Як правильно вибрати розмір і тип обручок

У підготовці до весілля є один важливий, але зворушливий момент, який часто відкладається на останній момент. Це вибір обручок. Багатьом здасться, що тут немає нічого особливого складного: приходиш в магазин, вибираєш і купуєш. Однак обручки вимагають особливого підходу, адже це не звичайні аксесуари, які підбираються до сукні або надягають під настрій. Їх потрібно правильно підібрати, адже дані кільця вибираються для найважливішого заходу.

Як правильно вибрати розмір і тип обручок

Обручки вже сотні років є символом вірності і любові. Звичай одягати обручку ще з часів існування стародавніх римлян. Вони думали, що саме всередині безіменного пальця існує так звана «вена любові», яка йде безпосередньо до серця. Здавна повелося, що саме чоловікові слід було вибрати і купити обручки. Однак у наші дні молоді в більшості випадків разом відправляються в ювелірний магазин.

Як правильно вибрати розмір і тип обручок

Складність вибору

Якщо раніше обручку являло звичайну золоту смужку, то на поточний момент різноманіття представлених варіантів може спантеличити. Асортимент надзвичайно широкий:

 • авангардні і прості класичні;
 • витончені тоненькі кільця, а також масивні з великою кількістю каміння;
 • з білого, червоного, в тому числі жовтого золота;
 • срібні, платинові і комбіновані.
 • Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Природно, що тут очі просто «розбіжаться», а в голові буде одна думка, які ж кільця придбати. Складності додає і питання ціни. Природно, що не захочеться витрачати величезну суму, але і подія буде певним чином зобов’язувати. Вартість може змінюватись від тисячі рублів за простий варіант і до кількох тисяч доларів за ексклюзивне золоте кільце з каменем. Однак на обручці не рекомендується економити, адже воно повинно буде служити щодня протягом багатьох років. Однак і найдорожчий перстень не стане кращим вибором.

  Відправлятися за покупкою кілець найкраще удвох, так як важливо знати розмір пальця, щоб правильно обрати ювелірні вироби. До того ж тут потрібно врахувати форму і комплекцію пальців, адже для неї це дуже важливо. Наприклад, для стрункої і високої дівчини з довгими тонкими пальцями не підійде масивне кільце з великими каменями, адже воно буде виглядати досить безглуздо. В цьому випадку краще вибрати вузьке витончене колечко, яка прикрашена невеликими камінчиками. Для дам з пухкими пальчиками, навпаки, буде цілком доречним велике широке кільце.

  Крім цього при виборі обручок слід особливо уважно придивитися, які вони в шкарпетці: чи зручні вони, можна буде з ними займатися повсякденною роботою. Також кільце не повинно заважати мити руки, чіплятися за одяг. Є й інші нюанси, які необхідно взяти до уваги для вірного вибору.

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Класичні обручки

  У Росії класичні обручки традиційно представляють вироби з червоного золота, без використання орнаментів і каменів. У деяких випадках на них виконують гравіювання з ім’ям обранця, датою весілля або побажанням один одному. Однак за останні роки інтерес до червоного золота дещо спав. Сьогодні популярність здобуває золото білого або жовтого кольору, який раніше був більш традиційним для Європи.

  Вибираючи ширину класичного кільця, рекомендується враховувати статура нареченої і нареченого. Дуже масивне кільце на юнакові чи дівчині з худим статурою може виглядати як непропорційно велике виріб. У той же час занадто тонке кільце на людях з великими пальцями і солідним статурою може візуально загубитися. Враховуючи свою статуру, форму і розмір пальців, можна зрозуміти, яке класичне кільце вам підійде.

  Класичні обручки прекрасні тим, що вони ніколи не вийдуть з моди. Однак, якщо Ви вирішите вибрати більш модні кільця, то по ним у майбутньому можна буде зрозуміти, як давно ви разом, так як мода на ювелірні вироби часто змінюється.

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Різьблені і різнокольорові обручки

  Крім кілець з білого, червоного і жовтого золота, є обручки, які поєднують в собі два або три види золота. Виглядають подібні ювелірні вироби досить привабливо і цікаво. При цьому варіантів подібних кілець безліч:

 • вони можуть бути різної товщини і ширини;
 • містити в собі орнаменти і насічки;
 • бути крутятся, а в деяких випадках складатися з декількох з’єднаних між собою кілець, виготовлених з різного виду золота.
 • Неймовірно красивими будуть ажурні кільця обручки з рельєфним орнаментом, однак для повсякденної шкарпетки подібні вироби не дуже зручні. Разом з тим подібне кільце буде виглядати як справжній витвір мистецтва.

