Джинси – це найбільш зручний одяг для багатьох людей. Однак знайти ідеальну пару часто буває важко. Буває, що доводиться обійти кілька магазинів, щоб знайти те, що підійде конкретній людині. Викликано це тим, що існують різні види джинсів з різними фасонами. Фахівці рекомендують уважно вибирати моделі джинсів, адже неправильно підібраний фасон може зіпсувати вашу зовнішність. Наприклад, різновид, яка має відповідну довжину, може виявитися надто широким, або надто вузьким в поясі. Саме тому так важливо знати, які їх види представлені на ринку, щоб мати можливість підібрати найкращу модель для себе.

Види джинс

Основні поняття

Існують декілька характеристик крою, які і визначають види джинсів:

 • rise – це слово перекладається як посадка або висота талії. Посадка може бути звичайною, заниженою або завищеною;
 • fit – це слово перекладається дослівно як «пристосовувати, відповідати». У контексті ж моди даний термін пояснює, наскільки вузькими або широкими будуть джинси, як вони будуть сидіти на певній фігурі. Якщо пояснювати більш простими словами, то ця частина крою, яка знаходиться від талії до коліна джинсів;
 • сut (leg) – це слово пояснює, якими будуть штанини – кльош, звуженими чи прямими, тобто йдуть від коліна до низу моделі.
 • Основні види джинс

  Це основні поняття, які слід знати, щоб без праці розбиратися у видовому розмаїтті жіночих або чоловічих джинсів. Знаючи особливості своєї фігури, можна навіть без примірки конкретної моделі джинсів, підібрати те, що буде ідеально сидіти на вашій фігурі.

  Посадка джинсів Rise

  Фасони джинсів можуть мати різні посадки Rise. Їх досить багато, проте їх знання дозволяє підібрати джинси без подальшого розчарування:

  • High-wasted rise — висока посадка джинсів. Останнім часом такі фасони джинсів користуються великою популярністю у дівчат. Таку посадку рекомендується вибирати людям з худорлявою або стандартної фігурою, оскільки вона чудово підкреслює жіночий силует.
  • Original rise – моделі з подібною посадкою сидять трохи нижче. Вони розміщуються по природній лінії талії.
  • Low rise — моделі з низькою лінією талії. Такі джинси слід носити акуратно, ретельно підбираючи під них одяг.
  • Regular rise — моделі з середньою посадкою. Вона підходить для всіх типів фігур і є найбільш поширеною.
  • Ultra low rise — моделі з дуже заниженою талією. Жіноча модель, яку обирають тільки сміливі дівчата.

  Джинси із завищеною талією
  Джинси із заниженою талією
  Оригінальна посадка
  Нормальна посадка
  Ультра низька посадка

  Силует джинсів (Fit)

  В цілому розрізняють 7 основних видів силуету джинсів.

  Regular (Classic) fit — базовий крій джинсів, що підходить людям з будь-яким типом фігури. Фасони джинсів мають прямий і вільний крій, що дає можливість приховати недоліки фігури, як худорлявих, так і повних людей. Моделі такого типу є найбільш універсальними.

  Класичні джинси

  Relaxed fit моделі вільного крою, особливо в лінії талії. Посадка не сковує руху, адже вона розміщується на стегнах. Подібні моделі користується популярністю і у сучасної молоді, а також у людей старшого віку, адже вони забезпечують комфорт і зручність.

  Loose (Baggy) fit – моделі з досить вільним кроєм. Вони забезпечують комфорт, але виглядають мішкуватими. Подібні моделі найбільше люблять любителі стритстайла і представники хіп-хоп культури.

  loose fit

  Slim fit – моделі, що сидять точно по фігурі. Подібна модель краще всього підійде для струнких і підтягнутих дівчат. При цьому тим, хто має пишні форми, краще забути про таких жіночих моделях.

