Перманентна фарба для волосся: що це таке і з чого складається

Перманентна фарба для волосся: що це таке і з чого складається

«Змін вимагають наші серця! Змін вимагають наші очі!» – співав великий Віктор Цой. Більш підходящої пісні, що відбиває мінливість жіночої натури не придумати. Сьогодні хочеться пурхати білявим ангелом, завтра в образі запальної Кармен грати на кастаньєтах, а через тиждень грайливо мружиться хитрюгой лисичкою. Перманентна фарба допоможе втілити в життя новий колір волосся. Пора дізнатися що це таке і чи не шкодить волоссю, а то багато міфів і “страшилок” розвелося на її рахунок.

Історія, що йде корінням в старовину

Перманентна фарба для волосся: що це таке і з чого складаєтьсяФарбування локонів – це вам не хухри-мухри, а ціле давнє мистецтво. Так кажуть історики. Хна, індиго, куркума, амла, чорний горіх, червона охра – що тільки прадавні красуні не втирали в свої локони, в бажанні змінити їх колір.

Товариші хіміки приклали свої руки до барвистим експериментів в XIX столітті. У 1860-х роках був зроблений крок назустріч сучасної фарбі для волосся. В цей період було зроблено відкриття, що речовина зі складною назвою парафенілендіамін або PPD швидко окислюється на повітрі. Окислюючись, PPD перетворюється в темно-синій пігмент.

В цей же час модниця Франція задала тон на біляві локони. Лондонський хімік E. H. Thiellay і паризький перукар Leon Hugot вирішили об’єднати свої уми і зусилля. В результаті представили пероксид водню в якості найкращого способу освітлення.

У 1907 році Ежен Schueller майбутній засновник L’oreal, створив першу синтетичну фарбу, а через сорок років, німецька косметична фірма Schwarzkopf запустила в продаж перший продукт для домашнього використання «Color Poly». З тих пір виробництво фарб для волосся перетворилося на багатомільярдну промисловість, що випускає продукти на будь-який смак і колір.

З чого ж, з чого ж зроблені наші дівчата?

Минуло понад 150 років з дня винаходу фарбувальних продуктів, а головні дійові особи в рецептурі залишилися колишніми: парафенілендіамін і його похідні, аміак і перекис водню. Повірте, хіміки працюють не покладаючи рук, фарбують один одного в нові тони, але замінити на альтернативні компоненти у них не виходить. Не тому, що нероби, просто інший принцип впливу на волосся їм не підвладний поки.

Щоб змінити колір шевелюри на новий, потрібно спочатку позбутися старого. На жаль і ах. Відтінок надає локонам пігмент меланін, а точніше, співвідношення двох типів: еумеланіна і феомеланіна.

Еумеланін викликає відтінки від коричневого до чорного, феомеланін дає кольору в діапазоні від блондина до червоного. Різниця у відтінках залежить від концентрації цих двох пігментів. Низька концентрація меланіну в цілому дає на практиці світле волосся.

Щоб зруйнувати натуральні пігменти до складу перманентної фарби кладуть цілий список різних речовин. Основні компоненти такі:

Оксидационные пігменти

Перманентна фарба для волосся: що це таке і з чого складаєтьсяТобто речовини, що дають колір при окисленні. При цьому, окислюючись, вони стають дуже активними і реагують з іншими кольоровими компонентами, доданими до фарбу.

В ролі основного оксидационного пігменту як і раніше виступає парафенілендіамін. Чим темніше відтінок, тим вище його зміст. Хоча його персона і оточена низкою претензій в плані безпеки.

Дійсно, PPD – досить сильний алерген, може викликати подразнення шкіри, свербіж і почервоніння. Втім, як і інші, що входять до складу перманентної фарби речовини.

Подумайте самі. Перманентна фарба – досить агресивний продукт, принцип дії якого заснований на ряді хімічних перетворень. Дивно було б чекати від неї, наприклад, лікувального ефекту. Все залежить від вашої чутливості та індивідуальності. Адже хто страждає алергією на ромашки, кошенят і шоколад, а тут перманентна фарба. Не дарма в інструкції російською по білому написано про бажаність тесту на чутливість і відстеження реакції протягом 48 годин.

Не вірте чуткам, PPD не заборонений в Європі при створенні фарб для волосся. Немає й офіційних медичних досліджень про те, що він викликає рак або проникає в головний мозок і роз’їдає його. Так, проведено багато медичних робіт з вивчення ракових захворювань і використанням перманентних барвників. Ні одне з них не довело існування взаємозв’язку. Сумний парадокс, але часом рак легенів вбиває людей, які ніколи в житті не тримали в руці сигарету.

Зміст PPD перманентних фарбах обмежено і спеціальні органи за цим суворо стежать. Використовують і аналоги парафенілендіаміну, його похідні, але кращу альтернативу для постійного фарбування вченим ще належить знайти.

Перекис водню і аміак

Перманентна фарба для волосся: що це таке і з чого складаєтьсяБоні і Клайд. Процес фарбування протікає в кислому середовищі, а тому без аміаку не обійтися. Він також повинен «взлохматить» лусочки волоса, щоб пігменти могли пробратися всередину кортекса, шару в якому живуть меланіни. Мабуть, перманентна фарба, одна з небагатьох продуктів, якими реально підходить рекламний слоган «Діє в глибині волоса».

Перекис водню або мовою професіоналів, оксид, радісно біжить назустріч аміаку. Вони з’єднуються і одночасно запускають безліч процесів. Утворюється атомарний кисень, який без жалю руйнує натуральний меланін.

