Великий піст без всяких сумнівів є однією з найголовніших подій у році. Багато хто задається питанням щодо того, чи можна в цей період грати весілля або ж варто почекати закінчення посту. Дана стаття ідеально підійде для тих, хто мучиться в сумнівах або кому просто необхідний слушну пораду.

Великий піст триває 40 днів до Великодня. Захоплює він деколи 3 місяці в році, точно квітень, а також лютий і вкрай рідше травень.

Розклад і календар Великого посту по рокам до 2020 року.

Рік Дати Великого посту 2016 14 березня — 30 квітня 2017 27 лютого — 15 квітня 2018 19 лютого — 7 квітня 2019 11 березня — 27 квітня 2020 2 березня — 18 квітня

Перш ніж планувати весілля, загляньте в православний календар і позначити як особливі дні всі ті дні, на які випадає посаду і ваше весілля ймовірну. Слід розуміти, що весілля у великий піст неможлива для істинно віруючих людей. Подібного роду жест буде свідчити про те, що людина не поважає церковні канони, і йде проти традицій і правил, прийнятих у християнському суспільстві. Згідно тлумаченням священнослужителів, піст – це, насамперед, час, який потрібно присвятити покаяння і намагатися обмежувати себе від різного роду земних утіх і розваг і проводити його потрібно відповідно.

Вінчання для віруючих людей є невід’ємною частиною весільного торжества. Якщо ви плануєте, а своє весілля провести також і церемонію вінчання, то в період великого посту це зробити буде неможливо. Таким чином, цілісність всього весільного заходу ставитися під велике питання, так як в один день доведеться грати весілля, а в іншій, набагато пізніше, вінчатися. Напевно, подібний розклад не підійде для багатьох з тих, хто збирається відвідати ваше торжество. Цілісність події буде втрачена, що явно не надасть сприятливе враження на відчуття від усього весілля.

Саме ж по собі весільну захід є одним з найбільш яскравих і радісних моментів у житті двох люблячих людей. Чи весільне торжество можна провести смиренно і без веселощів, а отже, поняття весілля і пост по своїй суті не сумісні. Та й невід’ємною частиною будь-якого весілля є перша шлюбна ніч, що в період посту вважається неприпустимим.

Крім усього зарахованого, слід також взяти до уваги той факт, що призначаючи весілля на час великого посту, ви поставите в незручне становище ваших гостей. З одного боку їм незручно відмовляти вам, так як жест подібного роду буде свідчити про їх небажання, бути присутнім на одному з найбільш яскравих подій вашого життя. У той же час, давши згоду, і будучи зразковими християнами, вони поставлять під сумнів свої духовні почуття і силу своєї віри, так як будуть веселитися під час посту.

Окремої згадки гідна і їжа, яка готується для святкового столу. Чи готові ви повністю відмовитися від алкоголю? Адже в пост вживання алкоголю, як і м’ясні вироби, є неприпустимими. В результаті доведеться робити пісний стіл. Всі гості буду задоволені таким ходом подій? Питання досить індивідуальний і спірне.

У разі якщо по ряду обставин весілля перенести неможливо і необхідно провести обряд одруження саме в дні посту, розплануєте все по-розумному. Зрештою, сама по собі весілля, як вже стало ясно з викладеного вище матеріалу, не є чимось неприйнятним. Більшість претензій ставитися до супроводжує процес одруження заходам, таким як багате застілля і шлюбна ніч. Чому б в такому випадку не розписатися у призначений день, а процес святкування весілля перенести на іншу дату, по закінченню великого посту?

Таким чином, шлюб буде укладений в строк, а супутні заходи будуть проведені в необхідний час. У той же час подібного роду випробування покаже: наскільки подружжя віддані один одному, і на які жертви вони готові заради любові. Зробіть весільну фотографію після того як розпишіться і вирушайте на прогулянку, яка буде невеликим урочистим моментом для вас і вашій другій половинці. Можливо, подібна планування подій не дуже сподобається запрошеним гостям. Але ж чомусь в даному випадку теж необхідно пожертвувати. Нехай в цей раз це буде прихильність деяких запрошених гостей.

Пам’ятайте про те, що весілля – це подія, яка має бути одним із найяскравіших у житті двох люблячих один одного людей. Саме з цієї причини необхідно розпланувати її заздалегідь і врахувати всі найменші деталі та особливості. Зробіть цей день незабутнім не тільки для вас, але і для ваших гостей, які стануть свідками цього чудово урочистості.