Такий одяг мешканці Києва та гості міста зможуть побачити ні в одному модному бутіку столиці. А чому? Вся справа в матеріалі, з якого «зшиті» незвичайні сукні.

Сукні з керамічної плитки!

У Києві художниця представила виставку одягу під назвою «Second Hand»

Якби епатажна Леді Гага дізналася, що ця одяг виготовлений з керамічної плитки, то примчала на всіх парах до Києва, щоб придбати пару-трійку костюмів для своїх виступів. Правда, такі плаття можна одягти, а от сфотографуватися на їх фоні можна запросто.

Нестандартне мислення і натхнення, дозволяє художниці створювати незвичайні скульптури із звичайних матеріалів. Для втілення своїх арт-об’єктів Жанна Кадирова використовує цемент, плитку, газети і навіть асфальт.


На створення виставки одягу Жанну надихнула стара радянська плитка, яка облицовывала стіни будинків Дарницького шовкового комбінату.

На його місці тепер знаходиться «Арт-завод Платформа» з прилеглим до нього ТЦ «Даринок», в якому і проходить виставка. Колись в радянські часи Дарницький шовковий комбінат був великим об’єктом легкої промисловості, за виробництвом тканин працювало 7000 осіб.

Потім комбінат припинив своє існування, щоб через десятки років відродиться в проекті Жанни Кадирової, яку вона символічно назвала «Second Hand».

Відвідувачі виставки можуть дізнатися в одязі знайомі силуети з гардеробу звичайної людини. На дерев’яних вішалках висить плаття, блузи, майки та брюки. Жанна, дівчина з гумором, не обійшла стороною такі зручні й актуальні у всі часи сімейні труси в синьо-блакитну клітку.

Привертає увагу дует вечірнього сукні з чорною і блідо-блакитний плитки і суворого піджака, зробленого з чорної плитки з смарагдовим відтінком. Цікаво виглядає сукня з синім верхом і сірими ажурними візерунками на білому фоні, а також забавні блакитні брючки з малюнком.

Експозиція одягу вийшла багатогранною, завдяки застосуванню плитки різних кольорів, розмірів і фактур. На створення оригінальної виставки Жанна Кадирова витратила місяць роботи, але результат цього вартий.

Вона дала старій плитці другу життя, запропонувала подивитися на радянське минуле через призму сучасності. Цікаво те, що раніше Дарницький шовковий комбінат випускав тканини, щоб одягати людей, а тепер художниця створила одяг з матеріалів, в які був одягнений» сам комбінат.

Всі бажаючі доторкнутися до історії і подивитися на унікальну виставку можуть в ТЦ «Даринок» до 12 травня.