У молодят, які вірять в Бога і виконують канони православної церкви, що таке питання не виникає. Вони знають, що церковні правила вчасно постів настільки несумісні з традиціями проведення весільного торжества, що легше зіграти весілля в інший день. Втім, якщо всі учасники весільного торжества істинно віруючі люди, вони можуть на весільному банкеті вживати тільки ті страви, які дозволені церковними правилами у відповідні дні Успенського посту, а веселі весільні ігри та інші розваги замінити молитвою. Прямої заборони на проведення весіль в дні осіннього Успенського посту, як і інших постів (весняного, літнього і зимового), церковні правила не встановлюють, на відміну від обряду вінчання, який у дні постів не проводиться. Ніяких обмежень для проведення весіль в дні релігійних постів не встановлює держава.

Коли починається успенський піст? — щороку в серпні місяці

Всі пости в поточному році

Рік Дати Успенського посту Кожен рік пост в один час 14 серпня — 27 серпня

Передбачалося, що розвал СРСР призведе до швидкого повернення населення до дотримання церковних канонів. Насправді статистичні дослідження, проведені в роки перебудови, показали, що ці очікування не виправдалися. Результати одного із соціологічних досліджень показали, що майже 47% опитаних заявили про віру в Бога і ще чверть опитаних про коливаннях між атеїзмом і вірою в Бога. Про прихильність до атеїзму заявили лише близько 38% респондентів, при цьому кожен сьомий з них вірив у прикмети. Здавалося б, відродження прихильності населення до релігійних канонів йде дуже швидко, в порівнянні з останніми роками існування СРСР кількість віруючих зросла в 4 рази. Але при більш глибокому аналізі результатів статистики, виявилося, що за віковими категоріями кількість віруючих в Бога було найбільшим у осіб старше 60 років, серед яких віруючих було 85%. Про частому спілкуванні зі священиком заявили 1% усіх опитаних, у т. ч. 3% віруючих, про повну відсутність спілкування зі священиком заявило майже 80% опитаних, у т.ч. більш 60% віруючих. 44% опитаних заявили, що не прочитали жодного рядка Біблії. Ці цифри показують правдиві результати «релігійного відродження» Росії.

Не менш красномовні статистичні дані, що характеризують відношення до церковними правилами осіб, які цікавляться питанням, що можна грати весілля в дні Успенського або іншого поста. Про суворому дотриманні релігійних постів з 2000 опитаних центром РОМИР заявили 40 осіб, про невдалу спробу постити 550 осіб, про нерозуміння значення посту 1320 чоловік, не змогли відповісти на це питання 90 осіб.

Для тих, хто бажає зіграти весілля в дні Успенського посту 2017 року, дотримуючись релігійні правила, корисно знати, що у дні посту, що припадають на п’ятницю, середу та понеділок вживаються тільки пісні страви без відварювання їх, в четвер і вівторок вирішуються відварні страви без додавання олії, по неділях і суботах — варені страви з додаванням масла і вино, в дні Успенья Богородиці та Преображення Господнього до дозволених страв відвареною додається риба. У царській Росії не тільки церковні правила, але і государеві закони забороняли звеселяння в дні Великого і Успенського постів. Обмеження в їжі очищають тіло, а утримання від вад, гріхів і пристрастей покращує духовний стан віруючого.