі, стриманості плотської пристрасті, суворого дотримання статутних церковних правил. Мета посту полягає не в розслабленні, виснажування фізичного тіла, а в його очищенні, зміцненні, полегшення, здатності гармонійно відповідати духовним руху. Справжній піст і весілля — це подвиг аскета, до якого церква поступово готує людини, наприклад, введенням днів заборони вінчань і відмови від скоромної їжі кожну середу і п’ятницю.

Так так чи ні? Знаючи протилежні точки зору на можливість проводити весільне торжество в період різдвяного посту, кожна пара має право власного вибору часу проведення весілля. Цей вибір залежить від релігійних і світських переконань кожної людини, свобода совісті є конституційним правом. Церква може піти на поступки і повінчати у випадку поважної причини, варто порадитися з батюшкою вашої церкви.