Види і опис кистей для макіяжу

Щоб створити неймовірний макіяж потрібно не тільки мати якісною косметикою, але і володіти професійним інструментарієм. Підібравши правильні пензлики для макіяжу, набагато зручніше і легше працювати, а кінцевий результат буде більш ніж якісним.

Види і опис кистей для макіяжу

Професійні візажисти використовують тільки найкращі пензлі для макіяжу, чітко орієнтуються в їх видах, матеріалах, на основі яких вони виготовлені, а також з спритністю маніпулюють косметичними засобами для втілення своїх б’юті фантазій. Справжній майстер знає, як важливі деталі в створенні бездоганного образу.

Серед величезного асортименту пензликів, які різняться за формою, типом, якістю, не завжди вдається відшукати саме те, що найкраще підійде для роботи. Спробуємо розібратися в цьому розмаїтті товарів краси.

Професійні кисті для макіяжу: які матеріали використовують

Для створення кистей використовують як натуральні матеріали, так і синтетичний ворс. Ручки виготовляють з пластику, які також буває різної якості, з дерева і навіть металу.

Види і опис кистей для макіяжу

Кисті для макіяжу на основі натуральних матеріалів виглядають солідніше, вони довговічні і зручні у використанні. Однак не варто підносити натуральний ворс в ранг еталона. Наприклад, вироби з шерсті білки і поні не придатні для роботи з рідкими матеріалами (тональним кремом, консилером). До того ж, їх дуже складно мити.

Натуральний ворс прекрасний для нанесення тіней, пудри, рум’ян. А ось кисті для макіяжу з якісної синтетики бездоганні в процесі нанесення рідких тіней, блиску, тонального крему або консилера. Вони не вбирають фарбу, не утримують жир, їх легко мити.

Які кисті вибрати найкраще: секрети успішної покупки

Вибрати набір кистей для макіяжу – ціле мистецтво. Для косметики рідкої консистенції краще використовувати ворс з нейлону або таклона. Для сипких матеріалів використовують натуральні матеріали: ворс білки, соболя, кози, поні, єнота, тхора.

Види і опис кистей для макіяжу

Відмінні характеристики деяких матеріалів:

 • Кисті для тіней виготовляють із шерсті білки. Ворс досить м’який і гладкий. Він прекрасно взаємодіє з делікатною шкірою навколо очей;
 • Кисті для макіяжу очей оснащують соболиним хутром. Він більш пружний і довговічний;
 • Для нанесення пудри використовують кисті з кози. Шерсть цих тварин досить об’ємна, злегка хвиляста. Візажиста зручно розтушовувати косметику і створювати плавні переходи;
 • Набір кистей для макіяжу з вовни поні – самий бюджетний варіант. Ворс досить гнучкий, щільний, гладкий. Недорога ціна дозволяє використовувати подібні інструменти повсюдно, але вони вимагають делікатного підходу. Мити їх слід особливо дбайливо і обережно.
 • Пензель для тони

  Для нанесення тональної бази використовують плоску широку кисть. Ворс вітається з якісних синтетичних матеріалів, так як більшість косметичних засобів рідкі і задоволені жирні.

  Широкою кистю зручно формувати овал обличчя, працювати з скульптурированием зовнішності. Даний інструмент вважається обов’язковим, оскільки для нанесення тону найчастіше використовують простий спонж. Іноді візажист працює з тоном кінчиками пальців.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Види і опис кистей для макіяжу

  Види і опис кистей для макіяжу

  Пензель для коректора

  Інструмент плоский, відрізняється невеликими розмірами. Зазвичай синтетичний ворс.

  Робота з консилером або коректором передбачає делікатне вплив на ділянках навколо очей, на крилах носа, уздовж куточків рота. Вправні майстри макіяжу наносять декоративну косметику за допомогою пальців, більш тонко і делікатно працюючи з шкірою.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Види і опис кистей для макіяжу

  Кисть для пудри

  Існує два основних види кистей: овальної і круглої форми. Ворс може бути подовженим або середньої довжини. Чим довше ворсинки, тим складніше мити пензлик.

  Найбільш універсальною вважається модель середнього розміру з відносно коротким ворсом. Таким інструментом найкраще моделювати обличчя, і наносити пудру і розробляти складні ділянки при скульптуринге.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Великі кисті з об’ємним ворсом для обличчя майже не використовують. Це досить незручно. Візажисти використовують такий інструмент для вирівнювання тону зони декольте.

  Натуральні матеріали: ворс кози, поні і білки. Найдорожча – білка. Шерсть дуже м’яка, дозволяє філігранно працювати з декоративною косметикою. Злодій поні жестковат, але доступний в плані ціни.

  Для нанесення тонкої вуалі пудри багато майстрів візажу використовують кисть «кабукі». Відмінні риси: короткий корпус, кругла форма, виключно натуральні ворсинки, що відрізняються еластичністю і густотою.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Кисті для рум’ян

  Це плоский овальний інструмент на базі шерсті коня чи кози. Відмітна риса – скошений ворс. Вона м’яка і досить повітряна. Це необхідно для того, щоб отримати мазок, легкий у розтушовуванні.

  Деякі візажисти не поділяють інструментарій для пудри і рум’ян. Якісна пензлик повинна однаково добре наносити всі види пудри і рум’ян.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Опис кисті для нанесення губної помади

  Для нанесення губної помади краще використовувати пензлик з синтетики. Це універсальний варіант для роботи з косметикою будь-якого типу.

