Хороший проект для починаючої швачки, так як у цього сарафана всього один шов, а також непогана практика відпрацювання збірок одним стібком. До того ж одяг для ляльок, виготовлений своїми руками, це не тільки красиво,але і дуже практично.

Зміст статті:

 • 1 Матеріали для лялькового сарафана
 • 2 Викроюємо тканина для майбутнього сарафана ляльки
 • 3 Розмітьте сарафан по лінії для збірки
 • 4 Обверложьте край подолу сарафана
 • 5 Зшиваємо сарафан
 • 6 Підшиваємо верхній край лялькового сарафана
 • 7 Регулюємо частини лялькового сарафана перед складанням
 • 8 Перевіряємо, як буде сидіти перед сарафана на ляльці
 • 9 Виконуємо виворітний шов лялькового сарафана
 • 10 Пришиваємо лямки і бантик до лялькового сарафана
  • 10.1 Новини моди

Матеріали для лялькового сарафана

Сарафан ляльки Лотті виконаний з невеликого шматка досить щільної бавовняної тканини.

Для сарафана також підійдуть використані нові хустки і інші більш легкі бавовняні тканини. Стьобані матеріали можна використовувати для створення невеликих ляльок і лялькового будиночка. До стеганным відносяться бавовняні або більш важкі за фактурою тканини.

Крім тканини, вам знадобляться голки і нитки, стрічка для пояси, гострі ножиці для тканини, флізелін, щоб не було видно швів і тонка, практично невидима еластична нитка. Для лялькового будиночка і таких ляльок, як Лотті підійде нитку товщиною 7 мм Її можна розділити на кілька ниток і скласти їх разом, тоді вони не порвуться.

Ви також можете відповідну нитку в спеціалізованих магазинах по продажу тканин або пряжі. Одяг для великих ляльок можна шити розтягуються швейними нитками або використовувати шнур.

В залежності від типу тканини, ви також можете використовувати спеціальний клей для тканини або обверложить тканину, щоб запобігти осипання тканини по краях. Обов’язково до прочитання: Moschino і модна барбі весна-літо 2015.

Такий сарафан можна зшити і без машинки. Пунктирним стібком необхідно зібрати деталі сарафана, потім выстрочить шви, пришити стрічки і підшити «ялинкою» низ виробу.

Лялька Лотті — ідеальна модель для новачка.

Викроюємо тканина для майбутнього сарафана ляльки

Викроєний шматок тканини долже спокійно обертати тіло ляльки в 2,5 рази.

Для сарафана, як на картинці, вам знадобиться прямокутник з тканини приблизно на 2,5 см більше орієнтовної довжини майбутнього сарафана. При цьому він повинен бути досить широким, щоб обертатися в 2,5 рази навколо тіла ляльки. Якщо у ляльки досить велика голова порівняно з тулубом, то вам варто підбирати розмір тканини, орієнтуючись на голову або враховувати пропорції тіла ляльки. Так, якщо у ляльки непропроционально велике тіло або стегна, то вам потрібно більше тканини.

Не економте на ширині тканини. Якщо ви правильно викроїли прямокутник, то спідниця сарафана буде ідеально відвисати у формі дзвона.

Як зшити плаття для ляльки Монстер Хай або Барбі або будь-якої іншої ляльки (відео)

Переконайтеся, що ви правильно викроїли шматок тканини, щоб при складанні вироби ніякі його частини не випирали.

Розмітьте сарафан по лінії для збірки

Проведіть потрібну лінію з виворітного тканини за допомогою лінійки икарандаша або портновского крейди.

Для початку намітьте тонку лінію олівцем на зворотному боці тканини, відступивши приблизно на 1/2 дюйма від верхнього краю. Лінія повинна прокладатися на тканини по всій довжині прямокутника. Намітьте 4 лінії нижче першої.

Оскільки ця лялька дуже маленька, досить прокласти лінії на відстані 1 мм один від одного. Відміряйте відстань від верху вашого лялькового сарафана, вимірявши ширину ліній і поділіть це відстань на 4.

Так ви визначите, скільки повинні відступити від верхньої лінії вироби.

Обверложьте край подолу сарафана

Поділ сарафана можна виконати з оборками, досить приутюжить і пристрочите контрастну стрічку до низу сарафана вашої ляльки.

Найпростіший спосіб додати подолу сарафана ляльки закінченість — підшити до низу подолу флізелін або сорочечную стрічку. Загорніть нижню частину тканини, де ви хочете, щоб нижній край подолу сарафана вашої ляльки (орієнтуйтеся на верхню кромку тканини). Загладьте низ за допомогою праски, потім вставити між загладженою частиною флізелін і проутюжьте.

Якщо ви не впевнені, якої довжини має бути сарафан вашої ляльки, відкладіть вниз на потім, коли ви зберете виріб. Ви можете використовувати флізелін для верхньої кромки, а також, якщо ви хочете, ви можете трохи ущільнити тканину, але врахуйте, що це можна робити тільки для невеликих за розміром ляльок. Виконайте збірку верхнього краю, як показано далі.

Якщо ви хочете, то можете прошити поділ за допомогою потайного шва.

Зшиваємо сарафан

Затиснувши тканина між пальцями однієї руки, трохи розтягуємо її, після чого починаємо зшивати пунктирним швом.