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Сьогодні в ювелірних магазинних досить багато обручок з діамантами. Подібні вироби коштують дуже дорого, тому їх також потрібно правильно вибрати. Діамант являє алмаз, яким за допомогою ограновування надається відповідна форма, вона розкриває всю його красу, надаючи вишукане сяйво на сонячних променях. Тому при виборі кільця з діамантом слід перевірити його сяйво на світлі. Обручки з діамантом віддають перевагу дівчата і жінки різного віку, проте діамант буде чудово виглядати і на руці чоловіка.

  Разом з тим обручки можуть бути прикрашені не тільки діамантами. Відмінно виглядатимуть фіаніти, які до того ж значно дешевше діамантів. У той же час кільця можна виконати на замовлення. У цьому випадку вони можуть бути декоровані різними каменями. Наприклад, можна підібрати камені, які відповідають знакам Зодіаку нареченої і нареченого.

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Обручки для вінчання

  Якщо Ви віруючі і бажаєте здійснити обряд вінчання, то в даному випадку також потрібно знати, як правильно вибрати обручки, адже тут не кожне ювелірний виріб підійде. Найкраще з цього приводу проконсультуватися у священика або спеціаліста ювелірного салону. Сьогодні продаються спеціальні золоті кільця з молитвою на внутрішньому ободку, які спеціально призначені для вінчання. Зазвичай подібні кільця продаються в іконній лавці або в інших церковних крамницях.

  Вінчальні кільця традиційно виконувалися з різних матеріалів. За християнським канонам жінка в шлюбі вважається уособленням Церкви, а чоловік – Христа. Тому кільце для нареченого робиться з золота, а для нареченої — з срібла. Таким чином, у вінчальних обручок різні функції для чоловіка і жінки. Церква в даний час менш трепетно ставиться до традиційних обрядів. Тому молодята цілком можуть придбати однакові вінчальні кільця. Основне в вінчання — повністю усвідомлювати сенс цього давнього обряду, а також відповідальність, яку беремо на себе.

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Вибираємо ширину

  Найважливіший параметр – це розмір ширини кільця:

 • 2-4 мм – вузькі кільця;
 • 4-6 мм – середні;
 • 6-8 мм – широкі кільця.
 • Вузькі або дуже широкі кільця чудово виглядають на тонких і довгих пальцях. Тут можуть підійти і прикраси середньої ширини, проте багато що залежить від уподобань і моделі кільця. Якщо пальці товсті або короткі, то рекомендується вибрати розмір ширини кільця в 4-6 мм. Вузькі і дуже широкі моделі будуть виглядати менш привабливо. Розмір ширини кільця в 2-6 мм вибирається для пальців середньої довжини. Чоловікам краще всього звертати увагу на обручки, які мають розмір ширини в 4-8 мм

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Якщо суглоб на пальці трохи ширше, ніж фаланга, то варто виходити з бажаної ширини кільця. Розмір потрібно підбирати так, щоб вузька модель досить важко проходила по кісточці, інакше на пальці кільце буде їздити. Широке виріб може вільно одягатися, адже воно добре буде виглядати на пальці. До того ж, варто виходити з того, наскільки часто прикраса буде зніматися. У будь-якому випадку Вам з цим кільцем повинно бути комфортно.

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Розмір кільця буде сильно залежати і від його внутрішнього профілю. Більшість обручок в Росії виробляється з плоским внутрішнім профілем, тоді як імпортні вироби часто мають опуклу округлу форму, яка забезпечує більш комфортну посадку. Така форма профілю кільця буде сидіти набагато зручніше. При набряках пальців кільце не буде врізатися в шкіру. До того ж тут можна провести полірування внутрішньої поверхні, щоб отримати потрібний розмір. Особливо це актуально для виробів з діамантами, адже отримати необхідний розмір іншими способами буде просто неможливо.

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Підбираємо розмір

  Необхідно розуміти, що розмір пальців може мінятися кілька разів в день. На це впливають умови та навантаження, в яких знаходиться рука:

 • температура повітря. Пальці в мороз остигають і стають тонше, зворотний процес спостерігається у спеку;
 • розмір може змінюватися і від фізичних навантажень. Наприклад, після перенесення важких сумок, заняття спортом або від значної кількості випитої рідини.
 • Саме тому перед покупкою кілець варто відмовитися від вищеперелічених навантажень і рідини у великих обсягах.

