Однак при виборі форми, необхідно звертати увагу не тільки на її зовнішній вигляд. Адже те як виглядає форма, зовсім не є єдиним критерієм, на який варто спиратися при виборі одягу в якій дитина буде проводити значну частину часу.

Як правильно вибрати шкільну форму

Вибираючи шкільний одяг необхідно зупиняти свою увагу на таких деталях як:

1) якість матеріалу з якого виготовлена безпосередньо форма.

2) чи буде в цій формі зручно дитині.

3) наскільки вона відповідає вимогам безпеки.

4) міцність матеріалу з якого форма виготовлена і довговічність.

Шкільній формі 2015 — 2016 доведеться витримати масу випробувань, адже дитина буде перебувати в ній більшу частину дн, а з цієї причини вона нарівні з тим що має бути хорошої якості повинна бути дуже зручною і безсумнівно подобатися дитині.

Підібрати таку форму, яка відповідала б усім вимогам, є завданням не з простих, однак виконати її рекомендується кожному з батьків.

Варто відзначити, що виробники при виготовленні шкільної форми дотримуються в основному класичного стилю. Зустріти при виборі форми що-небудь незвичайне дуже складно. І це в загальному вірне рішення, адже для шкільної форми все ж існують якісь правила.

Хоча на відміну від колишніх часів, коли діти ходили абсолютно все в однаковому одязі, в сучасній школі зустріти однакові комплекти складно. Нинішнім учні мають право самі вирішувати в якому одязі відвідувати школу, необхідно лише дотримуватися загальних правил. Хлопчики можуть спокійно прийти в школу в традиційних штанях і сорочці, на сходинку можна спокійно надіти джемпер або піджак, також вітаються жилетки. У дівочому шкільному гардеробі можна зустріти різноманітні сорочки, сарафани, безліч блузок, штани і шорти, жакети й спідниці. Комплекти дитина може складати самостійно, так як йому подобається.

За рахунок різноманітних фасонів і покроїв досягається різноманітність в одязі для школярів. Якщо покрій і фасон можна підбирати по своєму смаку на матеріал з якого зшита форма необхідно звернути особливо ретельне увагу.

Якість тканини — важливий момент

Від якості тканини залежить не тільки зовнішній вигляд дитини, але і його здоров’я. У тому випадку, якщо матеріал не відповідає необхідним гігієнічним нормам, від тривалого рішення одягу може розвинутися алергія і всілякі роздратування. Така ситуація дуже часто виникає якщо до складу матеріалу входить велика кількість синтетики.Також великий вміст синтетичних речовин перешкоджає теплообміну, що доставляє дитині масу незручностей. Однак якщо синтетика міститься в помірних кількостях, вона зраджує формі більшу міцність, одяг менше мнеться, за неї не треба так ретельно доглядати вона набагато довше має презентабельний вигляд.

Найкраще підбираючи шкільну форму віддавати перевагу тому комплекту який виготовлений з натуральних матеріалів, це може бути як шерсть, також бавовна або віскоза.

Слід пам’ятати, що форма ні в якому разі не повинна приховувати рух дитини і не пригнічувати його природну активність. Будь незручність викликане одягом може негативно позначитися на самопочутті, а також на успіхах дитини.Так як багатьом дітям не подобається носити піджаки, відмінною заміною може стати джемпер або бажає.Вибирати форму потрібно обов’язково з дитиною. Адже це саме йому належить протягом року носити її день від дня, і вона повинна йому подобатися.

Шкільна форма в останні роки стала предметом бурхливих диспутів педагогів, психологів, батьків і, безсумнівно, виробничників. Одні, найчастіше – педагоги, люто доводять необхідність шкільної форми, аргументуючи це як естетичними міркуваннями, так і міркуваннями дисципліни.

За твердженням прихильників форми, її наявність дозволяє мінімізувати втрати уваги, пов’язані з новим вбранням учнів, а також гармонізує моральний клімат у дитячому колективі, особливо при наявності значного соціального розшарування.

Шкільна форма – питання стилю

Противники шкільної форми, в основному – батьки та психологи наполягають на тому, що шкільна форма не тільки б’є по батьківській кишені, але і заважає самовираженню дітей і підлітків, ущемляючи їх індивідуальність, і навіть здатна стати причиною нелюбові дитини до навчання.

При цьому доводиться визнати, що в якійсь мірі мають рацію і перші, і другі. Проте в цих дебатах, як правило, вкрай рідко беруть участь власне стилісти. І зовсім даремно. Тому що останнім часом все частіше доводиться чути скарги керівників, особливо великих корпорацій і державних установ, на труднощі, пов’язані з адаптацією молодих співробітників до необхідного в цих організаціях дрес-коду.

Такі співробітники, залежно від темпераменту, які постійно порушують встановлений дрес-код, або підсвідомо сприймають його як обмеження особистих прав і свобод, що сприяє формуванню негативного сприйняття роботодавця як такого – аж до зміни місця роботи.

На думку стилістів, основною проблемою, що виникає при вільній формі одягу в період навчання, є несформованість сприйняття дитиною форменого одягу як необхідного атрибуту професійної діяльності.

Безсумнівно, можна прочитати лекцію про необхідність дрес-коду, або навіть ввести додатковий факультативний предмет. Однак дійсне, на рівні навички, сприйняття форменого одягу як необхідного атрибуту професійної діяльності найбільш ефективно формується у шкільному віці, і основним інструментом формування як раз і є шкільна форма.

Молоді фахівці, що володіють сформованим іміджем ділового стилю, набагато швидше адаптуються до роботи в умовах дрес-коду. Вони впевненіше і ефективніше за своїх колег, що не володіють таким сприйняттям, і до того ж, як правило, краще виглядають, оскільки вміють правильно носити речі ділового стилю і підбирати відповідні аксесуари. До того ж наявність дрес-коду не є для них стресовою ситуацією, що обумовлює їх більшу ефективність.

На думку сучасних стилістів, ідеальним варіантом шкільної форми можуть стати так звані капсульні колекції, що складаються з певної кількості речей, ідеально поєднуються між собою.

Капсульна колекція, створена кваліфікованими стилістами, дозволить дитині урізноманітнити гардероб, підкреслить його індивідуальність і забезпечить комфорт і самовираження в рамках єдиного, окресленого капсулою, стилю. На жаль, створення таких шкільних капсул на сьогоднішній день ще не одержало в Росії досить високій популярності

Однак саме завдяки створенню «шкільних» капсульних колекцій можна дозволити вічний спір між противниками і прихильниками шкільної форми, забезпечивши одночасно свободу самовираження і формування у дітей та підлітків почуття стилю і вміння одягатися.