Будь-яка жінка прагне до оригінальності, особливо у тому, що стосується зовнішнього вигляду. Але для створення оригінального стилю часто необов’язково купувати унікальну одяг. І якщо естетичні переконання вимагають появи на урочистих заходах в класичних одязі, то на вечірку можна одягти щось зручне і красиве. Але часто добре сидить модель виглядає просто і невибагливо. Можна зробити звичайні штани унікальними?

Найпростіший спосіб прикрашення штанів, особливо класичних чорних або білих – придбання яскравого пояса. Він відразу додає одягу нарядність. Білий або чорний лаковий пояс – і жіночі штани стають хорошим офісним варіантом. Ремінь з великою декоративною пряжкою – і в штанях з ним можна йти на вечірку.

Нашивні прикраси

Таким простим способом можна прикрасити класичні брюки і джинси. Знадобляться самі прикраси, стрази, заклепки, нашивки, аплікації, намистини, стеклярус і наші умілі руки.

Стрази

Яскраве прикраса, здатне перетворити штани. Такий блискучий декор краще створити з допомогою страз гарячої фіксації. Для цього необхідні стрази з плоским дном. Бажано їх купувати з запасом – раптом виникне бажання змінити малюнок.

Слід намочити штани, потім висушити і покласти на прасувальну дошку. Потім викладаємо потрібний малюнок – квітка, сердечко або завитки. Коли він сформований – пропрасовуємо його праскою на режимі пароутворення. Це дозволить стразів швидко і надійно прикріпитися до штанів. Після цього прати і прасувати штани можна без проблем. З часом, звичайно, деякі стрази відпадуть. Ось тоді і знадобиться запасні – на заміну.

Заклепки

Ще одна оригінальна прикраса жіночих штанів – заклепками. Вони фіксуються в тканини загинаються пелюстками. Розміщують заклепки уздовж швів, іноді по контурах кишень або пояса. Ними можна викласти, наприклад, малюнки або букви. Для цього штани розкладаються на столі, на них наноситься ескіз майбутнього малюнку, і по його контурах в тканини робляться проколи. Після цього пелюстки заклепок загинаються і фіксуються в тканини.

Заплатки

Вони підійдуть для маскування ушкоджень, а також для прикрашення штанів. Зазвичай використовуються клаптики з тканини одного типу. Класичні брюки латками прикрасити досить складно – виглядати вони будуть досить зухвало. Для джинсових штанів вони будуть ідеальні. Заплатки використовуються з оксамиту, вельвету, шкіри. Клаптики цих матеріалів попередньо можна обмітати або залишити їх з бахромою, а потім приклеїти (особливим клеєм або термолентою) або пришити прямо до штанів в районі кишень або на штанинах.

Аплікації

Це більш гарні латки. Їх можна скласти своїми руками або придбати в відділі фурнітури. Аплікації можна комбінувати з прикрасами зі стеклярусу, страз або вишивкою. В іншому технологія аплікації аналогічна роботі з латками.

Вишивка та гаптування

Якщо для вас робота з нитками не тільки хобі, а заняття, що дає необмежений простір для творчості – можна спробувати створити своїми руками оригінальні прикраси штанів на основі вишивки або шиття.

Вишивка

Це, мабуть, самий трудомісткий спосіб прикрашення штанів своїми руками. Причому вишивка на класичних брюках прирівнюється до твору мистецтва. Адже важливо, насамперед, не зіпсувати предмет одягу, а вже потім створити щось запам’ятовується.

З джинсами ситуація простіше, адже вони – менш суворий предмет одягу. Для вишивки своїми руками знадобляться нитки муліне, п’яльця і голки. Можлива і машинна вишивка, але на кишенях її можна буде зробити, попередньо їх отпоров.

Малюнок для вишивки підбирається по своєму смаку. Варто пам’ятати, що після прання тканина штанів може линяти, тому до початку роботи їх краще випрати і висушити. Наноситься зображення на тканину спеціальними стирающимся фломастером. Шви краще робити прості, а у разі вишивки хрестиком – накладну канву, нитки якої можна висмикнути. Не слід розташовувати малюнок в місцях природних вигинів штанів, інакше він швидко втратить форму і колір.

Шиття

Для тих майстринь, які користуються швейною машинкою, не складе особливої праці прикрасити штани декоративної тасьмою, бахромою або мереживами. Прикраса можна використовувати для замшевої, шкіряної, джинсового і вельветовій одягу різних кольорів – білого, синього, чорного. Тасьма вшивається під зовнішні шви штанин, по краю кишень або пояса. З її допомогою зручно маскувати розширюють брючні вставки. Підходить мереживо для коротковатых штанів – пришиті по низу штанин, воно дозволяє візуально їх подовжити.

Малюнки і «нерівності»

Прикрашаючи штани своїми руками, можна вдатися до гри з кольором.

Малюнок

Звичайно, білі класичні брюки малюнком можна тільки зіпсувати. А от джинси цілком реально розмалювати акриловими фарбами. Наносяться вони на кишені або штанини з допомогою спеціальних трафаретів. Перш ніж малювати, необхідно потренуватися на «чорновому» клаптику тканини або на непотрібних штанях.

Відбілювання

Ефект «білих плям» або «білих смужок» буде виглядати лише на джинсах, але ніяк не на класиці. Його можна досягти при пранні. Для цього у воду додаємо відбілювач, а самі джинси перев’язуємо в районі кишень і внизу штанин шпагатом. Результат в будь-якому випадку буде оригінальний.

Виходить, що кількома прикрасами і своїми руками цілком реально змінити зовнішній вигляд звичайних штанів.