У багатьох з нас в гардеробі є базові речі, які служать нам вірою і правдою, але досить безликі.

Змусити стару річ заграти новими фарбами досить просто і не вимагає великих витрат!

Варіант 1: Контрастна рядок

Вам знадобляться:

— нудна одяг (найкраще для цієї мети підійде светр)
– нитки муліне для вишивання
– голка для вишивання
– ножиці

Дивіться самі, яким нудним (але затишним) виглядає цей светр!

Нудний светр:(

Я зупинила свій вибір саме на нитках для вишивання з кількох причин. По-перше, вони зроблені з бавовни, тому відмінно триматися на одязі. По-друге, у цих ниток більше 100 забарвлень. По-третє, нитка гладка і зручна при шитті. І нарешті, вони дешеві – моток коштує в середньому близько 50 центів, так що декорування нудною речі обійдеться в копійки!

Нитка складається з 6 пасм, які відокремлюються один від одного. В залежності від довжини рядка, вам знадобиться від 1 до 6 пасм. Якщо ви взяли мішкуватий светр, вам знадобляться всі 6, а на тонкий джемпер – не больше2-3.

Муліне (нитки для вишивання) ідеальні для декорування

Прокладаємо Строчку швом «назад голку». Цей шов підходить ідеально, оскільки їм можна прокласти рівну лінію, а тканина не буде стягуватися, як при сметочном шві.

Крім того, шов більшою частиною знаходиться з виворітного боку; така техніка ідеально підходить для обробки готових виробів, які можуть мати потовщення.

Всуньте нитку в голку і зав’яжіть на кінчику нитці вузлик типу простий кноп.

Тепер починаємо прокладати сходинку. Постарайтеся просувати голку між петлями, а не крізь них. Я почала рядок від плечового шва.

Голка проводиться в напрямку, зворотному напрямку шва. Введіть голку в тканину, потім проведіть назад на довжину стібка. Ви самі можете підібрати довжину стібка, таку, яку вважаєте потрібною, виходячи з вашого задуму.

Шов «назад голку»

Тепер потрібно вивести голку і підтягнути нитку так, щоб стібок виглядав акуратно, але не перетягніть.

Вводимо голку поряд з першим стібком, потім знову виводимо на довжину нового стібка.

Продовжуйте прокладати шов, поки він не досягне бажаної довжини.

Я вирішила зробити рядок з «зникаючим» ефектом, починаючи кожен наступний стібок далі від попереднього ближче до кінця шва. Для цього робіть довші стібки з вивороту і більш короткі з лицьового боку.

В кінці закріпіть шов вузликом. Якщо ви взяли светр нещільної в’язки, оберніть нитку навколо останнього стібка, щоб шов не розпустився.

Прокладайте рядки там, де вам більше подобається. Я зробила вибір на користь вертикальних ліній, що йдуть від плечового шва – вони привертають увагу до особи. Ви також можете прокласти строчку від плеча до самого низу виробу, або діагональні рядки, або вибрати візерунок на свій смак.

Тепер наш светр вже не виглядає так понуро) Його можна підчепити під стильну курточку, таку як тут: 2015-2016 модні куртки для жінок на фото.

Варіант 2: Паєтки або намистини

Вам знадобляться:

— нудна одяг (найкраще для цієї мети підійде светр)
– нитки муліне для вишивання
– голка для вишивання
– ножиці
– паєтки або намистини

Для пришивання пайеток і намистин можна використовувати однаковий шов.

Походіть по магазинах, де продаються товари для рукоділля та тканини, у них можна знайти безліч цікавих штучок. А якщо вам пощастило, і ви живете в місті, в якому є «квартал моди», обов’язково відвідайте його в пошуках ідей і матеріалів. Для свого светра я взяла трохи чорних паєток з переливами, класичні сріблясті паєтки, а ще мені вдалося знайти паєтки з дуже рідкісним малюнком – чорні, в сріблясту цятку.

Цей светр виглядав у найвищій мірі нудно, як звичайна чорна футболка. Але він зроблений з неймовірно м’якою овечої вовни, і мені дуже хотілося перетворити його в щось особливе, що можна одягти на вихід прохолодним ввечері.

Я пришила паєтки на рукави, т. к. зазвичай ношу сумку на плечі, тому на плечах не повинно бути паєток. Крім того, оскільки всі блискітки на рукавах, я можу носити цей светр на роботу, накинувши зверху жакет. Про нових образах офісної одягу, читайте в нашій статті: 2015-2016 Офісний одяг для стильних, впевнених в собі жінок.

Я почала пришивати паєтки за напрямком від манжети до плеча. Спочатку всуньте нитку в голку і зав’яжіть вузлик, як ми зробили в першому випадку. Введіть нитка в тканину трохи вище краю манжети. Тепер можна нанизати на нитку пайетку.

У цьому випадку ви також можете використовувати шов «назад голку». Робіть довгі стежки, щоб паєтки злегка перекривали один одного. Якщо раптом не вдасться вивести нитку в потрібному місці, можна просто потягнути за голку і спробувати знову (якщо не виходить, просто витягніть нитку з голки і витягніть її окремо!).

Потягніть нитку вгору таким чином, щоб вона щільно лежала на поверхні тканини, але не перетягувати.

Продовжуйте тим ж способом, пришиваючи нові паєтки.

Цими паєтками я зробила ряд від манжети до плеча.

Почніть пришивати наступний ряд тим же способом.

Всього я зробила 5 рядів, як ви бачите на фото, на кожному рукаві. Але ви можете зробити стільки рядів і пришити стільки паєток або намистин, скільки захочете і де захочете.

Вуаля і цей чорний светр заграв! В холодну погоду можна зверху накинути модне пальтечко: Пальто осінь — зима 2015 -2016. Модні пальто для особливих випадків!

Якщо вам раптом втратити цей дизайн, паєтки або намистини, просто акуратно зріжте нитки з виворітного боку, видаліть її залишки і створіть новий декор!

Як ще можна прикрасити светри, кофти — дивіться на відео: