Одяг «секонд-хенд»

Одяг з других рук викликає досі неоднозначну реакцію, хоча практика покупки поношених речей налічує вже дуже багато років. Деякі люблять відвідувати такі магазини і потім хвалитися унікальними речами, які вдалося «вивудити» з купи одягу або взуття. Деякі вважають це справа ганебним і всіляко уникають подібних точок продажу. Є люди, які ігнорують магазини з одягом секонд-хенд виключно за гидливості. Давайте спробуємо з’ясувати, таять небезпеку речі з других рук і розглянемо дві найбільш поширені «страшилки» про речі цієї категорії.

Одяг «секонд хенд»

 • Від речей з «секонду» можна підхопити хворобу.
 • Всі поношені речі проходять обов’язкову обробку і дезінфекцію – інакше речі не дозволять вивезти з-за кордону і ввезти в нашу країну. Проте завжди є ризик потрапити на контрабандний товар, який, зрозуміло, не минає всіх належних процедур по очищенню. Крім того, є захворювання (наприклад, шкірний кліщ), яким не страшна та очищення, яку проходять речі.

 • Речі з «секонд-хенду» обробляються шкідливими для здоров’я речовинами.
 • Дійсно, при обробці речей з других рук використовуються дуже сильні хімічні сполуки. Пароформалиновая обробка покликана знизити кількість бактерій на речі до прийнятного рівня. Але самі речовини, якими обробляється взуття і одяг, у великій концентрації можуть чинити негативний вплив на здоров’я людини.

  Одяг «секонд хенд»

  Що ж робити, щоб убезпечити себе від можливих небезпек? В самому магазині речі краще приміряти поверх ваших, а руками, якими чіпали одяг, краще не терти очі і не торкатися до обличчя. Так ви захистите себе від бактерій і мікробів тих людей, які міряли ці предмети до вас.

  Здоров’я експерти сходяться в думці про те, що у випадку з поношеним одягом краще зайвий раз перестрахуватися. Тільки що куплені речі рекомендується прати кілька разів на довгих циклах прання при температурі 60 градусів, а після пропрасувати при тих температурах, які допустимі для цієї тканини. Якщо дозволяє погода, випрані речі ще рекомендується і заморозити.

  Одяг «секонд хенд»

  Зараз навіть модні критики погоджуються, що речі, що були в користуванні, це-величезне поле для фантазії, для розвитку смаку. Іноді, щоб визначитися зі стилями одягу, щоб якомога вдаліше укомплектувати свій гардероб, потрібно експериментувати з речами, перебрати не одну дюжину деталей гардеробу. Погодьтеся, фінансово це дуже затратно. Ось тут-то «секонд» і може стати в нагоді.

  Проте багато хто в гонитві за дешевими речами, з азарту, або від невміння відсіяти непотрібне, набирають дуже багато одягу. У підсумку сума, витрачена на купу ношених речей, виходить такий, як якщо б людина купив обновку у звичайному магазині. Приміряючи одяг в «секонді», варто виважено подумати – чи придбали б ви цю річ, будь вона новій? Або ви купуєте її тільки із-за дешевизни?