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Основні розміри кілець знаходяться в діапазоні 15-23 – це числа, які позначають внутрішній діаметр ювелірного виробу в міліметрах. Є розміри 15,5; 16,5 тощо. Дані розміри в деяких випадках називають «половинними», однак це не зовсім вірно: 16,5; 17,5 тощо — повноцінні розміри, які позначають повну величину внутрішнього діаметра.

  Вирушаючи в ювелірний магазин, не варто дивуватися тому, що розміри, які вказані на бирках кілець, трохи відрізняються від реального розміру. В більшості випадків відмінність може доходити до 0.3 мм приміром, одному магазині кільце може «сісти» просто чудово. В іншому ж магазині кільце, яке має такий же розмір, може не підійти. Викликано це тим, що чим дешевше виріб, тим вище похибка.

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Бажано визначати розмір на виробах тієї ширини, які Ви плануєте носити. Це викликано тим, що обручки, що мають ширину 8-10 мм, за розміром 0.5 мм більше, ніж вироби шириною 4-5 мм Кільце великої ширини буде сидіти більш щільно, тому буде перебувати на фаланзі, а не поруч із суглобом. Якщо у вас відсутня можливість поміряти широке кільце, то слід скористатися таким правилом: на кожен міліметр ширини-від ширини 5 мм слід додати 0.1 мм розміру.

  Краще всього застосовувати кільця декількох типів, щоб визначитися, яке кільце справді Вам підійде. У більшості випадків всі деталі суто індивідуальні. Тому обручки слід вибирати свідомо, адже це річ буде потрібно постійно. Обручка не повинно викликати почуття роздратування, в ньому Ви повинні відчувати комфорт. Саме тому не обов’язково парі підбирати повністю однакові обручки, адже пальці у кожної людини мають свої індивідуальні особливості.

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Вибір металу

 • Якщо ви віддаєте перевагу золоті обручки, то рекомендується зупинитися на 585 пробі, адже золото є досить м’яким металу. З роками кільце може деформуватися. Саме ця проба зможе зберегти красу і первозданний блиск ваших прикрас, ніж проби з більш високим вмістом золота.
 • Для тих людей, кому важлива чистота металу, є різновид — червоне золото. Проба цього золота від 900 і вище, завдяки чому домішки в ньому мінімальні. Однак подібні прикраси досить легко подряпати і деформувати. Саме тому кільця, виготовлені з червоного золота, повинні бути шириною не менше 4 мм, а також товщиною не менше 2 мм
 • Червоне золото є в Росії найпоширенішим. В даному випадку вибрати обручки потрібного кольору і стилістики не складе великої праці.
 • Біле золото краще всього вибирати, якщо Ви збираєтеся купувати обручки з діамантами.
 • Платина буде найдорожчим вибором. Обручки з платини більш зносостійкі і практичні, ніж золото 750 проби. Однак і вартість буде в кілька разів вище. До того ж сам метал буде важче, вагу на пальці буде відчуватися.
 • Не рекомендується купувати обручки з срібла. Справа в тому, що кільця зі срібла досить швидко втрачають свій зовнішній вигляд. При цьому від контакту з морською солоною водою виріб може покритися нальотом і потемніти.
 • Альтернативою платини і золота може стати нержавіюча сталь. Виглядають подібні кільця приголомшливо, до того ж це кращий вибір для людей з алергією.
 • Кільця можуть бути прикрашені гравіруванням, напівкоштовним та коштовним камінням.
 • Як правильно вибрати розмір і тип обручок

  Практичні поради

 • Не варто купувати кільця в сумнівних місцях. Є велика ймовірність нарватися на підробку.
 • Обручки слід приміряти в комфортних умовах, без поспіху. Пальці не повинні бути надмірно набряклими, размякшими або замерзлими.
 • Для збереження первісного вигляду кілець, важливо уникати контактів з предметами, які здатні подряпати ваші кільця, а також уникати попадання на них всіляких хімікатів (вони часто є у миючих засобах).
 • Існує два типи весільних кілець: декороване і класичне просте. Класичні обручки можуть бути двох типів – округлені і плоскі. Плоскі кільця відрізняються циліндричною формою зі злегка закругленими краями. В основному таку саму форму мають і декоровані кільця. Полускругленные кільця мають форму правильного кола в поздовжньому перерізі. Внутрішня поверхня кільця плоска, а зовнішня – заокруглена. Останнім часом випускаються кільця «підвищеної комфортності». У них форма овалу в поздовжньому перерізі. Подібні кільця на пальці сидять досить зручно.
 • Як правильно вибрати розмір і тип обручок