  Інструмент має особливу форму, яку не сплутати з жодною іншою. Пензлик досить тонка, край якої закінчується гостро. Це дозволяє наносити блиск або помаду будь текстури, створюючи ідеально рівний контур.

  Таку кисть слід ретельно мити після кожного використання, видаляючи залишки фарбувального кошти. Які б матеріали не були в основі інструменту, краще всього тримати пензлик в чохлі.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Види і опис кистей для макіяжу

  Які кисті використовують для нанесення основного кольору

  Для того, щоб завдати ідеально рівний тон візажист використовує плоскі широкі інструменти з ворсом колонка або соболя. Форма чимось нагадує пелюстку. Овальний контур дозволяє якісно наносити тон по всьому століття.

  Мазок зазвичай щільний, але без особливої ретельності, оскільки тіні необхідно буде розтушовувати. Непогано «пелюсткою» наносити розсипчасті тіні і пігмент.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Види і опис кистей для макіяжу

  Опис інструментів для створення темних акцентів

  Саму ювелірну тонку роботу довіряють саме цієї мініатюрної пензлику. Нею зручно наносити найделікатніші мазки, формувати складні візерунки, працювати на складних ділянках особи.

  Ширина становить 4 – 7 мм. Досвідчені візажисти люблять цей інструмент не тільки за мініатюрність форм і зручність у використанні, але і за її економічність. На невеликому пучку поміщається мінімум косметики, а значить, витратиться вона не так швидко.

  Зазвичай для неї не потрібен окремий чохол. Відразу кілька елементів зберігаються в єдиному наборі. Мити її також дуже легко.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Опис інструментів для розтушовування тіней

  Розтушувати тіні набагато складніше, ніж може здатися на перший погляд. Тільки спритність рук і якісний помазок допоможуть зробити ефектний мейк-ап.

  Ворс вітається натуральний. В основному використовують білку (для делікатної роботи) та поні (в простіших варіантах). Зустрічаються помазки круглої і овальної форми.

  Овальні моделі з округлим і скошеним краєм ідеально підійдуть для змішування кольорів на кордоні рухомого і не рухомого частини століття. Ними також наносять перламутрову пудру по закінченню макіяжу очей.

  «Бочонок» великих розмірів дозволяє якісно розтушувати і пом’якшити кордону. Зрідка майстри наносять круглим помазком світлі акценти на обличчя. Мити такі вироби не завжди зручно, але майстри рекомендують робити це регулярно.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Опис кистей для підводки

  Існують інструменти двох видів: з тонким загостреним кінцем і зі скошеним краєм. У першому випадку майстер зручно малювати лінії вздовж війкового краю, у другому – створювати контури стрілок для складного макіяжу (наприклад, в стилі ретро або для сценічного мейк-апу.).

  У деяких візажистів припасена окремо подібна пензлик для створення інтенсивного вечірнього макіяжу. Мити такі вироби необхідно часто і дбайливо.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Види і опис кистей для макіяжу

  Опис інструментів для прорисовывания брів

  Помазок для прорисовывания брів має скошену форму. Ворс використовують тхора або щетини.

  Такий інструмент дозволить рівномірно заповнити простір між волосками брів барвним пігментом. Майстер зможе сформувати красивий вигин, витончені контури і гармонійний колір.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Як вибрати самий зручний чохол: опис універсальних футлярів

  Якісні і дорогі інструменти, які приносять радість в роботі і задоволення від отриманих результатів, і зберігати необхідно за всіма канонами. Чохол може бути у вигляді футляра, тубуси, простий косметички, пенала.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Існує багато різних пропозицій: від маленького компактного сховища до цілого саквояжа. Ще один варіант: чохол для кистей у вигляді пояса.

  Кожен майстер вибирає виріб подібного роду виходячи з індивідуальних вимог і особистих міркувань. Головні вимоги, що висуваються до чохлам:

 • Пензлики мають добре фіксуватися всередині футляра;
 • Ворс на інструментах не повинен заламуватись або псуватися іншим способом;
 • Всі помазки повинні бути надійно зафіксовані і зручно вилучатись у потрібний момент;
 • Чохол повинен бути легким, виконаним із практичного матеріалу. Його треба часто мити, так як і вміст футляра;
 • Сховище для інструментів повинна бути одночасно компактним, але містким.
 • Багато майстри намагаються підібрати такий чохол, який дозволить згрупувати всі інструменти групи. Це зручно в професійному візажі.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Матеріали, з яких можна виготовити чохол, також радує своєю різноманітністю. Найпростіші варіанти — з тканини (плащової тканини або щільного деніму). Більш дорогі моделі виконані з натуральної шкіри або якісного шкірозамінника. Вони зручні в експлуатації, їх легко мити, зберігаючи естетичність і практичність виробу.

  Чохли з текстилю прийнято прати вручну або машинним способом). Тканинні футляри після частих і грубих прань втрачають свій привабливий вигляд, страждає форма, виникають проблеми з фурнітурою.

  Види і опис кистей для макіяжу

  Деякі майстри підшукують футляри з вже вбудованим дзеркальцем, вважаючи такі вироби найбільш універсальними. Говорити про кольорах і декорі не доводиться. Вибираючи між практичністю і красою, справжній майстер завжди вибирає якість.

  Види і опис кистей для макіяжу