Так, красуні, відверта розмова. У кого були невдалі «фарбувальні» експерименти? Не відповідайте. Знаємо. У кожній другій. Причому хочеться кардинально змінити імідж і, як правило, в нерадісні моменти життя: особисте життя не клеїться, начальник дурень, набійка відвалилася чи просто бісить. Ноги йдуть в магазин, а руки забирають з полиці коробочку з фарбою. Після повернення розсудливості, розумієш, що погарячкувала. Як змити весь цей жах? Реально вивести фарбу з волосся після невдалого експерименту до натурального кольору і добре б в домашніх умовах?

Гастрономічна алхімія

Починається атака всесвітньої павутини. О, великі мережеві знахарі, допоможіть горя! Як позбутися від барвника швидко, дешево і без шкоди для локонів? У відповідь сипляться десятки перевірених рецептів. Причому одних і тих же, сайти передирають їх один в одного і розхвалюють на новий лад.

В бій ідуть кращі гастрономічні солдати: кефір, кисле молоко, мед, лимон, майонез, сода, різні олії. Миготить господарське і дігтярне мило. Правда, із застереженням, що однією процедурою не обійтися, потрібно кілька тижнів залежно від ступеня лиха. Неподалік розташувалися форуми, на яких экспериментаторши втирають всі ці перукарні страви в голову і обговорюють результат.

Невже дійсно реально змити з голови хімічний барвник народними засобами? Адже не хочеться зайвий раз мучити і так натерпевшуюся шевелюру і вдаватися до допомоги спеціальної емульсії або освітлення. Щоб дізнатися як змити фарбу з волосся, з’ясуємо, яким чином вона діє. Можливо її змити до натурального кольору в домашніх умовах або доведеться звертатися до професіоналів?

«Барвистий» лікнеп

Для початку розглянемо нашу гриву уважніше. Кожен волосок складається з трьох шарів:

  • Кутикула – зовнішній захисний шар, який утворений лусочками кератину. Вони химерно перекриваються подібно черепиці і тим самим дарують м’якість, шовковистість і блиск. При пошкодженні кутикули блиск пропадає, локони ламаються і плутаються;
  • Кортекс – шар, розташований під кутикулою. Він складається з мертвих клітин, відповідає за міцність і еластичність. У кортексе міститься білок меланін. Природний відтінок залежить від співвідношення і кількості еумеланіна і феомеланіна. Кожен з них відповідає за певний тон. Еумеланін забрав собі палітру від коричневого до чорного, а феомеланін курирує світлі, золотисті та червоні пігменти. Відсутність будь-якого типу меланіну призводить до появи сивого волосся;
  • «Мозковий шар, що складається з м’яких кератиновых клітин. Вчені поки до кінця не з’ясували його призначення. Припускають, що через нього надходять поживні речовини до кортексу і кутикули.

Як діє освітлювач?

Найпоширеніший освітлюючий агент – перекис водню. Вона працює в парі з аміаком, який необхідний для створення лужного середовища і глибокого розкриття лусочок, щоб реагенти змогли дістатися до кортекса. Аміак вступає в реакцію з перекисом. В результаті утворюється атомарний кисень, руйнує природний меланін. Знебарвлені волосся, як правило, мають відтінок від блідо-жовтого до яскраво-оранжевого. Жовтий – природний колір кератину. Крім того, перекис легше реагує з темним эумеланином, ніж з феомеланіном, так що деяка кількість залишкового золотого або червоного кольору може залишитися після освітлення.

Крім меланіну, від активного кисню дістається і кератину. Він руйнує зв’язки між молекулами сірки, які відповідають за міцність. Чим вище вміст перекису в складі, тим більша кількість сірки видаляється з волосся, вони стоншуються і стають крихкими.

Як діє «кольорова» стійка фарба?

Багато хто думає, що фарбувальні частинки просто змінюють натуральний колір. На жаль, не міняють, а замінюють. Процес ідентичний освітлення. До відпрацьованою схемою додається додаткова операція: на місце зруйнованих природних меланінів, встають штучні пігменти. Не прибравши «старий» відтінок, неможливо вставити новий. Сам по собі барвник безбарвний, колір створюється саме в волосі, при утворенні зв’язків між молекулами пігменту. Сумно прозвучить, але неважливо в якій тон забарвлюються локони. В першу чергу пасма повинні бути знебарвлені, а потім забарвитися знову.

Як діє безаміачна фарба?

