Дуже часто, коли ви приступаєте до вивчення чогось нового, ваше уяву і смак значно випереджають ваші знання та навички.

Ви знаєте, що щось не так, але виправити нічого не можете. Принаймні, поки що не можете. З одного боку така ситуація може стати сильною мотивацією, але може і сильно засмутити.

«Ніхто ніколи не розповідає своїх секретів новачкам. А мені б так хотілося, щоб хтось поділився зі мною своїми секретами майстерності, коли я тільки починала. Всі творчі люди займаються тим, що по-справжньому люблять — творчістю, тому що у них хороший смак. Але основна проблема — брак знань. Перші пару років все, що ви робите, не здається вам чимось особливим. Звичайно, у ваших починань велике майбутнє і у вас відмінний потенціал, але з того, що ви робите спочатку, цього не скажеш. Тому що, саме ваш смак — то з-за чого ви опинилися в творчій професії, просто вам заважає. І саме він — ваш смак — основна причина того, чому ваша робота приносить вам одні розчарування».
— Іра Гласс

Гарна новина полягає в тому, що з часом все стає набагато простіше.

Природно, як ви можете собі уявити, теоретично здається, що ви можете створити щось дивне, але на практиці все виглядає зовсім навпаки. Можливо, іноді вам посміхається удача, і одна з ідей втілюється в щось особливе, але частіше в голову приходять думки про те, що якщо зліпити все побачене вами в спеціалізованому магазині тканин в одну закінчену річ, то це буде щось з ряду «чорти че і зверху бантик».

Інді-революція в допомогу

Зараз у новачків в області крою та шиття дуже багато додаткових альтернатив. Крім всіх цих каталогів розміром з телефонну книгу, є дивовижні інді-візерунки, з яких новачки можуть вибрати найбільш підходящий, спираючись на поради з підручників, майстер-класів і блогів по шиттю.

Є також чудові незалежні магазини, які можна відвідувати особисто або ж зробити замовлення онлайн. У швейному світі зараз відкрилися неймовірні можливості. Хочете зшити самостійно блузку, тоді читайте статтю: Як просто пошити блузку з тканини з квітковим принтом. Майстер-клас.

Як навчитися шити? 20 років досвіду за 13 хвилин! (відео)

Але це лише одна сторона медалі. Незважаючи на всі відкрилися перед вами перспективи навряд чи вам буде легше, якщо ви не знаєте азів кравецької майстерності. Адже так легко втратити голову і розгубити всю впевненість у своїх силах.

Відточуйте свої навички, вибравши правильний проект

Ось один простий порада всім новачкам:

Освоюйте щось нове, приступаючи до нового проекту. Цей раду поза часом.

Будь-який навик потрібно відточувати поступово, крок за кроком, не поспішаючи. При цьому кращий спосіб відточити щось- зосередитися на вивченні чогось нового в кожному з ваших нових проектів або починань. Сприймайте це як маленький крок на шляху чогось більшого, чогось, що вам обов’язково стане в нагоді в майбутньому.

При цьому не забувайте про ще одному важливому етапі розвитку ваших здібностей до шиття — плануванні і дослідженні. Це дозволить вам з кожного вашого нового проекту виносити щось нове, вдосконалювати вже набуті навички. Причому цілком можливо, що навички, які ви придбали, допоможуть вам реалізувати щось грандіозне.

Що потрібно робити новачкові?

Щоб ви зрозуміли, що потрібно робити, наведемо тут приблизну послідовність дій, якої слід дотримуватися в освоєнні чогось нового, вдосконалювати навичок і умінь.

 • Зшийте подушку. Адже це так просто. Вам навіть не потрібно робити викрійку. Основне, чого ви навчитеся — це як кроїти та шити з припуском на шви. При цьому ви можете взяти практично будь-яку тканину. Плюс, якщо ви будете дивитися на зроблену вами подушку
 • Зшийте топ зі смачною назвою «шербет» або Sorbetto. Викрійка цього топа складається з двох половинок. Крім того, така модель — відмінний спосіб навчитися працювати з косою бейкой. Блискавок або замків при цьому вшивати не потрібно.
 • Зшийте ще один топ Sorbetto. Тільки на цей раз не використовуйте покупну косу бейку, а спробуйте виготовити її самостійно.
 • А тепер, крім відпрацювання навичок притачивания косою бейки, спробуйте пришити блискавку.
 • Для пошиття трапецієподібної спідниці вам також доведеться втачать блискавку і пришити пояс.
 • Спробуйте втачать кишені, подборта, і виконати прострочку декоративною строчкою.
 • Після цього ви можете вибрати яку-небудь річ з гудзиками за типом Zinnia або Hawthorn, а потім поступово переходити до пошиття верхнього одягу.

  Хочу навчитися шити. З чого почати? (відео)

  Якщо ви знайшли проект, який вам подобається, і ви хочете потренуватися, то не бійтеся шити кілька однакових речей! Це відмінний варіант відпрацювання навичок (а як щодо трикотажних речей…). Взагалі варіантів відпрацювання навичок і вмінь дуже багато, також як і речей, які ви могли б пошити.

  Станьте майстром швейної справи

  Спочатку може здатися, що стати кращим не так то й просто. Але, вибираючи проекти з урахуванням того, що ви вже знаєте і вмієте, ви ніколи не розчаруєтеся, тому що можете більш або менш передбачити результат своїх зусиль. Крім того, ви обов’язково дізнаєтеся що-небудь новеньке, що зможете застосувати на практиці.

  Якщо вам здається, що ви не можете стрибнути вище голови, не впадайте у відчай, це перша ознака того, що настав час навчитися чомусь новому.

  Є інструменти, які можуть допомогти вам у ваших починаннях? А як щодо технік, про яких ви ніколи не чули?

  Звичайно, будь-яка невдача сама по собі неприємна. Але будь-які помилки і невдачі неминучі. Тим не менш, вони допомагають нам удосконалюватися. Бажаєте пошити сукню, тоді ця стаття для вас: Як зшити літнє плаття своїми руками вдома самій.

  Як навчитися шити одяг? Уроки шиття для початківців (відео)

  Якщо ви намагаєтеся вдосконалити свої навички та вміння, головне, не переборщити. Виберіть для себе декілька простих завдань, виконання яких вам би принесло деяке задоволення, після чого ускладнюйте завдання і переходьте до виконання більш складних завдань, щоб підвищити рівень своєї майстерності. І так кожен раз: від простого до складного – це самий простий і ефективний спосіб навчитися шити.