Ще років 20-30 тому перукарня була одним з найпопулярніших закладів по обслуговуванню населення. У них без перебільшення шикувалися черги. Сьогодні спостерігається зворотна картина – перукарські порожні. Вони втратили своїх клієнтів. Це сталося не через погіршення якості послуг, а за ритму сучасного життя, який змушує економити час і гроші.

Численні поради та видеообучение зачіскам в інтернеті, плюс виникла доступність машинки для стрижки волосся зробили свою справу. Тепер, наприклад, молода мама з двома синами воліє стригти своїх дітей, в тому числі і чоловіка, вдома. Для неї це економія часу, сімейного бюджету і своїх нервів через непосидючих дітей.

І адже це дійсно вигідно. Простенька чоловіча стрижка в провінційній перукарні обходиться в середньому 300 рублів/100 гривень, в мегаполісах вона буде коштувати в рази дорожче. Цінники на пристрій для стрижки волосся починаються десь з 600 рублів/400 гривень. Навіть за професійну модель просять небагато – близько 3 тисяч рублів/1700 гривень мінімум. Подібні суми окупаються за рік – це точно. Вигідно? Практика показує, що так.

Оволодіння невеликими навичками перукаря варто того. Для тих, хто став домашнім перукарем проблема в іншому – у виборі машинки для стрижки волосся. Різна комплектація, типове призначення пристрою, потужність, вид харчування, матеріал лез, форма машинки, принцип дії, додаткові функції – все це ускладнює покупку. Однак для тих, кому стали підвладні зачіски, нескладно буде розібратися в цьому. В допомогу нижченаведені поради щодо вибору. Вони не тільки допомагають у виборі, але й знайомлять з основними параметрами машинок.

Відмінності побутової і професійної машинки для стрижки

Термін передбачає можливості пристрою. Вони можуть бути розширеними і обмеженими. Пристрої з широкими можливостями є професійними, а ті моделі, у яких функціонал обмежений – побутовими. Перші, звичайно ж, краще і ось чому. У них:

 • встановлений більш потужний мотор;
 • є система охолодження;
 • ріжуча частина виконана з високоміцної сталі;
 • передбачена і тривала безперервна робота;
 • є можливість змінювати леза.

Однак, такий тип машинок для домашнього і рідкісного використання не потрібен. Вони коштують в рази дорожче бюджетного побутового пристрою, яке з нечастою завданням впорається так само.

Універсальна машинка для стрижки волосся або спеціалізована?

За своїм робочим функціям слід розрізняти два основних види: універсальний і спеціалізований. Універсальні моделі розраховані на будь-які маніпуляції з волоссям. Доповнені спеціальними насадками, ці пристрої можна використовувати в состригании волосся з будь-якої ділянки тіла. Вони, крім основної функції состригания волосся з голови, можуть виконувати функції депілятор, тріммера.

Спеціалізовані моделі мають вузьку спрямованість в роботі. Їх сфера застосування: вуса, борода, волосся на тілі, носа і вушних раковинах. По суті, це і є тримери. Щоб уникнути зайвих витрат переважно купувати універсальні моделі.

Насадки на машинку для стрижки волосся

Кожна машинка для стрижки волосся забезпечується насадками. Їх, може бути, багато, мало, але їхня роль велика. Для гоління, для филировки чи інших дій — вони не тільки дозволяють створити акуратну зачіску, але і захищають від дратівливого, а часом і небезпечного контакту лез з шкірою.

Вибір покупця повинен падати на пристрої, з можливо великою кількістю насадок. Зазвичай комплект машинки складається з 1-8 насадок. Звичайно, з їх числом зростає і вартість машинки, але в цьому плані краще не скупитися. Те, що сьогодні здасться зайвим, завтра обов’язково стане у нагоді.

Вид харчування

Тут теж все не однозначно. Є три види харчування:

 • акумуляторний,
 • мережевий,
 • акумуляторний і мережевий.

