Гарне волосся не дістаються від природи. Володарки розкішної шевелюри могли б розповісти по секрету, скільки терпіння, наполегливості і часу займає догляд за кожною пасмом. Здоров’я і блиск волосся залежать від ряду факторів, у тому числі — від правильного обраного фена. Побутовий прилад здатний швидко і якісно висушити, додати об’єм, створити образ. Фен повинен бути в арсеналі кожної представниці прекрасної статі. Але які критерії пред’являти моделей при виборі? Від яких факторів залежить кінцевий результат? Будемо розбиратися, як правильно вибрати фен.

Різновиди фенів

Щодо зовнішнього вигляду фени і призначення поділяються на 3 типи.

1. Концентратор

Концентрує теплий повітряний потік на виході. Вимагає акуратного звернення з-за високої температури повітряного струменя. Може застосовуватися як універсальний прилад для сушки і укладання. Моделі-концентратори мають традиційний вигляд і насадку у вигляді вузької щілини. Занадто часте застосування загрожує пересушеними волоссям та втратою їх блиску.

2. Стайлер

Спеціальний фен для укладання. Оснащений однією або кількома насадками різного діаметра у вигляді щітки. Застосовується для накручування локонів, випрямлення, додання волоссю об’єму. Знижена потужність приладів цього типу виправдана: близьке, хоча і короткочасне, розташування насадки біля коренів волосся, загрожує негативною реакцією шкіри голови (почервонінням). Використання насадок вимагає навику.

3. Дифузор

Оригінальна модель фена з насадкою у вигляді диска з потовщеннями-пальчиками. Підходить для додання волоссю об’єму, м’якою сушіння, додання виразності. Але акуратну зачіску зробити за допомогою такої моделі можна швидко висушити «копицю волосся не вийде. Найбільше фен-дифузор підходить людям з чутливою шкірою голови і волоссям, схильними до ламкості.

 

За якими параметрами вибирати фен

По вартості, потужності і широті функціоналу розрізняють професійні, побутові і компактні фени.

 • Прилад для професійного користування — самий потужний, з вибором режимів охолодження (до 6 швидкостей) і режимів нагріву, можливістю подачі холодного повітря, безліччю насадок. Найбільш дорогий варіант.
 • Побутовий фен оснащують зручною ручкою для утримання в одній руці, легким корпусом середніх розмірів. За кількістю насадок і функціональності моделі, можуть відрізнятися.
 • Компактний фен — легкий, складний прилад з 1-2 швидкостями, мінімальним числом функцій, зазвичай одного насадкою. Найдешевший варіант. Інша назва — дорожній фен.
 • При виборі фена враховують ряд характеристик

  Потужність

  Вище потужність — швидше процес сушіння. Але потужність вище 2000 Вт більше підходить для професійних моделей. При щоденному користуванні він негативно позначиться на стані волосся, стане причиною слабкого, пересушеного кінчиків. Оптимальний варіант — 1500-1800 Вт при різних режимах. Потужність 1000-1300 Вт хороша тільки для стайлера у вигляді щітки, коли пасмо накрученном стані доводиться утримувати нерухомо.

  Кількість швидкостей

  Важливий параметр для всіх, хто використовує фен для сушки і одночасного укладання. Початок процесу йде на максимальному режимі, а потім швидкість регулюється до комфортного рівня.

  Вага

  Найважчими бувають професійні моделі. Причина — надійний і потужний мотор. Для домашнього користування краще вибрати фен середньої ваги. Адже легкий — значить, обмотка двигуна виконана мінімальним шаром металу. Гарантії довговічності для цих моделей немає.

  Кількість насадок

  Від їх кількості залежить можливість робити варіанти укладання. Насадка у вигляді щілини ідеально підходить для сушіння. Створити ефект «мокрого волосся», висушити коріння, не пошкодивши кінчиків, допоможе дифузор. Щітки різної форми і діаметра замінюють щипці, дозволяють витягати і випрямляти пасма, закручувати локони.

  Функціонал

  Комусь із споживачів досить функції сушіння, інші хочуть створювати зачіски, не гірше салонних. Крім декількох режимів охолодження і нагріву, в тому числі незалежних один від одного, сучасні прилади оснащуються функціями, які дозволяють говорити про технічну досконалість. Вбудований іонізатор захищає волосся від пересушування, допомагає боротися з наслідками часте використання фена.

  Функція подачі холодного повітря актуальна для людей з чутливою шкірою голови. Допомагає доглядати за волоссям, піклуючись про їх здоров’я.

  Додаткові поради

  Перед покупкою фена краще заздалегідь визначитися з важливими для себе параметрами. При великій кількості насадок і функцій рідко вдається використовувати можливості фену на 100 %. Абсолютна універсальність може просто ніколи не знадобитися. А з усіх можливих маніпуляцій будуть проводитися тільки сушка і підйом від кінчиків коренів для додання обсягу. Заздалегідь вирішивши, для чого ви купуєте фен, можна заощадити більше половини суми.

  Професійний фен не рекомендують купувати для регулярного використання. Особливо, при відсутності належних навичок. Потужна гаряча струмінь в 3 рази швидше висушить довгі пасма. Але шкірі голови при неправильному розподілі повітряних мас загрожує опік. А самі волосся через місяць щоденних операцій з феном перетворяться в тьмяні і мляві.