  Слім

  Boyfriend fit — чисто жіночий варіант. Вони вільні, але створюють враження, що їх власниця позичила їх у свого бойфренда.

  Бойфренд

  Skinny fit – подібні моделі називають «другою шкірою», адже вони досить сильно обтягують фігуру. Спочатку їх вдягали дівчата, але подібні моделі джинсів останнім часом стали приміряти і чоловіки, особливо представники неформальних субкультур.

  Скінні

  Jeggings fit відрізняються вузьким кроєм. Це щось середнє між легінсами і джинсами. Їх шиють з тонкого еластичного деніму, щоб підкреслити контури фігури.

  Джеггінси

  Сut (leg)

  Крій від коліна до низу має три різновиди:

  • Straight cut являє прямий крій нижній частині. Підходить для будь-якої фігури і легко поєднується з будь взуттям. Це універсальний крій, який випускають все джинсові бренди.
  • Boot cut — це модель у вигляді кльоші. Ширина кльошу може бути найрізноманітнішою.
  • Tapered cut — звужений крій. Такий фасон підійде лише власникам струнких ніг. До того ж з ними буде не дуже добре виглядати масивне взуття.

  Прямий крій
  Розкльошені джинси

  Завужені джинси

  Найпоширеніші види джинсів

  Серед найпоширеніших жіночих джинсів можна відзначити:

  • Slim fit.
  • Skinny fit.
  • Jeggins fit.
  • Straight fit.
  • Bootcut fit.
  • Boyfriend fit.
  • Tapered leg.

  Як підібрати джинси за типом фігури?

  Тип фігури «банан» або прямокутник

  Даний тип характеризується однаково широкими стегнами та плечима, а також не сильно вираженою талією. Основною перевагою даної фігури є худі ноги. Тому дівчатам-«прямокутникам» відмінно підійдуть джинси-скінні. Щоб підкреслити сідниці, бажано вибирати джинси з яскравою прострочуванням на кишенях ззаду.

  Скінні

  Тип фігури «груша» або трикутник

  Фігура з досить повними ногами, широкими стегнами, тендітним верхи і невеликими грудьми відноситься до типу «трикутник». Щоб зняти акцент з важкого низу і підкреслити талію, слід віддати перевагу джинсам з високою посадкою з вузьким прямим кроєм. Прямий крій – це кращий варіант для подібної фігури, адже він не буде акцентувати увагу на недоліках.

  Джинси для типу груша

  Тип фігури «морквина» чи перевернутий трикутник

  Дівчата, що мають вузькі стегна, тонку талію і широкі плечі можна віднести до тих, хто має тип «перевернутий трикутник». У цьому випадку підійдуть прямі, трохи вільні джинси з низькою посадкою. Подібні моделі зроблять стегна ширше. Також тут будуть доречні джинси Bootcut. Такий фасон підійде більшості типів фігур, проте не тим, хто має широкі стегна, а також вузькі плечі.

  Прямі джинси

  Тип фігури «пісочний годинник»

  Головні ознаки володарки «пісочного годинника» — вузька витончена талія, об’ємні стегна і пишні груди. Джинси, які расклешени від коліна, краще всього зроблять талію тонше, ноги стрункішими, а також підкреслять спокусливі стегна.

  Розкльошені джинси

  Тип фігури «овал»

  Невелика груди, широка талія і повні стегна. Для такої дівчини найкраще підійдуть джинси, розкльошені від стегна. Вони разом з туфлями на шпильці зможуть подовжити силует. До того ж широкі джинси зможуть замаскувати пишні стегна.

  Джинси

  Для будь-якого типу фігури підійдуть джинси фасону «бойфренд». Викликано це тим, що подібні штани приховують недоліки фігури, вони легко заховають зайву худорлявість або повноту. Однак чоловіки на жінок в таких джинсах навряд чи звернуть увагу. Фасон straight leg також підійде багатьом: і худим і повним дівчатам невисокого та високого зросту.