Акумулятор – це безпечно і зручно, немає прихильності до стаціонарного джерела живлення, машинку можна брати в дорогу і стригтися хоч посеред поля. Але є один мінус – обмежений час роботи. На одній зарядці машинка витримує одну або дві стрижки (40-50 хвилин). Для відновлення роботи знову потрібно розетка.

Моделі з мережевим живленням обходяться покупцеві дешевше, але вони створюють прихильність до мережевого джерела і при неналежної експлуатації (оголений шнур, пошкоджений корпус) можуть створювати загрозу для життя. Також є ризик залишитися не достриженным при аварійному відключенні електрики.

Більш вигідними в цьому плані виявляються моделі з універсальним живленням (акумулятор і мережа). І в дорозі і вдома одне виручає інше. Там, де раптово сів акумулятор, врятує розетка. А де розетка підвела, виручить акумулятор.

Види лез, які можуть бути в машинки для стрижки

Сучасні машинки відмінні один від одного ріжучими елементами. У їх виготовленні використовують три різні матеріали: нержавіючу сталь, титановий сплав і кераміку.

Ножі з нержавіючої сталі є самозаточуються, вважаються більш гострими. Їх мінус – вони сильно розігріваються в роботі.

Титанові леза полюбилися за свої гіпоалергенні якості. У деяких людей після контакту з ріжучими елементами виникає висип і алергічне подразнення. У випадку з титаном таке виключено. До всього, ножі з титанового сплаву не схильні до стирання, а отже, не затупляются. Однак твердосплавна поверхню ускладнює притирання ножів, машинка працює не плавно, іноді, навіть грубо.

Кераміка створює одна перевага – вона полегшує загальну вагу машинки. Легким пристроєм легше працювати. З мінусів – крихкість. Впустивши одного разу машинку, можна назавжди пошкодити її. Тендітні ножі з кераміки, швидше за все, розколються швидше, ніж інші.

Принцип роботи машинок для стрижки: види і відмінності

По технічному принципу роботи розрізняють два варіанти: вібраційний і роторний. Вібраційний механізм приводить в дію ножі за допомогою електромагнітної котушки. Пристрій машинки просте, тому коштує вона недорого. Нагрівання, шум, низька потужність, відчувається вібрація – це все про неї.
На цьому принципі були засновані перші випуски машинок для стрижки волосся. Зараз моделі на цьому принципі роботи вважаються застарілими, але їх як і раніше виробляють і продають.

Роторний механізм більш сучасний і привабливий. Механічну роботу лез в них забезпечує не вібрація, а обертальний рух моторчика. Їх переваги – висока потужність, низький шум, відсутність вібрації, легкий вага, можливість безперервної роботи із-за малого нагріву.

За позитивні якості грошей доведеться віддати більше, але професійні перукарі віддають перевагу саме моделям з таким пристроєм.

Додаткові можливості і дизайн

Багато додаткові опції машинок виявляються приємними і корисними дрібницями:

 • функція перемикання швидкостей дозволяє вибирати комфортний режим роботи. Там, де потрібна акуратність – з допомогою перемикаються режимів легко сповільнитися, а в більш простих ділянках – з ними можна і прискоритися.
 • Функція вологого очищення теж незайва. Вона дозволяє не відволікатися на забиті леза, їх чистку.
 • Здавалося б, непотрібна підставка для зарядки, на ділі виявилося дуже зручною. Пристрій не валяється, як потрапило і тому виключається перекручування шнура, падіння машинки.
 • У дизайні важливим моментом є наявність гумових вставок. Гладкий пластик пристрою так і норовить вислизнути з рук, а шорсткі вставки це відкидають.
 • Навіть набридлива індикація зарядки попередить користувача про швидке відключення пристрою і дозволить вчасно заповнити заряд батареї, продовжити роботу.
 • Тому купуючи машинку для стрижки волосся, не відмовляйтеся від наявності додаткових функцій. Все-таки іноді вони виручають.

  Враховуючи всі вищенаведені аспекти вибору, можна самостійно підібрати потрібну модель машинки. Вона ж, з часом може перетворити перукарське захоплення в додаткову, а то і на постійну роботу.