У такого роду засобах аміак замінюють на більш щадний реагент, наприклад, етаноламін. Принцип його дії такий же, ступінь впливу не така сильна. Етаноламін тільки піднімає лусочки верхнього шару кутикули, злегка «взъерошивая» волосок, не зачіпаючи глибокий кератиновий шар. Фарбувальні молекули забираються під розкриті лусочки, але при цьому не взаємодіють один з одним.

Як діє емульсія з видалення кольору?

У простолюдді – змивка. Розрізняють лужні і кислотні змивки. Лужна – не що інше, як освітлення або знебарвлення. Процедура жорстока і не щадить нікого, тому забудемо про неї.

Кислотна змивка діє по-іншому. Частинки емульсії проникають вглиб кортекса і руйнують зв’язки між молекулами штучного пігменту. Зруйновані частинки просто-напросто вимиваються. Тепер ви розумієте, що ні кефір, ні мед, ні танці з курячої лапкою опівночі не зможуть вивести хімічний пігмент. Не турбуйтеся. Кислотна змивка не шкодить волоссю! Якщо в результаті змивання волосся стали схожі на солому – мала місце процедура знебарвлення.

Сюрпризи бувають різні

Який колір вийде в результаті даної процедури ніхто не знає! Навіть у випадку використання якісної змивки за всіма правилами в кріслі у професіонала, результатом може виявитися помаранчева або червона грива, блонд або колір «мишачих хвостиків». Все залежить від натурального відтінку, від використовуваних фарб і від «забарвлюється стажу», тобто від насиченості вашого волосся штучними пігментами і від ступеня руйнування натурального пігменту.

Чи ви фарбуєте шевелюру вперше, рік, два або кілька десятків років, подкрашиваете тільки коріння або робите «протяжку» по всій довжині – все має значення. Професійні фарби виводяться швидше, особливо якщо застосовується «рідна» емульсія, «магазинні» – більш в’їдливі. Вважається, що рудий пігмент найстійкіший. На ділі може виявитися, що змити руду фарбу набагато простіше, якщо вона застосовувалася нетривалий час і більше зусиль потрібно, щоб змити чорну фарбу з волосся особливо при багаторічному її заподіянні.

Не виключено, що знадобиться не одна процедура і швидко змити фарбу не вийде. Не дивуйтеся, якщо на наступний день локони потемніють. Значить, вони недостатньо добре були промиті, барвник змився не повністю і молекули знову утворили зв’язок.

Змивайся!

Перш ніж зважитися на черговий експеримент, запам’ятайте, що змивка:

  • Не поверне природний тон. Згідно з механізмом фарбування, природний меланін більше не існує;
  • Безсила при знебарвленого волосся, адже відсутня штучний пігмент та нічого «змивати»;
  • Не вміє видаляти безаміачну фарбу, тому що її частинки не пов’язані між собою, відповідно, нічого руйнувати;
  • Не позбавить від хни та інших натуральних барвників. При довгому використанні їх молекули накопичуються на кутикулі, але не утворюють зв’язків між собою;
  • Видаляє тільки штучний пігмент з кортекса. Це все на що вона здатна. Емульсія не буде працювати на натуральних волоссі не намагайтеся з її допомогою освітлити пасма.

Якщо таки зважилися провести вдома таку спец операцію, то ось вам на допомогу загін бійців-смывателей:

Бренд Об’єм, мл Середня ціна, крб Paul Mitchell Backtrack 300 2200 Light Remake Hair Colour 200 1500 Salеrme Colour Reverse 400 1000 Brеlil Colourianne Colour Remove System 250 1000 Kapous Decoxone 2faze 400 550 Estеl Colour off 450 450

Список далеко не повний, реальний асортимент набагато ширший. Уважно читайте опис кошти і принцип його дії, щоб не вибрати замість кислотного змивки лужної освітлювач. Обраний склад наноситься на волосся, прогрівається феном і змивається. Вся процедура повторюється необхідну кількість разів. Скільки – залежить від кількості барвника. Ретельно штудируйте інструкцію і все вийде.

Тепер ви знаєте, як швидко і без шкоди позбутися стійкої фарби для волосся. Звичайно, випадки бувають різні і може саме у вашому кислотна емульсія не впорається. Потрібно приймати більш жорсткі заходи і кликати на допомогу перекис з аміаком. Тоді краще «здатися» в руки фахівця. А після всіх змивів не гріх і олійно-медово-кефирными масочками побалувати шевелюру. Всім бажаного кольору і відмінного настрою!