Щоб зібрати верхній край сарафана, зшиваємо пунктирним швом по намічених лініях. Намагайтеся робити короткі стібки по 3 мм в довжину. Чергуйте стібки таким чином, щоб стібки верхнього ряду розташовувалися над стібками другого ряду і так далі. Це створить ілюзію зібраності тканини в дрібну складку. Крім того, виріб буде виглядати акуратно.

Не сильно розтягуйте тканина, досить тримати їх пальцями однієї руки під час прокладання стібків. При цьому ваша тканина повинна розташовуватися в одній площині до тих пір, поки ви не зберете верхній край виробу.

Підшиваємо верхній край лялькового сарафана

Верхній край сарафана ляльки перевертається на виворіт після чого сметывается. Рекомендуємо почитати: Святкові сукні для дівчаток.

Коли ви закінчите виконувати стібки по намічених лініях, вам необхідно закінчити верхній край сарафана вашої ляльки. Для цього зніміть верхній край приблизно на 2 мм, а потім пришийте обрізну крайку до краю вироби з виворітного боку, як показано на рисунку. Для цього досить використовувати подшывочный потайний шов. По техніці виконання схожий зі стібком для підшивання виробів вручну.

Регулюємо частини лялькового сарафана перед складанням

Еластичні нитки зав’язують з одного краю, а потім обережно витягають через верх лялькового сарафана

Коли ви закінчили верхній край вашого лялькового сарафанчика, саме час робити зборку виробу за допомогою еластичних ниток.

Для цього зафіксуйте еластичні нитки з одного боку вашого виробу. Обережно потягніть нитки за інший кінець і витягніть їх через верх вашого сарафана. Пальцями розпрямите «складки» з протилежного боку тканини, або проженіть їх вниз до центру тканини, якщо у вас вийшли маленькі стібки.

При необхідності тягнути за кінці еластичної нитки, після чого встановіть складки.

Ваша мета: домогтися рівномірності складок, як показано на фото. Стежте, щоб з боків, спереду не було складок, тому що сбоков ви будете притачивать перед сарафана до задньої його частини.

Перевіряємо, як буде сидіти перед сарафана на ляльці

Перед тим, як пришивати перед сарафана до задньої частини, дивимося, як будуть виглядати скалдки на сарафані.

Перед тим як пришивати перед до задньої частини, подивіться, як сарафан буде в цілому сидіти на ляльці. Якщо складки занадто сильно перетягують ляльку спереду, розподіліть еластичні нитки рівномірно. Якщо ж у сарафана занадто слабо виражена «складчастість», підтягніть еластичні нитки.

Також перевірте, щоб збірка була розташована симетрично голові і стегон ляльки, після того, як обидві частини сарафана будуть зшиті.

Якщо збірка виконана занадто щільно, ослабте її в районі голови і стегон, щоб все виглядало акуратно.

Щільність складання визначається кількістю виконаних вами стібків для кмітливості, а також щільністю тканини.

Виконуємо виворітний шов лялькового сарафана

Для складання сарафана досить прокласти голкою виворітний шов ззаду сарафана.

Якщо сарафан підходить вашої ляльки за розміром і пропорціями, саме час виконувати виворітний шов. З’єднуємо верхній і нижній краї сарафана. Слідкуйте за тим, щоб краї тканини були з’єднані правильно.

Використовуйте тонку голку (для маленьких стібків), щоб прокласти прямий шов, відступивши від країв тканини приблизно 3-6 мм

Обріжте залишилися краї тканини за допомогою зигзагоподібних ножиць (якщо вони у вас є), обверложьте їх або проклейте клеєм для тканини.

Як зробити літній сарафан для ляльок (відео)

Щоб вам було простіше, відмітьте простим олівцем лінію, де ви хочете прокласти шов. Прокладіть шов по наміченій лінії.

Пришиваємо лямки і бантик до лялькового сарафана

Щоб сарафан мав закінчений вигляд, пришийте до нього лямки і бантик з контрастною стрічки.

Так ляльковий сарафанчик буде мати закінчений вигляд. Ви також можете зробити сарафан без лямоу і прикрасити його бантом або брошкою.

Для таких ляльок як Лотті бантик на сарафані можна прихопити одним стібком з вивороту. Лямки для сарафана можна виконати з контрастною кольоровий шовкової стрічки шириною 6 мм, а потім пришити їх з виворітного боку сарафана.

Для цього вам достатньо виконати кілька стібків. Для початку зніміть сарафан з ляльки. Стібки прокладайте спочатку тільки ззаду.

Потім повторіть все те ж саме для лямок спереду. Всі операції виконуйте, вивернувши сарафан на виворітну сторону. Коли закінчите виверніть і надіньте сарафан на ляльку.

Якщо у вашої ляльки фіксуються руки, то замість лямок ви можете придумати щось на зразок краватки.

Приміром, як лямка на ляльковому купальнику. Ви протягнути стрічку через голову і пришити її до передньої частини сарафана. Так, у вас відпаде необхідність думати про те, як протягнути лямки лялькового сарафана.

Щоб зробити бантик ви можете також взяти звичайний шнурок в тон лямок і, зав’язавши з нього імпровізований бант, пришити його спереду. Використовуйте клей для тканини прикріпіть його за допомогою пари стібків.