PPD або його аналог окислюється, утворюється пігмент. Молекули пігменту забираються в спустошений волосся і вже там зручно влаштувавшись, утворюють міцні зв’язки між собою. Саме на цьому етапі створюється новий колір, сама по собі фарба безбарвна. Тому виробник і пише на коробочці попередження. Не виключено, що на ваших локонах відтінок може дещо відрізнятися від того, що намальовано на картинці.

Іншими словами, процес фарбування складається з двох: невидимого очі знебарвленню і подальшого прояву відтінку.

Увага! Маркетинг в дії

Безаміачні фарби не містять аміак, в їх складі, наприклад, етаноламін. Діє аналогічно, але слабше. Тільки така фарба вже не може називатися перманентною, вона відноситься до полуперманентным.

Маркетинг в дії-2. Одна компанія запустила нову лінійку засобів «з кисневою основою». Мабуть, метою був асоціативний ряд: кисень–повітря–життя–здоров’я. Всі перманенты на кисневої основі. Нещадною і руйнівною.

Кольорові компоненти

Будь-яка фарба для волосся містить, звичайно, не один забарвлює компонент, а цілий букет, інакше не створити виробникам такі багаті палітри відтінків. Так звані кольорові з’єднувачі. Вони згруповані у три великі категорії: сині, червоні та зелені. З’єднуються вони химерним чином під дією аміаку і перекису з оксидационным пігментом і вуаля! З’являються на світ різноманітні тони і відтінки.

Актори другого плану

До них відносяться розчинники (наприклад, пропіленгліколь, вода, етанол), стабілізатори (фосфорна кислота), антиоксиданти (аскорбінова кислота, сульфіт натрію), іони металів, загусники, кондиціонери, консерванти, віддушки. Ось така начинка у «перманентного пирога».

Мас-маркет VS Professional

Вічна баталія. Жваві дискусії йдуть на форумах по їх душу. Скільки людей, стільки й думок. В основному, звичайно, лають перманентні фарби для волосся, що продаються в звичайних магазинах, і вихваляють ті, з якими працюють перукарі. Останні, до речі, легко придбати в спеціалізованих магазинах, ціна, правда на порядок дорожче, ніж у мас-маркету.

В чому ж принципова різниця між цими продуктами? В тому що кошти, що стоять на поличках у звичайних магазинах створені за принципом універсальності. Виробник, створюючи свій черговий забарвлює шедевр, заздалегідь не знає, хто захоче його купити і застосувати. Панянка з сивими, кучерявими, щільними, тонкими, світлими, рудими, темними, раніше пофарбованими або натуральними волоссям.

Жінку заборонено розчаровувати і засмучувати. Не можна допустити ситуації, коли колір не взявся» або вийшло кардинальна відмінність від того, що було задумано. Тому при виробництві такої перманентної фарби для волосся спочатку використовується більш високий відсоток аміаку, оксидационного пігменту та самого оксиду, тобто перекису водню. Ось і вся відмінність. Хоча ходять різні версії.

Запускають качку, а приносить сорока на хвості

Міф Правда Мас-маркет сильніше пошкоджує волосся, ніж професійні продукти І ті, і інші можуть шкодити з однаковим ступенем, роблячи локони ламкими і сухими. Все залежить від того які волосся, як часто і в який колір зафарбовуються Професійні тюбики містять більше уходових компонентів, живлять і зволожують. Це перманентна фарба. Містить аміак і перекис водню. Вона не може живити і зволожувати, вона створена фарбувати волосся, тобто спочатку руйнувати старе, а потім створювати новий колір У складі мас-маркету є погано очищені пігменти, які токсичні для людини, не кажучи про шкоду для волосся При створенні всіх фарб для волосся використовуються спеціальні очищені компоненти в безпечних для людини дозах Мас-маркет містить солі важких металів Та ж пісня, ці компоненти можуть міститися в будь-яких фарбах, у професійних теж. Наприклад, є так звані прогресивні барвники, на основі ацетату свинцю і цитрату вісмуту. Обидва працюють повільно і поступово забарвлюють волосся в темний колір після застосування.

Багато чого ще кажуть. Не вірте сліпо всьому. Звичайні фарби для волосся мають право на життя. Кожен випадок треба розглядати індивідуально.

Добре бути знавцем своєї справи

Професійні фарби мають незаперечну перевагу – вибір оксиду і можливість змішування різних тонів. Створюючи мікси з засобів з урахуванням вихідного кольору і стану волосся, перукарі можуть втілювати в життя неповторні відтінки.

Залежно від мети фарбування використовують 1,5%, 3%, 6%, 9% і 12% оксиди. Якщо є бажання злегка освіжити натуральних колір волосся, то беруть легкий оксид 1,5% або 3%. Хочеться кардинальних змін або сивина вимагає маскування – здрастуйте 6% або 9%.

Складність в тому, що професіонали знають в яких пропорціях потрібно змішати різні тони і оксиди, в залежності від бажання клієнта. Якщо душа вимагає творчих поривів, теж можете поекспериментувати. Жінку ж не зупинити в гонитві за красою. Якщо експеримент буде невдалим завжди можна перефарбуватися або зробити змивку. До речі, а ви чули, що можна вивести фарбу з волосся кефіром, лимоном і медом? Швидше читайте ось цю статтю. Вона розповість вам всю правду.

У мережі ви можете зустріти безліч страшилок. Тепер ви знаєте, що перманентна фарба одночасно і шкідлива і безпечна для волосся. Що це залежить від частоти використання. Таке, втім, можна сказати і про інших творіннях людини. Вітаміни, алкоголь, солярій, жіночі трусики-стрінги, навіть носіння памперсів і те піддаються сумнівам і гонінням. У суперечці народжується істина. Зберігайте розсудливість. Все добре в міру, адже об’ївшись солодкими апельсинами та шоколадками можна покритися плямами і почати свербіти. Яскравих вам квітів і локонів!